Ankara Askerlik Şubesine Nasıl Gidilir?

Otobüs, tren ve metro ile gidilebilen Ankara askerlik şubesi, vatandaşlara kolay bir ulaşılabilirlik sunuyor. Ankara askerlik şubesine otobüs ile gitmek için 375, 382 ve 383 numaralı otobüsleri kullanmak gerekirken; tren ile girmek için Başkentray’ı kullanmak gerekiyor.

Cebeci askerlik şubesi hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Askerlik Şubesi yakınından geçiyor: 339-7, 375, 380.

Ankara’da kaç tane askerlik şubesi var?

Ankara Askerlik Dairesi Başkanlığı, Altındağ Askerlik Şubesi, Ayaş Askerlik Şubesi, Bala Askerlik Şubesi, Beypazarı Askerlik Şubesi, Çankaya Askerlik Şubesi, Çubuk Askerlik Şubesi, Haymana Askerlik Şubesi, Kalecik Askerlik Şubesi, Keçiören Askerlik Şubesi, Kızılcahamam Askerlik Şubesi, Mamak Askerlik Şubesi, Nallıhan

Ankara Askerlik nerelerde var?

Ankara Askerlik Şubeleri

 • KEÇİÖREN ASKERLİK ŞUBESİ Balkiraz Mah.
 • SİNCAN ASKERLİK ŞUBESİ Abidinpaşa Mah.
 • ALTINDAĞ ASKERLİK ŞUBESİ Abidinpaşa Mah.
 • YENİMAHALLE ASKERLİK ŞUBESİ Abidinpaşa Mah.
 • ŞEREFLİKOÇHİSAR ASKERLİK ŞUBESİ
 • ANKARA ASAL – ANKARA ASKER ALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI.
 • BEYPAZARI ASKERLİK ŞUBESİ
 • AKÇAKOCA ASKERLİK ŞUBESİ
 • Ankara Askerlik muayenesi nerede yapılır?

  Sağlık muayeneleri; öncelikle yükümlünün kayıtlı olduğu aile hekimi, yoksa müracaat ettiği askerlik şubesine en yakın resmî sağlık kuruluşundaki hekim tarafından yapılır.

  You might be interested:  Ankara Kars Otobüs Bilet Fiyatları Ne Kadar?

  Ankara otogardan Mamak askeriyeye nasıl gidilir?

  Ankara AŞTİ Otogarına her il ve ilçeden kara yolu ile ulaşım mevcuttur. Otogardan Kızılay’a (Ankaray ile), Kızılay’dan Mamak’a belediye otobüs seferleri (329 numaralı belediye otobüsü), Ulus’tan Mamak’a dolmuş ( 60 Evler-KOSGEB-MEBS Okl.) veya taksi ile ulaşım mevcuttur.

  Askeriye hafta sonu açık mı?

  Askerlik şubeleri hafta sonu olan Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır. Bunun yanında, bayram ve resmi tatil günlerinde de şubeler faaliyet göstermez.

  Askerlik işlemleri için neresi aranır?

  Askerlik işlemlerinizi e-devlet üzerinden ve/veya askerlik şubelerinden takip ederek varsa aksaklıkları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na bildirebilirsiniz. Askerlik işlemleri 7179 sayılı Askeralma Kanunu Uygulama Esaslarına (https://asal.msb.gov.tr) göre yürütülür.

  Askerlik muayenesi nasıl yapılır?

  Yükümlü varsa sağlık durumuna ilişkin raporları ile birlikte ilgili hekime müracaat eder. Hekim, yükümlünün beyan ettiği rahatsızlıkları da dikkate alarak fiziki muayeneyi yapar ve sonucunu askerlik yoklaması sağlık muayene belgesinin ilgili bölümlerine yazarak imzalar.

  Bedelli askerlik ücreti ne kadar?

  Peki 2022 bedelli askerlik ücreti ne kadar? 2022 yılında askerliğini bedelli olarak yapmak isteyenlerin ödeyeceği ücret ikinci 6 ay için 80 bin 064 lira. 2022 yılı bedelli askerlik ücreti belli oldu. 2022 yılının ikinci yarısında ödenecek bedelli askerlik tutarı 80.064,72 lira.

  Askerlik şubesi saat kaçta açılır?

  Askerlik Şubeleri saat 08.30’da açılır.

  Askere gitmek için nereye başvurulur?

  YOKLAMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Yoklama başvurusu ve yoklama başvurusu takibi e-Devlet aracılığıyla yapılıyor. e-Devlet sistemine giriş yaparak site içi arama alanına ‘Milli Savunma Bakanlığı’ yazarak ‘ASAL yoklama başvurusu’ ekranına girerek başvuru ekranına ulaşılabilir.

  Askerlik kaç ay olacak?

  Birçok insan askerlik süresinin kaç ay veya ne kadar olduğunu merak ediyor. Askerlik süresi kaç ay veya askerlik ne kadar sorusunun cevabı yazımızda. 7179 Sayılı Askeralma Kanununun 5/2 maddesine göre Askerlik süresi; erbaş ve erler için altı ay, yedek subay ve yedek astsubaylar için on iki aydır.

  You might be interested:  Ankara Da Dev Akvaryum Nerede?

  Askerlik Şubesi randevu almadan gidilir mi?

  Teşekkürler. Evet randevu şart değil işlem yapabilirsiniz.

  Askerde cinsel organ kontrolü var mı?

  1986 yılından itibaren uygulanan, askerlik yükümlüsü gençlerin çırılçıplak soyunarak sağlık muayenesi yapılması kararı değişti. Değişen bu kararla eşcinsellerin de askerlik muayenesi sırasındaki davranışları ve rızalarıyla sundukları belgeler ‘elverişsiz’ raporu için yeterli olacak.

  Askerlik için kaç kilo olmak lazım?

  Askerlik Kilo Sınırı Hesap Örneği

  Askerlik vazifesini yerine getirecek olan adayın boyu 1,90 ise; 1,90 – 03 cm = 1,87 olan asker adayının boyunun son iki rakamı 87. Boyun son 2 rakamından kalan 87 + 30 = 117 kg.

  Ankara Cebeci hangi Otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları Cebeci Meydan yakınından geçiyor: 309, 334, 339-7, 353-5.

  Cebeci hangi metro durağı?

  İSmetpaşa Mahallesi durak, Sultangazi içindeki Cebeci konumuna en yakındır.

  Mamak Askerlik şubesi hangi Otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları Ankara Askerlik Şubesi yakınından geçiyor: 339-7, 375, 380.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.