Ankara Antalya Yolu Nasıl?

Antalya şehir merkezine nasıl ulaşılacağı konusunda da en kısa ve en rahat yol olarak Afyon yolu üstünden gitmek tavsiye edilir. Konya yolu hem daha uzun aynı zamanda daha virajlıdır. Afyon yolundan tarif etmek gerekirse; Ankara’dan Polatlı yönüne hareket edilir. Polatlı’dan sonra Emirdağ sonrasında da İşçehisar-Afyon istikameti takip edilir.

Ankara Antalya hangi illerden geçilir?

Gidiş güzergahını tamamen düzeltmişler sadece Ankaraya dönüite bozuk bi bölüm kalmış, çalışmalar da hala devam ediyor. Ankara-Antalya ya da tam tersi güzergahta gideceklere tavsiyem, Ankara-Afyon-Keçiborlu-Burdur-Antalya güzergahını tercih etmeleri.

Ankara Antalya arası nerede mola verilir?

bu yolculuk için binilen otobüsler genellikle afyon civarında konuşlanmış dinlenme tesislerinde mola verirler. çok sık olarak polatlı, sivrihisar, afyon, burdur, bucak güzergahı izlenir.

Antalyaya giderken nerelerden geçilir?

Özel araçla İstanbul’dan yola çıkıp Antalya’ya ulaşmak isteyen ziyaretçilerin, seyahatlerine Anadolu Otoyolu üzerinden çıkmaları gerekmektedir. Gebze’yi geçtikten sonra sırasıyla; Bursa, Bozüyük, Kütahya, Afyonkarahisar, Burdur ve Antalya tabelaları izlenmelidir.

You might be interested:  Ankara Gölbaşı Belediye Başkanı Hangi Partiden?

Ankara Side Arası hangi yoldan gidilir?

Ankara üzerinden yola çıkmış iseniz, D715 karayolunu kullanarak Konya’ya ulaşmanız ve ardından güney yönündeki Seydişehir’e doğru ilerlemeniz ve Akseki’ye vardıktan sonra anayol üzerinden D695 karayoluna girmeniz gerekir.

Ankara Antalya araba ne kadar yakar?

ANTALYA İLE ANKARA ARASI YOLCULUK TOPLAM YAKIT TÜKETİMİ Dizel bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 26.62 LİTRE yakıt tüketir. Benzinli bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 38.72 LİTRE yakıt tüketir. Antalya ile Ankara arası 485 Km.

Ankara Antalya arası kaç saat sürüyor arabayla?

Arabayla, Otobüsle ve Uçakla Kaç Saat Sürer? Antalya ile Ankara arası otobüs ile 7 buçuk saat sürerken bu mesafeyi otomobil ile 7 saatte almak mümkündür. Ayrıca hava yolculuğu da yaklaşık 45 dk sürmektedir.

Ankara Alanya hangi yoldan gidilir?

Ankara’dan özel aracınız ile Alanya seyahati yapmak isterseniz, yola Gölbaşı güzergahından çıkmanız gerekmektedir. Daha sonra sırasıyla, Kulu, Konya, Seydişehir ve Alanya tabelalarını takip ederek ulaşabileceğiniz ilçeye seyahatiniz yaklaşık 526 kilometre sürecektir.

Ankaraya giderken nerede yemek yenir?

İstanbul Ankara Arası En İyi Dinlenme Tesisleri

 • Gültepe Dinlenme Tesisleri (İzmit)
 • Türsan Dinlenme Tesisleri (İzmit)
 • Berceste 3 Dinlenme Tesisleri (Sakarya)
 • Parkshop Dinlenme Tesisleri (Sakarya)
 • Konakoğlu Dinlenme Tesisleri (Bolu)
 • Gökdemir Dinlenme Tesisleri (Bolu)
 • Akabe Dinlenme Tesisleri (Düzce)
 • Ankara antalya otobüs bileti ne kadar?

