Ankara Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura başvurusu yapmak için bir çok yöntem bulunmaktadır. Direk Mavi Masa ALO 153 numarasını arayarak başvuruda bulunabileceğiniz gibi Başkent Mobil uygulamasını telefonunuza indirip başvuruda bulunabilirsiniz.
Ankara Büyükşehir Belediyesi askıda fatura başvurusu yapmak için bir çok yöntem bulunmaktadır. Direk Mavi Masa ALO 153 numarasını arayarak başvuruda bulunabileceğiniz gibi Başkent Mobil uygulamasını telefonunuza indirip başvuruda bulunabilirsiniz.
Ankara askıda fatura başvurusu nasıl yapılır? Yöntemlerden birisi telefon aracılığı ile ulaşabileceğiniz Başkent Mobil uygulamasıdır. Telefonunuzda bulunan uygulama indirme arayıcıları ile Başkent Mobil uygulamasını indirmelisiniz. İndirdiğiniz uygulama vasıtası ile yardım talebi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

ASKIDAKİ FATURALAR

Askıda fatura işlemleri için lütfen ilgili formu eksiksiz olarak doldurunuz. Sosyal yardım talebi onaylanmış kişi ile fatura sahibi kişi aynı olmalıdır. İşlemle ilgili sorularınız için sıkça sorulan sorular başlığımızdan bilgi alabilir ya da Alo 153’ü arayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi su faturası yardımı başvurusu nasıl yapılır?

ASKİ çağrı merkezi ise 0 312 616 10 00 telefon numarası üzerinden de yardım taleplerinizi iletebilme fırsatınız bulunuyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi su faturası yardımı başvurusu yapmak için https://suver.aski.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

You might be interested:  Ankara 2. El Oto Pazarı Nerede?

Fatura Askıda devam ediyor mu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi askıda fatura uygulaması yıl boyunca sürekli olarak devam ediyor. Ödeyemediğiniz faturalarınızı askıda fatura sistemine bırakabilirsiniz.

Askıda fatura ödendiği nasıl anlaşılır?

ASKIDAKİ FATURALARIM

Askıya bıraktığınız faturaların durumunu sorgulamak için lütfen yanda bulunan formu eksiksiz olarak doldurunuz. Sorgulama sonucunda sistem üzerinde kayıtlı faturalarınız listelenecek ve durumlarını görebilir olacaksınız.

Askıda fatura kimler başvurabilir?

Askıda fatura dayanışmasına hangi ihtiyaç sahibi kişiler müracaat edebilir? İBB’ye daha önce sosyal yardım talebinde bulunmuş ya da bulunacak olan(sosinc.ibb.gov.tr) ve sosyal yardım talebi olumlu sonuçlanmış herkes faturasını ekleyebilir. Bu kontrol otomatik olarak Askıya Fatura Bırak!

Doğalgaz faturası yardımı nasıl alınır?

Doğal gaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? Doğalgaz fatura yardımı için de e-devlet kaydı olmayan vatandaşlar sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ile kendilerine en yakın sosyal hizmet merkezlerine müracaat edebilecek.

Sosyal yardım alanlara su indirimi başvurusu nasıl yapılır?

Su faturası yardımına başvuru yapmak isteyen yoksul ve engelli vatandaşların bağlı bulundukları belediyeleri aramaları, ALO 153 Beyaz Masa’yı aramaları ya da 444 00 93 numaralı hattan başvuru sağlamaları gerekmektedir.

700 TL gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Gıda yardımına başvuruda bulunabilmek için 700 TL gıda yardım başvuru formu doldurulmalıdır. Bu form e-devlet üzerinden doldurulabileceği gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına giderek veya ALO 144 sosyal yardım hattı aranarak doldurulabilir.

