Ankara Aslan Park Nerede?

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde açılan parkta 9 yavru aslanın yanı sıra kaplan, çöl varanı, timsah, tavus kuşu, geyik, vervet maymunu ve yılanlar bulunuyor. Fırat Taşdemir | 20.08.2021 Ankara Yavru aslanlar Başkentli çocukların ilgi odağı Başkentte açılan Aslan Parkour’u ziyaret eden çocuklar, yavru aslanları kucaklarına alarak seviyor.

Aslan Park Ankarada nerede?

Bu arada ekstra bir bilgi: Aslan Park Tuzla ilçesinin yanı sıra Ankara’da da yer alıyor. Bu Aslan Park Ankara yine İstanbul’daki gibi yırtıcı hayvanlara ev sahipliği yapıyor. Burada yeşil maymun, kürek boynuzlu alageyik, vervet maymunu gibi farklı hayvanlar da var.

Aslan park kaç TL?

Aslan park’ta toplasan 10 çeşit görebilirsin. Çocuk 59 yetişkin 69 TL. Gereksiz pahalı. Evet her yerde göremezsiniz ama adını taşımıyor maalesef.

Ankarada yavru aslan nerede?

Ankara’daki yırtıcı hayvan parkında 3 aslan yavrusu dünyaya geldi. Gölbaşı ilçesinde geçen yıl açılan Aslan Diyarı’ndaki 3’ü yetişkin 13 aslana, ikisi erkek, biri dişi 3 yavru daha katıldı.

Aslan parkta ne var?

Aslan, Kaplan, Leopar ve Jaguar gibi 4 büyük kedi türünün yanı sıra, Puma, Vaşak, Karakulak, Serval doğada sayısı giderek azalan türler, Aslanpark’ta koruma altındadır. Öyle ki, dünyada sadece 30 tane kalmış Beyaz Aslandan 2 genç erkek, 2 genç dişi ve bir yavru erkek bulunmaktadır.

You might be interested:  Ankara Anka Fest Nerede?

Ankara Aslan Park kimin?

Arsa sahibi Yılmaz Kıbrıs ve işletmenin bitişiğinde oturan Niyazi Gürel firma hakkında ‘imar kirliliğine neden olma’, ‘resmi evrakta sahtecilik’ ve ‘hayvan koruma kanuna muhalefet’ suçundan Gölbaşı Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulundu.

Aslan parkur nasıl gidilir?

Kendi aracıyla gidecekler için söyleyebileceğim şey, Viaport Tuzla’ya navigasyon hatasız götürüyor. Aracınızı ücretsiz bırakabileceğiniz geniş otoparklar mevcut. Toplu taşıma ile gidecekler, Kadıköy- Kartal metrosunu kullanabilirler. Buradan Tuzla Marina’dan geçen bir otobüsle ulaşabilirler.

Aslan parkta hangi hayvanlar var?

Yeni nesil hayvanat bahçesi olarak inşa edilen tesis, aslan, kaplan, puma ve leoparların da yer aldığı kedigiller ailesinden 30’a yakın büyük kedi ve 3 adet yavruya ev sahipliği yapıyor. Ayrıca AslanPark’ta ziyaretçiler bebek aslanlara dokunabilme ve biberonla besleme imkanı buluyor.

ViaSea akvaryumda neler var?

 • 12 BİN ÇEŞİT CANLI SU ALTININ EGZOTİK DÜNYASINDA. Türkiye’nin ilk ve tek iklim temalı akvaryumu olan ViaSea Akvaryum ve sahip olduğu muhteşem canlılar adeta göz kamaştırıyor.
 • Su Altının Egzotik Dünyası
 • Balıklarımızdan Bazıları
 • Timsah Park.
 • GALERİ
 • Su Samuru Su Samuru.
 • Fiyatlarımız.
 • Tuzla Marinada ne yapılır?

 • ViaSea Akvaryum. Su altının egzotik dünyası Viasea Akvaryum’da.
 • Aquapark. İstanbul’un eğlenceli su parkı
 • Aslan Park. Türkiye’nin ilk ve tek yırtıcı kedi hayvanat bahçesi.
 • Marina. İstanbul’un dünya standartlarındaki en yeni marinası
 • Ankara’nın yırtıcı hayvan parkı nerede?

  Harikalar Diyarı’nın karşı tarafında bulunan Sincan Evcil Hayvanlar Parkı, Ankara’nın en gözde semtlerinden bir tanesi olan Sincan’dadır. Toplu taşıma araçları veya kendi aracınızla Ankara Sincan hayvanat bahçesine çok kolay bir şekilde gidebilirsiniz.

  Aslan nerede var?

  Artık çoğu aslan, Doğu ve Güney Afrika’da yaşamaktadır.

  Ankara Hayvanat Bahçesi var mı?

  Ankara Sincan Hayvanat Bahçesi

  You might be interested:  Ankara Esenboğa Havalimanına Nasıl Gidilir?

  Ankara ili harikalar diyarı karşısında yer alan Sincan evcil hayvanlar parkı Ankara’nın Sincan ilçesinde yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile de rahatlıkla ulaşım sağlanan hayvanat bahçesi içerisinde pek çok hayvan bulunmaktadır.

  Tuzla akvaryum ücreti ne kadar?

  Viaport Marina Tuzla’da Aslan Park veya ViaSea Akvaryum Bileti 99 TL yerine 84,15 TL’den İtibaren. Bu kampanya sadece T.C. vatandaşları için geçerlidir.

  Tuzla Akvaryum ne kadar?

  Tuzla Viasea Akvaryum Giriş Ücreti Ne Kadar? Hangi Saatler Açık? (2022)

  Tesis Adı YERLİ
  Viasea Akvaryum ₺79,00 ₺59,00
  Aslan Park ₺79,00 ₺59,00
  Korsan Adası Temapark ₺129,00 ₺109,00
  Marina Aquapark ₺159,00 ₺139,00

  Antalya aslan Safari nerede?

  Kepez ilçesi Göçerler Mahallesi’nde faaliyet gösteren ve içinde birçok eğlence alanının bulunduğu işletme, geçen günlerde ‘aslan safarisi’ adıyla uygulamaya başladı.

  Ankara yırtıcı hayvan parkı nerededir?

  Gölbaşı ilçesinde ağustosta açılan park, başta çocuklar olmak üzere gelen ziyaretçilere, aslanları ve birçok hayvanı yakından görme fırsatını sunuyor. Haberlerde yer alan Hayvanat bahçesinin adresi şu şekildedir; Ankara Gölbaşı’nda yer alan hayvanat bahçesi, İncek mahallesi, Turtgut Özal bulvarındadır.

  Tuzla Marina lunapark neler var?

  Park içerisinde yer alan diğer üniteler şu şekilde; FAMILY COASTER – TORPİDO – MİCO GONDOL – MİNİ DÖNME DOLAP – KANGURU – KÜÇÜK ÇARPIŞAN – BÜYÜK ÇARPIŞAN – ROBOCOP – ATLI KARINCA – ORKA – DENİZ SALINCAĞI – HÜRKUS – DRAGON COASTER – CRAZY DANCE – REİS GONDOL – SEKİZ COASTER – UÇAN BALIKLAR – DÖNENCE – RED FIRE – SAMBA

  Antalya aslan Safari nerede?

  Kepez ilçesi Göçerler Mahallesi’nde faaliyet gösteren ve içinde birçok eğlence alanının bulunduğu işletme, geçen günlerde ‘aslan safarisi’ adıyla uygulamaya başladı.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.