Ankara Büyükşehir Belediyesi 60 Yaş Kartı Nasıl Alınır?

60 Yaş ve Üzeri İndirimli Kartı Başvuru Evrakları 1 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekli) Nüfus Cüzdanı aslı Not: 60 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın yakınları da ‘Kart Başvurusu Yapacak Vatandaşımızın Nüfus Cüzdanı’ ile Eskart başvurusu yapabilmektedir.

60 yaş kartı nasıl alinir?

60 Yaş Kartı alacak vatandaşlarımızA başvuruları;

www.izmirimkart.com.tr internet adresi üzerinden ya da Konak Kart Başvuru Merkezine müracaat ederek yapılır.

60 yaş EGO kartı nasıl alınır Ankara?

Serbest Ankara Kart da belirli kuralları sağlayan kişilere verildiğinden Ankara Kart İşlem Merkezi’nden alınabiliyor. 61-64 Yaş ve 65 Yaş Kartı için nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet vesikalık fotoğraf yeterli oluyor.

60 yaş üstü toplu taşıma kartı nasıl alınır?

60 YAŞ İNDİRİMLİ KARTI NASIL ALINIR? Bu kartı alabilmek için öncelikle 60 yaşınızı doldurmanız gerekiyor. Bu koşulu sağlıyorsanız yapmanız gereken nüfus cüzdanınız ve 1 adet vesikalık fotoğrafınızla beraber en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek başvuruda bulunmak.

You might be interested:  Ankara Da Hediyelik Ne Alınır?

61 64 yaş Ankarakart hangi saatlerde geçerli?

Vize işlemi yapılmayan kartların ücretsiz olma özelliğini yitireceğinin belirtildiği duyuruda, “Bu yaş grubunda yer alan vatandaşlarımız vize işlemlerini kent genelinde 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet veren ANKARAKART İşlem Merkezlerinden 15 Ocak Cuma gününe kadar 120 TL vize ücreti ve ikametgah belgeleriyle

60 yaş kartını kimler alabilir?

60 YAŞ KARTI. Altmış yaş ile altmış beş yaş arasında bulunan kişilere idarece toplu ulaşım kartı verilir.

60 yas karti ne kadar?

Öğretmen ve 60 Yaş biniş ücreti ise 4,06 TL’den 5,60 TL’ye çıkarıldı. Öğrenci, Öğretmen ve 60 Yaş kartlarının, ilk binişten sonraki 120 dakika içinde aktarma ücretlerinden muaf olması uygulaması devam edecek.

60 yaş indirimli kart ne kadar basıyor 2022?

2022 yılında öğretmen ve 60 yaş üstü vatandaşların kullandığı mavi kart aylık tam akbil ücreti tam 267 lira oldu.

EGO 60 Yaş Kartı metroda geçerli mi?

Maddesinde ay yıl olarak 65 yaşını doldurmuş kişilerin kullanabileceği kişiselleştirilmiş Akıllı elektronik ulaşım kartıdır. EGO Otobüs, Ankaray, Metro, Teleferik, Ankara Kent Merkezi Özel Toplu Taşıma (ÖTA), Özel Halk Otobüsleri (ÖHO) ve Başkentray ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanmaktadır.

Ankarakart kimlere ücretsiz?

Büyükşehir Belediye Meclis kararınca Ankara’da ikamet eden gün, ay ve yıl olarak 61 yaşını doldurmuş vatandaşlarımıza, en yoğun saatler dışında 10.00-16.00 ve 19.00-24.00 saatleri arasında; belediye otobüsleri, ÖHA ve ÖTA araçlarından ücretsiz yararlanma imkanı veren, kişiselleştirilmiş akıllı elektronik ulaşım

Yaşlılık kartı nereden alınır?

65 Yaş Kartı alacak vatandaşlarımız başvuruları;

www.eshot.gov.tr internet adresi üzerinden ya da Elektronik Kartlar Şube Müdürlüğü ve ona bağlı başvuru merkezlerinden 1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş) ve Nüfus cüzdanı aslı ile şahsen müracaat etmek suretiyle yapılmaktadır.

You might be interested:  Bkal Hangi Lise Ankara?

Ankara 65 Yaş Kartı hangi saatlerde geçerli 2022?

Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Başkent’te yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar her gün sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıldığı 10.00-20.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek.

Ankara indirimli kart nasıl alınır?

Bayilerden, Smart veya Mini Banko cihazlarından TL yükleme yaparak, Ankara’daki tüm toplu taşıma araçlarında kullanabilen ulaşım kartıdır. Tam AnkaraKart, bayilerden, AnkaraKart İşlem Merkezleri’nden veya Smart Banko’lardan temin edilebilir.

Ankara Otobüs kaç yaşa kadar ücretsiz?

(4) Altı yaşından büyük çocuklara bilet alma zorunluluğu olup, ilköğretim çağındaki çocuklar paso göstermeden indirimli bilet hakkından yararlanır.

Ankara 65 Yaş Kartı halk otobüslerinde geçerli mi?

Hak savunucusu Mahmut Konuk da 65 yaş üzerinde olması nedeniyle ‘Serbest Kart’a sahip olan ve otobüse bindirilmek istenmeyen kişiler arasında yer aldı. Ulaşım esnafının ‘Kontak kapatma’ kararını duyurduğu saatlerde Ankara’da özel halk otobüsüne binen Konuk, “Bu kartı kabul etmiyoruz.

60 yaş üstü indirimli kart ne kadar?

Öğrenci, öğretmen ve 60 yaşını dolduranların toplu ulaşımda kullandığı ‘İndirimli Kart’, 65 yaş üstü vatandaşlar ile zabıtalar, anneler, engelliler, emniyet hizmetlerinde çalışanlar, basın mensupları, milli sporcular ve sağlık çalışanlarının da kullandığı ‘Ücretsiz Kart’ ile ‘Mavi Kart’ ücretleri, yaklaşık yüzde 72

60 yaş indirimli kart ne kadar basıyor 2022?

2022 yılında öğretmen ve 60 yaş üstü vatandaşların kullandığı mavi kart aylık tam akbil ücreti tam 267 lira oldu.

60 yaş indirimli kart ne kadar basıyor 2021?

UKOME’da kabul edilen son zamlara göre, 2021 yılında 316 lira olan Mavi kart ücreti, 430 liraya yükseldi. Ayrıca 57.50 lira olan öğrenci aylık kartı da 78 liraya, öğretmen ve 60 yaş aylık kartı ise 196 liradan 266 liraya yükseltildi.

You might be interested:  Büyük Anadolu Oteli Ankara Sahibi Kim?

Izmir 60 yaş kartı kaç lira?

ESHOT’un resmi internet adresinde yer alan bilgiler doğrultusunda, tam kart 4,70 TL’den 6.50 TL’ye; öğrenci 1,64 TL’den 2.20 TL’ye, öğretmen ve 60 yaş üstü 4,06 TL’den 5,60 TL’ye yükseltildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.