500 TL yardım parası nasıl alınır?

500 TL maddi yardım başvuru formu doldurmak için e-devlet kanalı veya ALO 144 sosyal yardım hattı kullanılabilir. E-devlet hesabınıza giriş yaparak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmet sayfasından başvuru formunu doldurabilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Su yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Devletten su faturası için destekli yardım almak isteyen vatandaşlarımızın dilekçe ile veya açık kapı üzerinden başvuru yapması gerekiyor. Askıda fatura hizmetinden yararlanmak isteyen İstanbul’daki vatandaşlarımızın ise askidafatura.ibb.gov.tr sayfası üzerinden yardım başvurusu yapmalıdır.

You might be interested:  Ankara Esenboğa Havalimanından Çankaya'Ya Nasıl Gidilir?

Fatura askıya alındı ne demek?

Bir Google hizmeti için ödenmemiş faturalarınız varsa o hizmette oturum açtığınızda ‘Hizmetiniz ödenmemiş faturalar nedeniyle askıya alındı’ mesajını görebilirsiniz. Askıya alınmış hizmeti yeniden etkinleştirmek için son ödeme tarihi geçmiş faturalarınızı ödemeniz gerekir.

Askıda fatura uygulaması nedir?

https://askidafatura.ibb.gov.tr adresinden erişilebilen sisteme, İBB tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi aileler, ödeme güçlüğü çektikleri faturalarını bırakıyor. Yine aynı adresten erişebilen herkes de bu sisteme bırakılmış faturalardan istediklerini ödeyerek dayanışmaya katkı veriyor.

Askıda Fatura ödeme Nasıl Yapılır?

Askıdan fatura ödemek için dilediğiniz tutar aralığında ve kuruma göre faturaları listeleyebilirsiniz. Ayrıca yüksek bedelli İSKİ ve İGDAŞ faturaları için fatura kardeşliği sistemi kapsamında, seçtiğiniz yüksek bedelli fatura için uygun gördüğünüz kadar ödemeyi yapıp, kalanını başka hayırseverlere bırakabilirsiniz.

Faturanın ne kadar olduğunu nasıl öğrenebilirim?

GUNCEL servisi ile, mobil hattınıza ait en güncel fatura bilginizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girip “GUNCEL” yazarak 5555’e gönderin ya da *100#’yi tuşlayın. Cep telefonunuza gelecek olan mesaj ile son birkaç güne kadar olan faturalanmamış kullanım tutarınızı öğrenebilirsiniz.

Askıda fatura ne zaman başladı?

Tarihçe. İlk olarak 6 Mayıs 2020 tarihinde, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından duyurulan projeye 17 bin 42 ailenin, ₺3 milyon 963 lira tutarındaki İSKİ ve İGDAŞ faturası anonim olarak yüklendi.

Fatura askıya almak ne demek?

İBB’nin yaşama geçirdiği “askıda fatura” uygulaması, bu zor günlerde ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturmayı hedefliyor. https://askidafatura.ibb.gov.tr adresinden erişilebilen sisteme, İBB tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi aileler, ödeme güçlüğü çektikleri faturalarını bırakıyorlar.

Mersin askıda fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, ‘askidafatura. mersin.bel.tr’ adresi üzerinden, ihtiyaç sahibi ailelere ait, sadece fatura miktarının görüldüğü listeden istediği fatura ya da faturaları seçerek bu faturaları kredi kartı ya da banka kartı ile ödeyebiliyor.

You might be interested:  Ankara Nallıhan Hangi Bölgede?

Askıda fatura projesi nedir?

İhtiyaç sahibi vatandaşlar ile hayırsever vatandaşlar arasında dayanışma sağlanmasını ve pandemi sürecinde zor durumda olan vatandaşlara yardımcı olunmasını amaçlayan ”Askıda Fatura Projesi” ile askıdan alınan 270 binin üzerinde fatura ile 39 milyon liralık fatura ödenmiş oldu.

Askıda fatura kim başlattı?

Pandeminin oluşturduğu ekonomik sıkıntılara karşı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hayata geçirilen ‘Askıda Fatura’ projesine yardımseverlerin ilgisi artarak devam ediyor. Projenin hayata geçtiği Mayıs 2020 tarihinden itibaren ödenen fatura miktarı 280 bin faturaya karşılık gelen 41 milyon TL’ye ulaştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.