Ankara Altınköye Nasıl Gidilir?

Sıhhıyeden altınköye Nasıl Gidilir diye merak edenler için de hemen geçen otobüs hastalarını aktaralım. Sıhhıye’den yine 312, 312-1, 321-6 no’lu otobüsleri kullanarak Altınköy’e kolayca ulaşabilirsiniz. Hareket merkezi Kızılay olan bu otobüslerin tümü Sıhhıye’den de geçiyor. Ankara Altınköye Giden Otobüsler
ALTINKÖY’E NASIL GİDİLİR: Altınköy Ankara’nın Altındağ İlçesinde, Ankara’nın Kuzeybatısında Beşikkaya Mahallesindedir. Kuzey Çevre Yolundan gittiğinizde Samsun yönüne doğru Havaalanı kavşağını geçtikten sonra, İstanbul yönüne doğru ise Samsun yolu kavşağını geçtikten sonraki Karapürçek kavşağından girilir.

Altınköy hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Altınköy Açık Hava Müzesi yakınından geçiyor: 309, 312, 321, 322.

Altınköy giriş ücreti ne kadar?

Köye giriş ücreti öğrenciler için 2 TL olurken tam bilet 7 TL olmaktadır. Müze kart burada kullanılmıyor. Giriş yaptıktan sonra köy kahvesi ve camisi gibi mekanlara ücretsiz olarak girilebiliyor.

Altınköy de ne yapılır?

Köy içerisinde ilgi çeken şeyler şunlar; köy camisi, asma köprüsü, okulu, bakkalı, evleri ve sokakları, kahvesi, ahırları, hayvanların bulunduğu alanlar en çok ziyaret edilen ve ilgi çeken yerler arasında. Köy içerisinde gezintiye çıktığınızda bir saat gibi bir süre içerisinde basılmadık yer bırakmayabilirsiniz.

Altınköy açık hava müzesi nasıl gidilir?

Altın köye nasıl gidilir ego? Ankara’nın merkezi noktalarından birçok minibüs ve EGO olarak adlandırılan belediye otobüsleri aralıklı seferlerle buraya yolcu taşımaya devam ediyor. 312, 321 gibi otobüs hatları sizi direkt olarak müzenin önüne kadar getirecektir.

You might be interested:  Ankara Oda Tiyatrosu Nerede?

Altınköy piknik yapılır mı?

İnsanın burayı görünce hemen piknik yapası geliyor fakat ortamın düzeninin korunması için Altınköy’de dışarıdan yiyecek getirerek piknik yapmak yasak.

Altınköy nerenin ilçesi?

Nasıl Gidilir: Altındağ ilçesinin Beşikkaya mahallesinde yer alan Altınköy Açık Hava Müzesi, oldukça merkezi bir yerdedir diyebiliriz.

Ankara hava müzesi kaça kadar açık?

Yılbaşı (1 Ocak), Ramazan ve Kurban Bayramlarının ilk günü ve Pazartesi günleri müze kapalıdır. 15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında hafta içi 09.00-16.30, hafta sonu ve resmî tatil günlerinde 10.00-17.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Altınköy kaç dönüm?

500 dönümlük bir arazi içerisinde yer alan Altınköy Açık Hava Müzesi; köy kahvesi, muhtarlık, ahırlar, bahçeler ve geleneksel Türk tipi köy evleriyle, tamamen bir köy hayatı yansıtacak şekilde kurulmuştur.

Izmir altınköy plajı nerede?

Altınköy Plajı, İzmir ilinin Urla ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İzmir şehir merkezine yaklaşık olarak 65 km uzaklığa sahiptir. Altınköy Koyu etrafı kayalıklarla ve ormanlık ağaçlarla çevrili etkileyici bir doğaya sahiptir.

Hamamönüne nasıl gidilir?

Otobüs ile, Ege Mahallesi, Akdere, Natoyolu otobüslerine binerek Hamamönü’ne gidebilirsiniz. Diğer ilçeden gelmek isteyenler, Ulus yada Kızılay’da inip aktarma yaparak ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.