Ankara Büyükşehir Mazot Desteği Ne Kadar?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, “Ankaralı yerli üretici üretmeye devam etsin diye Türkiye’nin yerelde en kapsamlı mazot desteğine başladık. 17 bin 702 çiftçimizin Başkent Kartına 34 milyon 746 bin 700 TL mazot desteği yatırdık.

Ankara Büyükşehir Belediyesi mazot desteği ne kadar?

Başkent Kartlara yatırılan 34 milyon 746 bin 700 TL’lik mazot desteği, yerli üreticinin ekonomisi ka- dar kent ekonomisini de canlandırdı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi fide dağıtımı ne zaman olacak?

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, yüzde 75’i hibe yüzde 25’i çiftçi katkı paylı olmak üzere yaklaşık 9,5 milyon sebze fidesini üreticilerle buluşturmaya başladı. Sebze fidesi dağıtımı 28 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecek.

ABB çiftçiye mazot desteği ne kadar?

Başkent Kartlara yatırılan 34 milyon 746 bin 700 TL’lik mazot desteği, yerli üreticinin ekonomisi kadar kent ekonomisini de canlandıracak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi gübre desteği ne zaman verilecek?

Bayram öncesi 4 bin 25 çiftçiye BelPLAS AŞ tarafından üretilen sıvı gübre desteğinde bulunan Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, bu destekten yararlanamayan çiftçiler için başvuru sürecini yeniden başlattı. Başvurular, “baskenttarim. ankara. bel.tr” adresi üzerinden 12 Mayıs 2022 tarihine online ortamda alınacak.

You might be interested:  Ankara Güvercinlik Askeriye Nerede?

2022 mazot gübre desteği ne kadar?

Mazot ve gübre desteği ödeme takvimi: 2022 T.C kimlik numarasına göre mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak? Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 22 lirası mazot, 20 lirası gübre olmak üzere 42 lira destek sağlanacak.

Ankara mazot desteği ne zaman yatacak?

T.C. Kimlik Numarasının son hanesi ‘0-2-4-6’ olan üreticilerin hesaplarına mazot ve gübre desteği yatırıldı. T.C. Kimlik Numarasının son hanesi ‘ 8 ‘ olan üreticilerin mazot ve gübre desteği 18 Mart 2022 Cuma günü saat:18:00 itibariyle yatırılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı nerede?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, belediyeler, devlet daireleri, Hipodrom Cad., No:5, Altındağ, Ankara, Türkiye – Yandex Haritalar.

Dekara 50 TL destek ne zaman verilecek?

Dekar başına 50 lira ek destek

Yapılan son düzenlemeyle sertifikalı tohum desteğinin bu yıl içerisinde ödenmesi de sağlandı. Böylece 2022 yılında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale üreticilerine, mazot, gübre, sertifikalı tohum ve ek 50 lira da girdi desteğiyle dekara toplamda 116 lira ödenmiş olacak.

Çiftçiye ek girdi desteği ne zaman ödenecek?

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci üreticilerimize yapılacak destekleri açıkladı. Bakan Kirişci, tarımsal destek ödemeleri kapsamında yaklaşık 3 milyar 582 milyon liralık desteğin, bugün (15 Nisan 2022 Cuma) itibariyle üreticilerin hesaplarına aktarmaya başlayacaklarını söyledi.

2022 Tarım destekleri ne kadar?

Bakan Kirişci, hububat, baklagil ve dane mısır desteği için 49 milyon 196 bin 798 lira, sertifikalı tohum üretimi desteği kapsamında 18 milyon 310 bin 190 lira ve kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi için de 9 milyon 863 bin 415 lira ödeme yapılacağını söyledi.

You might be interested:  Ankara Malatya Hızlı Tren Ne Zaman Bitecek?

ABB mazot desteği nereden alınır?

Mazot desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler, “baskenttarim. ankara. bel.tr’ adresi üzerinden 18 Şubat 2022 saat 17.00’ye kadar başvuruda bulunabilecek.

Mazot ve gübre desteği nasıl alınır?

Tarımsal destekleme konusu ne olursa başvuruda bulunmak için; Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıt olmak gerekiyor. Eğer kaydınız var ise, mazot ve gübre desteklemesialmak istediğinizi belirten bir dilekçe yazmalı ve bu dilekçeyi Tarım İl veya İlçe Müdürlükleri’ne teslim etmeniz gerekiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi mazot desteği başvurusu nereden yapılır?

ankara. bel.tr’ adresi üzerinden başvuru yapılabilecek.

Belediye mazot desteği ne kadar?

3- Buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için 2021 üretim yılında dekar başına 22 lira mazot, 20 lira gübre desteği olmak üzere 42 lira ödenecekti. Buna ilave olarak bir defaya mahsus dekar başına ilave 50 lira destek verilecek.

Mazot gübre destek ne zaman odenecek 2022?

Kimlik Numarasının son hanesi ‘ 8 ‘ olan üreticilerimizin 18 Mart 2022 Cuma günü saat:18:00 itibariyle, Ödemeleri T.C. Ziraat Bankası hesaplarına aktarıldı.

Büyükşehir mazot desteği ne zaman yatacak?

– Ücret ödemelerinin son günü 01.04.2022 ‘dir.

ABB ne kadar mazot desteği veriyor?

Kent genelinde 17 bin 702 çiftçinin Başkent Kartlarına yüklenen 34 milyon 746 bin 700 TL’lik mazot desteğinin ardından yerli üreticiler traktörleriyle anlaşmalı akaryakıt istasyonlarına gelerek mazot almaya devam ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.