65 Yaş Otobüs Kartı Nasıl Alınır Ankara?

Ankara 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kartı nasıl alınır? Serbest Ankara Kart da belirli kuralları sağlayan kişilere verildiğinden Ankara Kart İşlem Merkezi’nden alınabiliyor. 61-64 Yaş ve 65 Yaş Kartı için nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet vesikalık fotoğraf yeterli oluyor. Izmir 65 yaş üstü otobüse binebilir mi?
Serbest Ankara Kart da belirli kuralları sağlayan kişilere verildiğinden Ankara Kart İşlem Merkezi’nden alınabiliyor. 61-64 Yaş ve 65 Yaş Kartı için nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet vesikalık fotoğraf yeterli oluyor.

65 yaş ücretsiz kart nereden alınır?

Vatandaşlar kimlik kartları ve 1 adet vesikalık fotoğrafları ile birlikte başvuru merkezlerine, belediyelere ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerine giderek kart için başvuru yapmalıdır. Kısa sürede işlem yapılarak 65 yaş üstü kartı vatandaşlara verilmektedir.

62 65 yaş EGO kartı nasıl alınır?

Yetkililerin verdiği bilgiye göre, yaşlı kartları 60 yaşını doldurup 61 yaşından gün alan vatandaşlara nüfus cüzdanı ve bir adet vesikalık fotoğrafla EGO Halkla İlişkiler Birimi’ne başvurmaları halinde bir defaya mahsus kalıcı olarak veriliyor.

You might be interested:  Ankara Gardan Kızılaya Nasıl Gidilir?

Ego 65 yaş kartı kaç TL?

Kart vize bedeli 70 TL.

65 yaş kartını kimler alabilir?

Kimler 65 Yaş Kartı Alabilir? 65 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kullanabileceği seyahat kartıdır.

Ankara 65 Yaş Kartı hangi saatlerde geçerli?

Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Başkent’te yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar her gün sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıldığı 10.00-20.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek.

Ankara EGO serbest kart kimlere verilir?

Serbest AnkaraKart’lar, Kart İşlem Merkezleri’nden verilmektedir. Gazi ve eşi, şehit dul ve yetimlerine, sarı basın kartı sahiplerine, Emniyet hizmetleri sınıfı personeline, Belediye zabıtasına verilir.

61 64 yaş Ankarakart hangi saatlerde geçerli?

Vize işlemi yapılmayan kartların ücretsiz olma özelliğini yitireceğinin belirtildiği duyuruda, “Bu yaş grubunda yer alan vatandaşlarımız vize işlemlerini kent genelinde 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet veren ANKARAKART İşlem Merkezlerinden 15 Ocak Cuma gününe kadar 120 TL vize ücreti ve ikametgah belgeleriyle

Ankara Yaşlılık kartı kaç yaşında alınır?

Not: Kart müracaatında bulunabilmeniz için 60 yaşını gün/ay/yıl olarak doldurmuş olmanız gereklidir.

EGO 61 64 yaş kartı hangi saatlerde?

Büyükşehir Belediye Meclis Kararınca Ankara da ikamet eden Gün, ay ve yıl olarak 61 yaşını doldurmuş vatandaşlarımıza pik saatler dışında 10.00-16.00 ve 19.00-24.00 saatleri arasında Belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanma imkanı veren kişiselleştirilmiş Akıllı elektronik ulaşım kartıdır.

Yaşlı indirim kartı nasıl alınır?

60 YAŞ İNDİRİMLİ KARTI NASIL ALINIR? Bu kartı alabilmek için öncelikle 60 yaşınızı doldurmanız gerekiyor. Bu koşulu sağlıyorsanız yapmanız gereken nüfus cüzdanınız ve 1 adet vesikalık fotoğrafınızla beraber en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek başvuruda bulunmak.

Ankara toplu taşıma kaç yaşına kadar ücretsiz?

(4) Altı yaşından büyük çocuklara bilet alma zorunluluğu olup, ilköğretim çağındaki çocuklar paso göstermeden indirimli bilet hakkından yararlanır.

You might be interested:  Ankara Karavan Parkı Nerede?

65 yaş kartı için neler gerekli?

65 Yaş Kartı alacak vatandaşlarımız başvuruları;

www.eshot.gov.tr internet adresi üzerinden ya da Elektronik Kartlar Şube Müdürlüğü ve ona bağlı başvuru merkezlerinden 1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş) ve Nüfus cüzdanı aslı ile şahsen müracaat etmek suretiyle yapılmaktadır.

Ankara 65 yaş kartı iptal mi?

EGO Genel Müdürlüğü, 65 yaş üstü ile 18 yaş altı yolcuların EGO otobüsleri, özel halk otobüsleri, özel toplu taşıma araçları, metro, ANKARAY ve Başkentray’da seyahat için kullandıkları kişisel Ankarakart’larını kullanıma kapattı.

EGO otobüsleri kaç yaşına kadar ücretsiz?

Büyükşehir Belediye Meclis Kararınca Ankara da ikamet eden gün, ay ve yıl olarak 61 yaşını doldurmuş vatandaşlarımıza pik saatler dışında 10.00-16.00 ve 19.00-24.00 saatleri arasında EGO otobüslerinden ücretsiz yararlanmaktadır.

65 yaş üstü istanbul kart nereden alınır?

Ücretsiz seyahat kartı almak isteyen 65 yaş ve üstü vatandaşların, İETT ‘nin www. iett.istanbul adlı resmi web sitesine girerek online başvuruda bulunması gerekiyor. Web sitesi üzerinden online başvuru yapanların kartları kısa sürede adresine postalanacak.

65 yaş üstü Samkart nereden alınır?

Cumhuriyet Meydanı tramvay durağı arkasında yer alan Samkart Başvuru ve Danışma Merkezimize müracaat etmeniz gerekmektedir.

65 yaş üstü otobüs kartı bedava mı?

04/03/2014 tarih ve 28931 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı “Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliği” doğrultusunda 65 yaş ve üzeri kişiler İdaremizden alacakları seyahat kartı ile şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanır.

65 yaş indirimi nerelerde geçerli?

Türk vatandaşı olan 65 yaş ve üzeri kişiler ise, demiryolları ve denizyollarının şehiriçi hatları ile belediyelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehiriçi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanırlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.