Ankara Akyurt Nasıl Gidilir?

Şehirler arası otobüs terminalinden Aşti Terminali, Emek, 06490 Çankaya/Ankara Adresinden metroya binerek Sıhhiye Durağında inerek 488 Nolu EGO ve Halk Otobüs Durağından kalkan otobüslerle Akyurt İlçesine gelebilirler. Alt menüden harita bilgilerine erişebilirsiniz.
Ankara Akyurt Nasıl Gidilir? Nerede? Ulaşım Ankara şehir merkezi ile Akyurt ilçesi arasında 33 kilometrelik bir mesafe bulunmaktadır. Şehir merkezinden Akyurt’a gitmek için; Dış Kapı, Aydınlıkevler, Hasköy istikametinde bulunan İrfan Baştuğ Caddesi’ni takip etmeniz gerekmektedir.

Akyurtta metro var mı?

Bu Metro hatları akyurt yakınından geçiyor: M1-M2-M3.

Akyurt hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Akyurt yakınından geçiyor: 536, 537, 538, 608, 632.

Ankara Akyurt hangi semtte?

Akyurt, Ankara’nın ilçelerinden biridir. Akyurt; İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara sınırları içerisinde geniş ve düzgün bir arazi üzerinde kurulu bir ilçedir. Eski ismi Ravlı idi. İlçenin kuzeyinde Çubuk, doğusunda Kalecik, batısında Pursaklar, güneybatısında Elmadağ ilçeleri bulunmaktadır.

Ankara toplu taşıma ücretsiz mi?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da 15 Temmuz’da toplu taşımaların ücretsiz olacağını duyurmuştu. Bakanlıkça yapılan açıklama şöyle olmuştu: ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde İstanbulkart entegrasyonuna dahil toplu ulaşım araçları ücretsiz olacaktır.

You might be interested:  Ankara Millet Bahçesi Nerede Yapılıyor?

Aktarma kaç TL Ankara?

1- Tam Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 2,25 TL’dir. 2- İndirimli Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 1,25 TL’dir.

Ankara Akyurt otobüsleri nereden kalkıyor?

AKYURT K.KARABEKİR CD. AKYURT HİLAL SK. AKYURT 9 MAYIS 90 CD.

Metro, Ankaray ve Teleferik hatlarımızın ilk ve son sefer saatlerini görmek için tıklayınız.

Hat No : 488
Hat Adı : AKYURT-ALTINOVA-ULUS-SIHHİYE
Kalkış Yeri : GALABA MH.ÇUBUK CD.AKYURT/ANKARA
Varış Yeri : GALABA MH.ÇUBUK CD.AKYURT/ANKARA
Mesafesi : 85 km

Ankara Kart öğrenci ne kadar?

Öğrenci biniş ücreti de 2.5 TL’den 3.5 TL’ye yükseldi. Aktarma ücretlerine ise artış yapılmadı. Tam aktarma ücreti 2.25 TL, öğrenci aktarma ücreti 1.25 TL olarak alınmaya devam edecek.

Ankara Akyurt Devlet Hastanesi hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Akyurt Devlet Hastanesi yakınından geçiyor: 488, 490, 490-3.

Ankara Akyurt Neyi Meşhur?

Akyurt Neyi Meşhur? Düz bir arazide kurulan Akyurt’un meyve ağaçları meşhurdur. İç Anadolu yöresine ait birçok meyveyi burada yetişen ağaçlardan toplayan yöre halkından organik olarak alabilirsiniz. Ayrıda ilçe merkezinde yer alan dükkanlardan yöreye özgü el yapımı eşyalar da satın alabilirsiniz.

Ankara Akyurt Merkez ilçe mi?

Bu ilçelerden Sincan, 1988’de Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içine alınarak merkez ilçe konumuna getirilmiştir. 1984 yılında Yenimahalle’nin de ilçe olmasından sonra önceleri birer kasaba olan Kahramankazan (1987’de), Akyurt (1990’da) ve Pursaklar (2008’de) Ankara ilinin yeni ilçeleri olmuştur.

Ankara Akyurt kaç köyü var?

Toplam 20 köy bulunmaktadır.

Ankarakart nasıl alınır?

Ankara Kart Nasıl Alınır? Tam Ankara Kart kişiye özel olmadığı için bayilerden, Ankara Kart İşlem Merkezleri’nden veya Smart Banko’lardan satın alınabiliyor. Kişiselleştirilmiş bir kart tipi olan İndirimli Kart için başvuru yapmanız gerekiyor. Bu kart başvurusu için Ankara Kart İşlem Merkezleri’ne gitmeniz gerekiyor.

You might be interested:  Ankara Istanbul Otobüs Bileti Ne Kadar?

Ankara öğrenci kaç TL?

tek binişlik Ankarakart ücreti ise 5 liradan 7 liraya çıktı. Yeni fiyat tarifesi, 15 Mart’tan itibaren uygulanmaya başlanacak. öğrenci biniş ücreti de 1,75 liradan 2,5 liraya çıkarılmıştı.

Metro fiyatı ne kadar?

Elektronik Biletler:

Tek geçişlik bilet:15,00 lira. İki geçişlik bilet: 25,00 lira. Üç geçişlik bilet: 32,00 lira. Beş geçişlik: 49,00 lira.

Metro hangi illerde var?

Metro, tramvay veya banliyö trenlerinden en az birini kullanan kentler şunlar: İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir, Kayseri, Gaziantep, Konya, Samsun, Adana, Antalya ve Adapazarı.

Çanakkalede Metro var mı?

Bu Metro hatları ÇANAKKALE S. yakınından geçiyor: M1A, M1B, M7.

Tekirdağ Metro var mı?

Bu Metro hatları tekirdağ sahili yakınından geçiyor: M1A, M1B.

Hatay Metro var mı?

Hatay Büyükşehir Belediyesi (BŞB), Metro-Tramvay gibi raylı sistemle şehir içi taşımacılık yapmak üzere ilk adımı attı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.