  En Çok Tercih Edilen Ankara – Antalya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Otobüs Firması Ankara Antalya Bilet Fiyatları Günlük Otobüs Seferi Sayısı
  Pamukkale Turizm 299 TL 4
  Metro Turizm 250 TL 3
  Özkaymak 200 TL 3
  Nilüfer Turizm 180 TL 3

  Karayolu ile Antalya’ya nasıl gidilir?

  Araba ile Antalya’ya Ulaşım

  Yolculuğa başladıktan sonra Gebze, Yalova, Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta yol güzergahını takip etmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise Isparta’dan Burdur’a geçiş yapılarak, oradan Antalya’nın Aksu ilçesine giriş yapılır.

  You might be interested:  2021 Sünnet Kayıtları Ne Zaman Başlıyor Ankara?

  Antalya Ne zaman gidilir?

  Antalya’ya gidilecek en doğru zaman yaz mevsimidir.

  Oldukça sıcak geçen yaz ayları, burada tatil yapmak isteyenler için kaçınılmazdır. Turizm sezonu genelde mayıs ayında açılıp ekimde havaların soğumasına kadar devam etmektedir. Şehrin sıcaklıkları ekim itibariyle azalmaya başlar.

  Antalya nasıl bir yer?

  Antalya, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan, ülkemizin turistik açıdan önemli şehirlerinden bir tanesidir. Yaklaşık nüfusu 1,8 milyon civarındadır. Antalya 630 km kıyı şeridiyle Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. İki ova üzerine kurulu şehrin merkezi, Akdeniz sahili boyunca uzanan ova üzerinde bulunur.

  Antalyadan Side’ye nasıl giderim?

  Antalya İl Merkezinden Side’ye Ulaşım

  Antalya il merkezinden Side’ye ulaşımlar Antalya Otogarı’ndan her yarım saatte bir hareket eden Manavgat minibüsleriyle yapılmaktadır. Manavgat minibüsleriyle Manavgat Otogarı’na ulaştıktan sonra buradan Side dolmuşları ile beldeye ulaşım sağlanabilmektedir.

  Antalya Side ne kadar?

  Antalya Popüler Otobüs Seferleri. Side Belediyesi Popüler Otobüs Seferleri.

  Bu otobüs güzergahı hakkında bilgi.

  Günlük Otobüs Seferleri 13
  En Erken ve En Geç Otobüs Kalkış Saatleri 00:00 – 22:00
  En Düşük Bilet Fiyatı ₺296
  Ortalama Bilet Fiyatı ₺305
  En Kısa Yolculuk Süresi 1s5d

  Antalya Side nereye bağlı?

  Side, Antalya ilinin Manavgat ilçesine bağlı mahalledir.

  Ankara Alanya hangi yoldan gidilir?

  Ankara’dan özel aracınız ile Alanya seyahati yapmak isterseniz, yola Gölbaşı güzergahından çıkmanız gerekmektedir. Daha sonra sırasıyla, Kulu, Konya, Seydişehir ve Alanya tabelalarını takip ederek ulaşabileceğiniz ilçeye seyahatiniz yaklaşık 526 kilometre sürecektir.

  Ankaradan manavgata hangi yoldan gidilir?

  Ankara’nın merkezinden yola çıkan yolcuların Gölbaşı ilçesi üzerinden ilerlemesi gerekir. Gölbaşı’nı geçtikten sonra Konya yolu takip edilerek ve Manavgat tabelalarına bakılarak kolaylıkla ulaşım sağlanır.

  Antalya Ankara arası otobüs kaç saat sürer?

  Ankara – Antalya arası toplam 544 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 8 saat sürüyor.

  You might be interested:  Yeni Ankara Il Sağlık Müdürü Kim?

  Ankara Belek arası hangi yoldan gidilir?

  Ankara’dan Antalya’ya gidilecekse, en mantıklısı Afyon üzerinden olanıdır. Konya yolu aşırı bozuk asfalt ve çok tehlikeli bir yol, hem dar hem de çok kamyon ve tır var. Ankara-Antalya arası Afyon ve Burdur üzerinden yardırılır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.