Ankara Altınköy Nerede Nasıl Gidilir?

Kızılay-Batıkent metrosuna binerek Sıhhiye durağında ininiz. Buradan 312 numaralı otobüse binerek Altınköy durağında indiğinizde Altınköy Açık Hava Müzesi’ne ulaşabilirsiniz.
ALTINKÖY’E NASIL GİDİLİR: Altınköy Ankara’nın Altındağ İlçesinde, Ankara’nın Kuzeybatısında Beşikkaya Mahallesindedir. Kuzey Çevre Yolundan gittiğinizde Samsun yönüne doğru Havaalanı kavşağını geçtikten sonra, İstanbul yönüne doğru ise Samsun yolu kavşağını geçtikten sonraki Karapürçek kavşağından girilir.

Altınköy giriş ücreti ne kadar?

Köye giriş ücreti öğrenciler için 2 TL olurken tam bilet 7 TL olmaktadır. Müze kart burada kullanılmıyor. Giriş yaptıktan sonra köy kahvesi ve camisi gibi mekanlara ücretsiz olarak girilebiliyor.

Altınköy hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Altınköy Açık Hava Müzesi yakınından geçiyor: 309, 312, 321, 322.

Ankara Altınköy hangi ilçeye bağlı?

Altınköy, Şanlıurfa ilinin Ceylanpınar ilçesine bağlı bir mahalledir.

Altınköy de neler var?

Altınköy Açık Hava Müzesi, 500 dönümlük bir arazi içerisinde yer alıyor. Burada; köy kahvesi, muhtarlık, ahırlar, keçiler, koyunlar, minyatürler, kedi, köpek, kuş gibi hayvanlar ve köylerde yer alan bahçe kültürleri yer alıyor.

Altın köye nasıl gidilir ego?

Altın köye nasıl gidilir ego? Ankara’nın merkezi noktalarından birçok minibüs ve EGO olarak adlandırılan belediye otobüsleri aralıklı seferlerle buraya yolcu taşımaya devam ediyor. 312, 321 gibi otobüs hatları sizi direkt olarak müzenin önüne kadar getirecektir.

You might be interested:  Ankara Serbest Kart Nasıl Alınır?

Altınköyde piknik yapılır mı?

İnsanın burayı görünce hemen piknik yapası geliyor fakat ortamın düzeninin korunması için Altınköy’de dışarıdan yiyecek getirerek piknik yapmak yasak.

Ankara Kızılaydan Mavi Göle nasıl gidilir?

Kızılay’dan gidecekler; Kızılay metrosuna binip Ankaray Dikimevi (son istasyon) durağına indikten sonra, hemen oradan kalka 355 numaralı otobüse binebilirsiniz.

Altınparka hangi dolmuş gider?

Çankaya bölgesinde Altınpark için Otobüs hatları

Hat Adı Yön
437 Pursaklar-Mimar Sinan Mh.-Ulus-Sıhhiye GÖRÜNTÜLE
438 Pursaklar-Yavuz Blv.-Ulus-Sıhhiye GÖRÜNTÜLE
439 Pursaklar-Ayyıldız Mh.-Ulus-15 Temmuz Kızılay Milli Irade Meydanı GÖRÜNTÜLE
440 Pursaklar-Merkez Mh.-Ulus-Kızılay(Yargıyatdan Kalkar) GÖRÜNTÜLE

Altındağ hangi Otobüs gider?

Altındağ’a otobüs ile gitmek için kullanabileceğiniz hatlar; 194, 504-6, 510-6, 523-6, 530-5, 533, 535, 540, 548, 180, 182, 186, 304 hatlarıdır. Şehrin farklı bölgelerinden Altındağ’a ulaşım sağlayan farklı otobüs hatları da bulunmaktadır.

Altınköy nedir?

Altınköy Açık Hava Müzesi, Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan bir açık hava müzesidir.

Ankara Altınköy kim yaptı?

Altınköy, Altındağ Belediyesi tarafından hayata geçirildi

Veysel Tiryaki, “Bugün şehirlerde yaşayan çocuklarımız sütün fabrikada üretildiğini, salatalığın ağaçta yetiştiğini sanıyor.

Ankara hava müzesi kaça kadar açık?

Yılbaşı (1 Ocak), Ramazan ve Kurban Bayramlarının ilk günü ve Pazartesi günleri müze kapalıdır. 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında hafta içi 09.00-16.30, hafta sonu ve resmî tatil günlerinde 10.00-17.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Altınköy neresi?

Sorusuna cevap veriyoruz. Tuzla’da çekilen dizide bahsi geçen Altınkoy’da Tuzla’dadır. Dizide geçen üniversite sahneleri de İstanbul Bağcılardaki Kemerburgaz Üniversitesinde çekilmektedir. Tozlu Dere olarak adı verilen ve dizideki karakter Yaman’ın yaşadığı yer ise Ümraniye’dir.

Ankara hava müzesi kaça kadar açık?

Yılbaşı (1 Ocak), Ramazan ve Kurban Bayramlarının ilk günü ve Pazartesi günleri müze kapalıdır. 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında hafta içi 09.00-16.30, hafta sonu ve resmî tatil günlerinde 10.00-17.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

You might be interested:  Ankara Kart Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Altınköy kaç dönüm?

500 dönümlük bir arazi içerisinde yer alan Altınköy Açık Hava Müzesi; köy kahvesi, muhtarlık, ahırlar, bahçeler ve geleneksel Türk tipi köy evleriyle, tamamen bir köy hayatı yansıtacak şekilde kurulmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.