Ankara Atatürk Yurdu Ne Zaman Açılacak?

Atatürk Öğrenci Yurdu Eylül’de açılacak! 03-08-2015 15:26:37 İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından Eylül 2011’de yenilenmek üzere yıkılan Atatürk Öğrenci Yurdu’nun çalışmaları sürüyor. Atatürk Öğrenci Yurdu’nun Eylül’de açılması planlanıyor. Atatürk Öğrenci Yurdu inşaatı tamamlandı! 31-07-2015 14:13:04

Atatürk Öğrenci Yurdu açıldı mı?

Atatürk Öğrenci Yurdu öğrenci kabulüne başladı!

İstanbul’da 44 yıl önce inşa edilen ve İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimince (İPKB) 2012’de yenilenmek üzere yıkılarak tekrar yapılan Cevizlibağ’daki Atatürk Öğrenci Yurdu, öğrenci kabulüne başladı.

Atatürk KYK Yurdu Ankara kaç kişilik?

Yıkıldığı zaman bin 840 kapasiteye sahip olan Atatürk Öğrenci Yurdu, yeni ve modern haliyle 3 bin 784 kız öğrenciye ev sahipliği yapacak. Beş bloktan oluşan yurtta dörder kişilik odalar yer alırken özel banyo ve tuvaletin yanı sıra çalışma odaları da bulunuyor.

Atatürk Öğrenci Yurdu kaç kişilik?

Tüm kampüsteki oda sayısı ise 1185’e ulaşıyor. 3500 kişilik yemekhane öğrencilerin üç öğün gıda ihtiyacını karşılarken, kampüste ayrıca 270 kişi kapasiteli bir spor salonu da yer alıyor.

Atatürk Yurdu nerede?

KYK Atatürk Öğrenci Yurdu, İstanbul’un Cevizlibağ semtinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı bir kız yurdudur. Metrobüs ve tramvayın hemen yanında olması sebebi merkezi konuyla birçok noktaya ve İstanbul Üniversitesi’ne oldukça yakın mesafededir.

You might be interested:  Ankara Havası Nasıl Oynanır Öğren?

Cevizlibağ Atatürk Öğrenci yurdu ne zaman açıldı?

Cevizlibağ – Atatürk Öğrenci Yurdu Tramvay İstasyonu, İstanbul’da bulunan ve 10 Mart 1994 tarihinde açılan tramvay istasyonudur. T1 hattı ile ulaşım mümkündür. Metrobüs: 34, 34C, 34G, 34AS, 34BZ.

Ankara’da yeni KYK yurdu açılacak mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi Yurtlar Kurumu, tadilatla yenilenen Atatürk Kız Öğrenci Yurdu’nu öğrencilerin kullanımına açtı. 5 yıldızlı otel konforunda hazırlanan yurt, 3 bin 784 öğrenciye ev sahipliği yapacak.

Atatürk Öğrenci Yurdu KYK mı?

KYK Cevizlibağ Atatürk Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul’un Zeytinburnu ilçesine bağlı Cevizlibağ’da bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK)’na bağlı bir devlet yurdudur. Yeni olması sebebiyle İstanbul’daki en iyi KYK yurtları arasında gösterilir. 5 bloktan oluşan yurdun kapasitesi 3000 kişiden fazladır.

Devlet yurtları ücretli mi?

Asil olarak yurtta kalmaya hak kazanan öğrenciler oda seçimi yapamamaktadır. Yurt ücretleri 2021-2022 eğitim yılında aylık en az 300 TL olacaktır. Ancak yeni yapılan ve görece diğer yurtlardan daha iyi imkanları bulunan bazı devlet yurtlarının ücretleri 300-500 TL arası değişmektedir.

Atatürk inciraltı yurdu kaç kişilik?

İnciraltı Öğrenci Yurdu’nda da durumlar hiç iç açıcı değil. 2 bin kişilik kapasitesi ile İzmir’in en büyük öğrenci yurtlarından olan İnciraltı’nda bazı önlemler göstermelik olarak alınmış olsa da hâlâ yeterli değil.

Erzurum özel yurt fiyatları ne kadar?

Erzurum ”yurt fiyatları oda sayısına göre 850 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir. 6 Kişilik ya da 5 kişilik odalarda fiyatlar 900 TL civarında olurken tek kişilik özel wc banyoya sahip içinde mutfak ve birçok donanıma sahip oda fiyatları 900 TL ‘den başlamaktadır.

Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne yakın yurtlar?

 • 0,71 km. Erzurum Kyk Kız Öğrenci Yurdu.
 • 1,66 km. Yakutiye Kyk Kız Öğrenci Yurdu.
 • 47,47 km. Aşkale Kyk Kız Ve Erkek Öğrenci Yurdu.
 • 1282,04 km. Hınıs Kyk Kız Ve Erkek Öğrenci Yurdu.
 • 79,08 km. Horasan Kyk Kız Ve Erkek Öğrenci Yurdu Müdürlüğü
 • 1,64 km. Ömer Nasuhi Bilmen Kyk Erkek Öğrenci Yurdu.
 • 9,19 km.
 • 7,10 km.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published.