Ankara Büyükşehir Belediyesi Numarataj Nasıl Alınır?

Numarataj belgeleri büyükşehir belediyesi bünyesinde hizmet gösteren İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerine devam eden ‘Adres Yönetim Şenliği’nden alınabiliyor. Kişinin bu noktada öncelikle Adres Yönetim Şefliği evrak servisinden aldığı matbu dilekçesini doldurması gerekiyor.
Adres Yönetim Şefliği evrak servisinden temin edilebilecek matbu dilekçe ile numarataj servisine başvurulur. Bu dilekçede binanın bulunduğu il, ilçe, mahalle belirtilir. Varsa ada, parsel ve sokak ismi de belirtilir.
Numarataj belgesi alınması için ikamet edilen belediyeye başvuru yapmak gerekmektedir. Buna göre Büyük Şehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı adres yönetim şefliğinden bu belgeler alınmaktadır. Buna göre matbu dilekçe ile numarataj için servise başvurulur.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Numarataj nerede?

Vatandaşların tüm Numarataj birimi ile ilgili iş ve işlemleri için Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası A Blok adresine başvurmaları önemle duyurulur. Not: 153 ve Mavi Masaya başvurarak sorunlarını iletebileceklerdir.

Numarataj ücreti ne kadar?

Numarataj; belediyelerden alınan, oturulacak evin numaralandırılması hakkında oluşturulan bir belgedir. Bu belge ev sahiplerine verilmektedir. Bu belge temini işleminde belediyeler genellikle ücret talep etmemektedir.

Belediyeden kapı numarası nasıl alınır?

Numarataj Nasıl Alınır? Adres yönetim şefliği evrak servisine başvurmak suretiyle numarataj alınmaktadır. Bu doğrultuda matbu dilekçe kullanmak suretiyle, numarataj servisine başvuru gerçekleşir. Dilekçe içerisinde ise binanın bulunduğu il, ilçe ve mahalle belirtilir.

You might be interested:  Ankara Hızlı Tren Hangi Şehirlere Gidiyor?

Belediye numarataj nedir?

Numarataj, belediye komşu bölgeleri içinde yer alan bulvar, meydan, yol, cadde ve sokaklar gibi yerlerin kenarlarında yer alan binaların adres bulma konusunda işe yarayan, binaların yanında gördüğümüz mavi plaka şeklinde levhaya denmektedir.

Ankara Numarataj Şube Müdürlüğü nerede?

Numarataj Şube Müdürlüğü, belediyeler, devlet daireleri, Ankara, Hipodrom Cad., No:5, Türkiye – Yandex Haritalar.

Tapu Numarataj nasıl alınır?

Numarataj Şefliği evrak servisinden temin edilebilecek matbu dilekçe ile Numarataj servisine başvurulur. Bu dilekçede binanın bulunduğu il, ilçe, mahalle belirtilir. Varsa ada, parsel ve sokak ismi de belirtilir. Bağımsız bölümlerin mesken mi, işyeri mi olduğu yazılır.

Daire Numarataj nasıl yapılır?

Çıkmaz sokaklar dahil olmak üzere, bir sokağın başından itibaren sol tarafındaki binalara 1’den başlayarak tek numaralar, sağ tarafındaki binalara 2’den başlayarak çift numaralar, birbirini takip edecek şekilde veriliyor. Genel olarak, her binaya kesirsiz ve harfsiz bağımsız bir numara verilir.

Numarataj neye göre verilir?

Numarataj nedir? Mahalle, köy, mezra, mevki, küme evleri, meydan, bulvar, cadde ve sokaklara ad veya numara, binalara ise numara verilmesi zorunludur. Ayrıca, mahalle, meydan, bulvar, cadde ve sokaklara değişmeyecek sabit tanıtım numarası verilir.

Numarataj sorunu nasıl çözülür?

Peki, tapuda numarataj hatası nasıl düzeltilir? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlemesiyle hatalı blok ya da daire numaralarında düzeltme işlemi tüm daire sahiplerinin tapu müdürlüklerine başvurmasına gerek kalmadan, lisanslı harita kadastro bürolarının hazırlayacağı teknik raporla yapılabiliyor.

Köy evi kapı numarası nasıl alınır?

Köyde ev yapıp kapı numarası almak için,çalmadık kapı bırakmamak için, gideceğiniz yerler ve yapmanız gerekenler.

  1. BELEDİYE MÜCAVİR ALAN SINIRLARI DIŞINDA.
  2. PLANSIZ ALANLARDA (Köy Yerleşik Alanında) YAPILACAK YAPILAR İÇİN.
  3. Yapı Sahibi Bilgilendirme Formu.
  4. KÖY MERKEZİNDE (KÖY MESKÛN MAHALLİNDE)
You might be interested:  Ankara-Istanbul Hızlı Tren Ne Kadar?

Bağımsız bölüm numarası nasıl verilir?

4) Katlardaki bağımsız bölüm sayısı 1-9 arasında ise 1’den başlayarak, bağımsız bölüm sayısı 10 ile 99 arasında ise, 01’den başlayarak, bağımsız bölüm sayısı 100-999 arasında ise, 001’den başlayarak, bağımsız bölüm sayısı kadar başına kat numarası da gelecek şekilde bağımsız bölüm kapı numarası verilir. (Ek-2, Örnek 8.

Bağımsız Ana giriş nedir?

Binaya ait olan daireler başta olmak üzere katlar, iş büroları, mağazalar, mahzen ve depo dışında dükkânlar da bağımsız bölümün içine girmektedir. Tek başına kullanılabilir kullanıma elverişli alanların her birine verilen isim olarak da değerlendirebilir.

Konya Kapı Numarası Nasıl Alınır?

Kapı Numarası Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Kent bilgi Sistemi Müdürlüğü’ne bağlı Adres Yönetim Şefliği’nden alınır.

ABB fen işleri daire başkanı kimdir?

Erol Gündüz, evli ve iki çocuk babasıdır.

6360 sayılı kanun nedir?

6360 Sayılı Yasa ile büyükşehirlerde, il özel idareleri ile il ve ilçe belediyeleri arasındaki görev, yetki ve sorumluk çatışma ve kargaşasına son vermek, yerel hizmetlerin tek bir merkezden sevk ve idaresini sağlanmak amacıyla, il özel idareleri kaldırılmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.