Ankara Bağlum Nereye Bağlı?

Bağlum, Ankara’nın Keçiören ilçesine bağlı 46.397 nüfuslu semttir. Kızılay’a 13 km, Ulus’a 11 km uzakta, Kuzeyde Sarıbeyler ve Kösrelik Mahalleleri, Güneyde Ufuktepe, Uyanış, Bademlik ve Ovacık mahalleleri; Doğuda Pursaklar, Saray ve Mahmudiye, Batıda ise Memlik, Yakacık ve İvedik ile çevrili bir yerdir.

Ankara Keçiören Bağlum arası kaç km?

Keçiören Bağlum Güzelyurt ile Etlik Keçiören arası kaç km yaklaşık olarak toplam 33 Kilometre mesafededir. Keçiören Bağlum Güzelyurt Etlik Keçiören arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 49 dakika sürecektir.

Ankara Keçiören Bağlum nasıl bir yer?

ankaranin eskiden mesire yeri olan sonradan gecekondulasan simdide apartmanlasmaya baslamis bir semti ankara’nın kuzeyinde, şehir merkezine 13 km uzaklıkta, son yerel seçimlere kadar kendi belediyesi bulunan, halihazırda keçiören belediyesine bağlı bir belde ismidir. halen bağlum köyü olarak tanımlanmaktadır.

Bağlum ne anlama gelir?

Ankara’nın Keçiören ilçesine bağlı bir belde. Bu yerleşim yerinin önceki adı Baglum idi. Bizans dönemine ilişkin bir haritada Ankara yakınlarındaki Bağlum beldesinin adı Baghlun (Bağlun) olarak geçmektedir.

Karakaya hangi ilçeye bağlı?

Karakaya, Kastamonu ilinin Araç ilçesine bağlı bir köydür.

Kızılay Bağlum nasıl gidilir?

Keçiören şehrinde Bağlum konumuna en yakın duraklar ile Otobüs hatları

  1. 266. Bağlum-Ulus-Kizilay-Bakanliklar.
  2. 268. Bağlum-Gar-Kizilay.
  3. 225-2. Ostim-Ivedik Osb-Incirli-Bağlum.
  4. 266-2. BAĞLUM-ULUS-15 TEMMUZ KIZILAY MİLLİ İRADE MEYDANI-BAKANLIKLAR.
  5. 266-4. 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Ulus-Okullar-Bağlum.
You might be interested:  Ankara Niğde Otobanı Ücreti Ne Kadar?

Ankara Bağlum da hava kaç derece?

Bağlum köyünde hava durumu – RP5. 46 dakika önce meteoroloji istasyonundaki (7 km) hava durumu: +21.1 °C, parçalı bulutlu, atmosfer basıncı normal ölçüler içinde, hafif rüzgar (2 m/s) (7 km/s) (4 mil/saat) (4 inç) (2 Bfr) kuzeydoğudan esiyor.

Ankara Keçiören in neyi meşhur?

Keçiören ‘in özellikle bağları, üzümü ve nefis armudu ünlüydü. Ankara’nın ticaretini elinde bulunduran gayri müslimler de Keçiören’de otururlardı. Ticaretle uğraştıkları için zengindiler ve evleri, bahçeleri temiz ve bakımlıydı.

Bağlum Mezarlığında kimler yatıyor?

Evliyalar diyarı olan Bağlum’un belde mezarlığında Horasan’dan gelme Yakup Evliya, yine Merkez Camii avlusunda Horasan’dan gelme Yusuf ve Sadık Evliyaların türbeleri bulunmaktadır. Ayrıca İslam alimi Seyyid Abdülhakîm Arvâsî ve Necip Fazıl Kısakürek’in üstadı Asım Köksal’ın mezarları da belde mezarlığındadır.

Bağlum Millet Bahçesi ne zaman yapılacak?

Toplam 601 bin 700 metrekarelik yeşil ve açık alana sahip olacak Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi için geri sayım başladı. Dev proje 28 Ekim’de hizmete açılacak.

Horasanlı Yusuf ve Sadık hazretleri kimdir?

Yusuf ve Sadık Evliya Türbesi Yusuf ve Sadık Evliya Türbesi Yusuf ve Sadık Evliya Kimdir: Horasan Erenleridir. Bölgeye gelip yerleşen burada irşâd görevini yapan Horasan erenlerindendir. Tıpkı Yakup Evliya gibi haklarında başka bir bilgi yoktur. Türbenin Durumu: Türbe sekizgen planlı betonarmeden inşa edilmiştir.

Keçiören Karakaya Mahallesi nereye yakın?

Karakaya Mahallesi Ankara ilinde yer almakta olup, Bağlum semtinde bulunan Karakaya Mahallesi Keçiören ilçesine bağlıdır.Karakaya Mahallesi haritası konumu ise 40° 2′ 23.3448” Kuzey ve 32° 51′ 5.3640” Doğu gps koordinatlarıdır. Karakaya Mahallesi bağlı olduğu Keçiören ilçe merkezine 3 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Atatürk Barajı hangi ilde?

Atatürk Barajı, Adıyaman ve Şanlıurfa illeri arasında, enerji ve sulama amaçlı bir barajdır. GAP Projesi içinde, Karakaya Barajının 180 km mansabında, Adıyaman iline 51 km uzaklıkta, Şanlıurfa ilinin Bozova ilçesine ise 24 km uzaklıkta olup, Fırat Nehri üzerinde kurulmuştur.

You might be interested:  Ankara Manavgat Yolu Nasıl?

Karakaya köyü neresi?

Karakaya Köyü, Muğla ilinin Bodrum ilçesi Gümüşlük beldesi yakınlarında bulunmaktadır. İki-üç katlı eski Rum taş evlerinden oluşan şirin bir köydür.800 yıllık tarihiyle ilçenin sessiz sakin doğallığı bozulmamış bir köyüdür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.