Ankara Alman Konsolosluğu Randevu Nasıl Alınır?

Başvuru yapacak olan kişinin dışında, randevusu olmayan bir başka kişi hijyen kuralları gereği büyükelçilik ve konsolosluk binasına kabul edilmemektedir. Almanya Ankara Büyükelçiliği randevu vermek için belirli departmanlarını görevlendirmiştir. Bu departmanlara e-posta ya da telefonla ulaşarak randevu alınabilir.
Alman vatandaşı olupta Konsolosluk randevu almak istiyorsanız ne yapacaksınız?Konsolosluk randevu sisteminden randevu alabilmeniz için TC kimlik numaranız, TC kimlik kartı, mavi kart, yada Türk pasaportu sahibi olmanız gerekiyor. Alman vatandaşı olupta konsolosluk işlem randevusu almak isteyen vatandaşlar malesef randevu alamıyorlar.

Alman konsolosluktan nasıl randevu alınır?

Alman Konsolosluğu vize randevu alma işlemleriniz için 02129633801 telefonu arayabilirsiniz.

Alman Konsolosluğu randevusuz gidilir mi?

Konsolosluk işlemlerinde Randevulu sisteme geçilmiştir. İşlemler için Başkonsolosluğumuza gelmeden önce web sayfamızdaki randevu modülünden mutlaka randevu alınması gerekmektedir.

Randevusuz konsolosluğa gidilir mi?

Konsolosluğa randevusuz gidilir mi? Konsolosluk Randevu Almak Zorunlu Mu? sorusuna cevap kesinlikle hayır. Artık Türk Konsolosluklarında tümişlemler internet üzerinden alınan randevu ile yapılmaktadır.

You might be interested:  Ankara Tren Garına Nasıl Gidilir?

Alman Konsolosluğu kaç gün sonraya randevu veriyor?

Randevu tarihiniz Elçilik/Başkonsoloslukların belirlemiş olduğu kotalara bağlı olarak ilerleyen günlerde belirlenecek ve sizinle mail olarak paylaşılacaktır. Randevu tarihiniz yer aldığı mail sizinle randevunuza 10-15 gün kala paylaşılacaktır.

Ankara Almanya konsolosluğu ne zaman açılacak?

Ankara Almanya Büyükelçiliği

Pzt – Perş 08.00 – 17.00 saatleri arasında
Cuma 08.00 – 14.00 saatleri arasında

Almanya vize için randevu nasıl alınır?

Randevu Nasıl Alınır? Almanya’ya kısa süreli vize başvuruları, Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize danışma merkezleri ya da turizm acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır. Uzun süreli vize başvurularının ise şahsen yapılması gerekmektedir. Randevu almadan vize başvurusunda bulunmak mümkün değildir.

Ankara Konsolosluğu hangi semtte?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Kavaklıdere semtindeki Paris Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Almanya vizesi kaç günde çıkar 2022?

Almanya vizesi kaç günde çıkar? Almanya turistik vize 7-10 gün içinde çıkar. D tipi vizeler 1 ay ile 6 ay içinde, vize türüne bağlı olarak farklılık gösterir.

Alman Konsolosluğu hangi günler açık?

Pazartesi – Cuma günleri saat 9.00 – 12.00 arası ve sadece Perşembe günleri saat 14.00 – 16.30 arasıdır.

Almanya vizesi neden geç çıkıyor?

Sistem arızaları, Alternatif ya da ek evrak talebi, Başvuru yapacağınız vize işlem merkezi ile başvuruyu değerlendirecek mercilerin farklı olması, Diğer ülke vatandaşı olan kişinin Türkiye’den başvuru yapması olarak sıralanabilir.

Vize almak ne kadar sürer?

Genel Bilgi. Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Altunizade, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

Vize için parmak izi ne zaman veriliyor?

6. Ne zaman parmak izi vermeliyim? / Hangi durumlarda parmak izi vermeliyim? Eğer son beş yıl içerisinde, bir ‘Schengen’ vizesi başvurusu sırasında dijital parmak iziniz alınmadıysa, iDATA ofislerine şahsen giderek bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

You might be interested:  Ankara Imsak Ne Kadar Kaldı?

Idata randevu ücreti ne kadar?

Ulusal Randevu bedeli TL olarak kabul edilmektedir. Çağrı merkezi aracılığı ile Ulusal randevu sadece İDATA tarafından verilmektedir.

Ulusal Vize Ücretleri.

National Vize Ücreti 0 – 17 Yaş 18+ Yaş
T.C. Vatandaşı 40 € ( Nakit, € ) 75 € ( Nakit, € )

Almanyadan istek kaç günde gelir?

Almanya Ziyaret Vizesi Başvuruları Kaç Günde Çıkar? Almanya’dan gelen istek yazısı ile aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesine başvuru yapan vatandaşlarımızın vize başvuruları 15-25 iş günü arasında sonuçlanacaktır. Bu süre ön görülen sürelerdir.

Almanya vize reddi 9 madde nedir?

Almanya vize reddi 9. madde, başvuru sahibinin en az bir Avrupa Birliği üye devleti tarafından, uluslararası ilişkilerine tehdit oluşturduğu kanaatinde olması durumunu kapsamaktadır.

Konsolosluktan vize randevusu nasıl alınır?

Vize başvurusu randevu alma işlemi, ülkelerin Konsolosluk veya Başkonsolosluk bölümlerinden gerçekleşmektedir. İstenen evraklarla beraber randevu gününde hazır bulunulması gerekmektedir. Vize başvuru randevuları, resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluşlar üzerinden de alınabilmektedir.

Almanya vize randevusu veriyor mu?

Türkiye’deki Almanya Dış Temsilciliklerinden yapacağınız Ulusal vize başvurularınızı için (Aile birleşimi, 90 gün üzeri olan Çalışma, Mesleki Eğitim, Araştırma, Üniversite Eğitimi, Staj, Dil Kursu) randevu sistemi aktif durumdadır.

Almanya vize randevusu kaç gün sonraya veriliyor?

Seyahat başlangıç tarihinizden uygun bir süre önce, en az 15 gün, başvuru yapmanızı öneririz. Schengen vize kararının verilmesi için yaklaşık 4-5 iş günü gerekmektedir ama başvuru sahibinin uyruğu, Başkonsolosluğun iş yoğunluğu ve istenen vizenin türüne göre işlem sürelerinde değişiklik olabilir.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Randevu nasıl alınır?

Aile birleştirme randevuları nationalvisagermany.idata.com.tr adresinden ‘kredi kartı ile’ seçilerek rezerve edilebilir ve ödenebilir. Diğer tüm durumlarda, lütfen telefon numarası (0850 460 8493) üzerinden çağrı merkezi aracılığıyla randevu alma seçeneğini kullanmaya devam edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.