Ankara Banliyö Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Başkentray Sefer Bilgileri Başkentray banliyö trenleri 06.00-21.00 saatleri arasında 15 dakika aralıklarla, 21.00 – 23.00 saatleri arasında ise 30 dakika aralıklarla çift dizi setlerle (6 vagonlu) sefer yapacaktır.
Anasayfa » Hafif Raylı Sistemler » Banliyö Tren Seferleri Eylül’de başlayacak Ankara-İstanbul arasını 3,5 saate indirecek Yüksek Hızlı Tren, ilk seferini 25 Temmuz Cuma günü yapacak. Hızlı Tren, İzmit Garı’ndaki çalışma tamamlanamadığı için İzmit’te durmayacak.

Başkentray ücreti ne kadar 2022?

Ankaralıların toplu taşıma araçlarında kullandığı Ankarakart Başkentray’da da geçerli olacak. Başkentray 24 Nisan’a kadar ücretsiz olarak kullanılacak. 24 Nisan sonrasındaysa bilet fiyatları aktarmasız öğrenciler ve indirimli kart sahipleri için 1,75 TL, diğer kişiler içinse 2,5 TL olacak.

Sincan Yenikent banliyö treni ne zaman yapılacak?

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın girişimiyle gerçekleştirilen Başkentray hattının uzatılması projesi hayata geçiyor. Proje 17 Mart 2022’de bitecek. Sincan 1. Organize Sanayi Bölgesi ve Yenikent yerleşim alanını da kapsayacak şekilde banliyö hattı 18.4 km eklenerek Akçaören Mahallesi’ne kadar uzatılacak.

Ankara banliyö hafta sonu çalışıyor mu?

Ankaralılar tarafından en çok kullanılan ulaşım araçlarından bir tanesi olan Ankara Banliyö Sistemi (Başkentray), yasaktan muaf olan kişiler için hafta sonu da seferlerine devam edecek. Başkentray banliyö trenleri Sincan-Kayaş demiryolu hattında işlemektedir. Toplam hat uzunluğu 36 km’dir.

You might be interested:  Ankara Feridun Çelik Mahallesi Nerede?

Sincan Kayaş banliyö treni ne kadar?

Başkentray Banliyö Treni Seyahat Süreleri

Başkentray Sincan Kayaş istasyonları arasında sefer süresi 49 dakika sürmektedir.

Banliyo treni ücretsiz mi?

Buna göre Marmaray ve Başkentray;

Kurban Bayramı tatilini kapsayan 20 Temmuz 2021 Salı günü saat 00.00’dan başlayarak (Pazartesi gününü Salı gününe bağlayan gece) 23 Temmuz 2021 Cuma günü saat 24.00’a kadar, ücretsiz olarak vatandaşların hizmetinde olacak.

Başkentray kimlere ücretsiz?

Büyükşehir Belediye Meclis Kararınca Ankara da ikamet eden Gün, ay ve yıl olarak 61 yaşını doldurmuş vatandaşlarımıza pik saatler dışında 10.00-16.00 ve 19.00-24.00 saatleri arasında Belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanma imkanı veren kişiselleştirilmiş Akıllı elektronik ulaşım kartıdır.

Başkentray Yenikent ne zaman açılacak?

Başkentray

Başkentray B1 (Sincan – Kayaş) Banliyö Treni
Web sitesi Başkentray resmi sitesi
İşletim
Açılış 12 Nisan 2018
Sahibi TCDD

Ankara Yenikent e metro gelecek mi?

Cumhur İttifakı’nın AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan, Sincanlılara ulaşım müjdesi verdi. Ercan, Kızılay-Törekent metro hattının Yenikent yerleşim alanına 5,5 km, Kızılay-Çayyolu metro hattının ise Temelli yerleşim alanına 35 km kadar uzatılarak hizmete sunulacağını açıkladı.

Başkentray pazar günü açık mı?

Buna göre, Başkentray trenleri de cumartesi ve pazar 06.00-20.00 saatlerinde 30 dakika aralıklarla hizmet verecek.

Başkentray nerelere gidiyor?

Başkentray istasyonları şöyledir:

 • Sincan.
 • Lale.
 • Elvankent.
 • Eryaman YHT.
 • Özgüneş
 • Etimesgut.
 • Hava Durağı
 • Behiçbey.
 • Başkentray nereye gidiyor?

  BAŞKENTRAY (TCDD)

  BAŞKENTRAY tren hattının ilk durağı Sincan olup son durağı Kayaş durağıdır. BAŞKENTRAY (Kayaş), her gün çalışıyor. Ek bilgi: BAŞKENTRAY hattında 24 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 49 dakika.

  Sincan Kayaş tren en son kaçta?

  Başkentray banliyö treni Kayaş Sincan güzergahında bulunan istasyonların tren saatleri. Başkentray banliyö trenleri Kayaş-Sincan yönünde; (06.00 – 21.00) saat aralıklarında 15 dakikada bir, (21.00 – 23.00) saatleri arasında ise 30 dakikada bir sefer yapar.

  You might be interested:  Ankara Ordu Günleri Ne Zaman?

  Ankara Kart trende geçerli mi?

  Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma kartı Ankarakart, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete girecek olan banliyö tren hattı Başkentray’da eş zamanlı olarak kullanılmaya başlanacak.

  Sincan Sıhhıye tren kaç dakika?

  Sincan-Sıhhıye Arası Trenle 21 Dakikaya İndi. b>Devlet Demir Yolları tarafından koltukları, iç dizaynı ve dış rengi yenilenen ekspres banliyö trenleri, seferlerine başladı.

  Ankara Sincan Yenikent gelişiyor mu?

  yenikent sincan projeleri Haberi

  Başta bölgedeki sanayicilerin lojistik anlamda can damarı olacak olan 370 milyon TL değerindeki bulvar Sincan’ın da kaderini değiştirecek. Şimdiden yatırımcıların gözbebeği olan Yenikent ve Temelli ileride başkentin yeni gelişim noktalarından birisi haline gelecek.

  Yenikent’te metro var mı?

  Bu Metro hatları YENİKENT yakınından geçiyor: M1-M2-M3.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.