Ankara Alanya Hangi Yoldan Gidilir?

Alanya’ya hangi yoldan gidilir? Konya şehir merkezi ile Alanya arasındaki karayolu yaklaşık 263 km’dir. Bu mesafe tahmini olarak 3 saat 30 dakikalık bir yolculuktur. Konya Manavgat Yolu üzerinden Alanya ‘ya varabilirsiniz. Bir alternatif rota olarak D695 karayolu da kullanılabilir. Ankara’dan Alanya kaç saat sürüyor?
Ankara’dan özel aracınız ile Alanya seyahati yapmak isterseniz, yola Gölbaşı güzergahından çıkmanız gerekmektedir. Daha sonra sırasıyla, Kulu, Konya, Seydişehir ve Alanya tabelalarını takip ederek ulaşabileceğiniz ilçeye seyahatiniz yaklaşık 526 kilometre sürecektir.

Alanya’ya giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul şehir merkezi ile Alanya arası uzaklık yaklaşık 816 km’dir. Yolculuk ortalama 9 saat 30 dakika sürmektedir. D560 karayolu üzerinden Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Antalya üzerinden Alanya’ya ulaşım sağlanabilir.

Ankara Alanya arası kaç saat sürüyor?

Ankara Alanya Otobüs Biletleri. Ankara ve Alanya şehirleri arasında gerçekleşecek olan yolcuğunuz 8 saat 23 dakika sürmektedir. Bu iki rota arasındaki mesafe ise 689 kilometredir.

Ankara Alanya ne kadar yakar?

Ankara ile Alanya Antalya yol güzergahı için Kilometre hesaplama sonucunda 32 Litre yakıt tüketimi yapacaksınız. Aracınız dizel ise yaklaşık 771 TL, benzinli araç kullanıyorsanız 701 TL yakıt maliyetiniz oluşur.

You might be interested:  Diyarbakır Ankara Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Ankara Alanya arası otobüsle kaç saat sürüyor?

Ankara – Alanya arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 8 saat 47 dakika sürmektedir.

Alanya neyi ile meşhur?

Yöresel Alanya Yemekleri – Nesi Meşhur?

 • Akdarı Çorbası
 • Döğme Aşı
 • Şepit.
 • Laba.
 • İlibada Sarması
 • Göleviz.
 • Taze Bakla Yemeği.
 • Ülübü Yemeği.
 • Alanya nere yakın?

  Alanya, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’deki Antalya iline bağlı bir turizm ilçesidir. İl merkezine uzaklığı 154 kilometredir.

  Ankara Alanya arası kaç km otobüsle?

  Ankara – Alanya arası toplam 544 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 8 saat sürüyor.

  Ankara Alanya kaç km uçakla?

  Ankara-Alanya arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer? Ankara-Alanya arası uçuş mesafesi toplam 379 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 10 dakika sürüyor.

  Ankara Antalya arası kaç kilometre?

  Ankara ile Antalya arası kara yolculuğu 546 km sürmektedir. Ayıca 483 km olan bir alternatif rotada bulunmaktadır.

  1 litre mazot kaç km yol gider?

  Aynı model, aynı motor hacimdeki araçlarda yapılan tespitlere göre; -1 litre benzinle ortalama 14.7 km yol kat edilirken, – 1 litre otogaz-LPG ile 11.36 km yol kat edilmektedir. -1 litre mazot yani motorinle ise yaklaşık 22.22 km yol kat edilmektedir.

  1 litre benzin ile kaç km yol gidilir?

  1 litre benzin ile aracınızın kaç kilometre yol gidebileceğini ise ufak bir formül ile hesaplamak mümkün. Yapılan Kilometre / Yakılan Yakıt Miktarı = 1 Litre ile gidilebilecek kilometre yani 100 / 6 = 16,6. Aracınız 1 litre benzin ile 16,6 kilometre yol alacaktır.

  100 km yol ne kadar benzin yakar?

  Deponuzun kapasitesini, katettiğiniz kilometreye bölüp 100 ile çarptığınız zaman 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi verisine ulaşmış olursunuz. Örneğin aracınızın 50 litrelik deposu varsa ve depoyu tam doldurup 700 kilometre yol katettiyseniz aracınızın 100 kilometrede ortalama 7,1 litre yakıt tüketiyor demektir.

  You might be interested:  Ankara-Sivas Hızlı Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

  Ankara Alanya tren var mı?

  Hangi tren şirketlerinin Ankara-Alanya seferi var? Ankara şehrinden Alanya şehrine trenle giderken Şanal Kırşehir Seyahat, Özkaymak, Metro Turizm ile rahat ve güvenli bir yolculuk yapabilirsiniz.

  Ankara Alanya uçak bileti ne kadar?

  Ankara – Alanya Uçak Biletleri

  Kalkış Fiyat
  Ankara Alanya 531TL
  Ankara Alanya 531TL
  Ankara Alanya 531TL
  Ankara Alanya 531TL

  Kamil Koç Ankara Alanya kaç saat?

  Kamil Koç ile Alanya – Ankara seyahatiniz tahmini olarak en az 8 saat 45 dakika saat sürer.

  Alanya Antalya arası kaç kilometredir?

  Antalya ile Alanya arası karadan 135 km sürmektedir. Bu zaman dilimi kara taşıtları ile 2 ile 2 buçuk saat arası sürmektedir.

  Ankara Konya Alanya arası kaç kilometre?

  Ankara ile Alanya arasındaki mesafe karayoluyla 525 kilometre. Yol yaklaşık olarak 6 saat ve 24 dakika zaman alır ve Konya, Kızılay Mah., Çiğdem Mah., Bahçelievler Mah., Gence, Kulu ve Cihanbeyli üzerinden geçer. Sayfa içeriği: Harita.

  Ankara ile Alanya arasındaki mesafe.

  Hava yoluyla en kısa mesafe 383 km ✈️
  Yakıt miktarı 42 L
  Yakıt fiyatı 270,1 TRY

  Ankara istanbul arası kaç kilometre kaç saat?

  Ankara ile İstanbul arası kara yolculuğu mesafesi 450 km’dir. Bu süre 5 saate yakın sürmektedir. Arabayla, Otobüsle ve Uçakla Kaç Saat Sürer? Araba ile İstanbul Ankara arası 4 buçuk saat, otobüs ile 5 saat sürmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.