Ankara Da Elektrik Aboneliği Nerede Yapılır?

Ankara EDAŞ elektrik aboneliğini başlatmak için ilgili kuruma tamamlanan belgelerle gitmek gerekir. Bu belgelere dair detaylı bilgi ve Ankara Enerjisa telefon numarası 444 4 372’dir.
Ankara ‘da elektrik aboneliği işlemleri Enerjisa firması tarafından yapılmaktadır. Enerjisa firmasının müşteri hizmetlerine başvuru yapılabileceği gibi direk kuruma gidilerek de başvuru yapılabilir. Enerjisa abonelik başvurusu nasıl yapılır?

Ankara elektrik Aboneliği nerede yapılır?

Ankara Enerjisa’da abonelik işlemlerini halletmek için Sıhhiye’de bulunan hizmet binasını kullanabilirsiniz. Enerjisa Sıhhiye Hizmet Binası, Hanımeli Sokak’tadır ve Ankara Metrosu Sıhhiye Durağı’na çok yakındır.

Elektrik aboneliği için nereye gidilir?

Elektrik Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır? Eğer sıfır daireye taşınıyorsanız bu durumda ilk abonelik işlemlerini yaptırmanız gerekiyor. Bulunduğunuz ilin ilgili elektrik dağıtım şirketinin şubelerine giderek abone bağlantı işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Başkent Elektrik aboneliği nerede yapılır?

Başvurumu nerede tamamlamalıyım? İşlemlerinizi Enerjisa Başkent müşteri merkezlerinde tamamlayacaksınız. Enerjisa Başkent’in toplam 28 ilçede müşteri merkezi bulunmaktadır. Size en yakın müşteri merkezini Enerjisa Başkent internet sitesinden ya da 444 4 372 numaralı çağrı hattından öğrenebilirsiniz.

You might be interested:  Ankara Hava Ne Zaman Isınacak?

Elektrik aboneliği kaç TL 2022?

2022 yılı için bu ücretler her 1 kW başına evler için 37,6 TL iken ticarethaneler için 106,9 TL’dir. Sözleşmedeki meskenin veya ticarethanenin gücü 5 kW altında olsa bile hesaplama işlemi 5 kW üzerinden yapılır. Yani ödenecek elektrik güvence birimi mesken için minimum 188 TL, ticarethane için minimum 534,5 TL’dir.

Elektrik aboneliği kaç günde açılır 2022?

Elektrik abonelik başvurusu doğrudan tedarik şirketinin müşteri hizmet merkezine yapılması durumunda, elektrik abonelik başvurusunun yapıldığı günden itibaren, online elektrik abonelik başvurusu yapılması durumunda ise perakende satış sözleşmesini tedarik şirketine ulaştırdığınız günden itibaren, tüketim noktası imar

Ankara elektrik Aboneliği ne kadar?

Güvence bedeli, mesken aboneleri için, en az 5 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanır; böylece ödenmesi gereken güvence bedeli en az 165 TL olur. Meskenler için ortalama güç ise 6kW (198 TL) civarındadır.

Ankara elektrik Aboneliği ne zaman açılır?

Kentsel ve kentaltı dağıtım bölgesinde 24 saat içerisinde, Kırsal dağıtım bölgesinde 48 saat içerisinde, elektriğiniz açılır.

Elektrik aboneliği her yerde yapılır mı?

Elektrik aboneliği açtırmak için bağlı bulunduğunuz bölgede görevli tedarik şirketinin müşteri hizmet merkezlerine doğrudan başvuru yapabileceğiniz gibi internet sitesi üzerinden veya e-devlet aracılığı ile de başvuru yapabilirsiniz.

Enerjisa yeni abonelik nasıl yapılır?

Hizmet noktalarımızda yapacağınız işlemlerinize öncelik verilmesi için Enerjisa Online Hizmetler Merkezinden, Enerjisa Mobil uygulamamızdan ya da 444 4 372’den randevu alın. Sizin için en uygun gün ve saati seçtikten sonra randevu bilgileriniz size SMS ya da e-posta olarak gelecektir.

Enerjisa abonelik ücreti ne kadar?

Hangi Durumlarda Elektrik Abonelik Ücreti Ödenir?

Ağustos 2022 Elektrik Abonelik Ücreti Ne Kadar?

Abone Grubu (Sözleşme Gücü) Açma/Kesme ücreti Güvence Bedeli
Mesken (1kW) 20 TL 37,6 TL
Mesken (5kW) 100 TL 188 TL
Ticarethane (1kW) 20 TL 106,9 TL
You might be interested:  Ynt Hiz Gn Md Yrd Des Kt Gr Ankara Nerede?

Enerjisa abonelik için ne gerekli?

Enerjisa elektrik abonelik başvuru için gerekli evraklar

 • Kira sözleşmesi, İkametgah, Tapu Kaydı
 • Zorunlu deprem sigortası poliçesi ya da poliçe numarası
 • Kiracıysanız mülk sahibinin kimlik bilgileri, mülk sahibi tüzel kişilikse yani ticarethane vb.
 • Başvuranın kimlik belgesi.
 • İşyeri için ek evraklar.
 • Elektriği üzerime almak için ne gerekli?

  Elektrik aboneliği üzerine alma ile sıfır daireye elektrik aboneliği açtırmak arasında fark yoktur. İki işlem için de görevli tedarik şirketine, gerekli evraklarla birlikte, e-devlet üzerinden veya tedarik firmasının internet sitesi üzerinden online olarak başvuru yapılabilir.

  Yeni elektrik abonesi kaç para?

  1kW mesken için, 20 TL açma/kesme ücreti ve 37,6 TL güvence bedeli alınır. 5kW mesken için, 100 TL açma/kesme ücreti ve 188 TL güvence bedeli alınır. 1kW ticarethane için, 20 TL açma/kesme ücreti ve 106,9 TL güvence bedeli alınır. 5 kW ticarethane için, 100 TL açma/kesme ücreti ve 534,5 TL güvence bedeli alınır.

  Elektrik depozito ücreti ne kadar?

  Güvence bedeli, mesken aboneleri için, en az 5 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanır; böylece ödenmesi gereken güvence bedeli en az 165 TL olur. Meskenler için ortalama güç ise 6kW (198 TL) tutarındadır.

  Enerjisa abonelik nereden yapılır?

  Enerjisa İşlem Merkezleri’nde abonelik ve tahliye işlemleri için başvuru yapabilir, fatura ve ödemelerinizi kolay ve hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonu Enerjisa İşlem Merkezlerimiz hizmet vermemektedir. Nakit elektrik faturası ödemelerinde ek bir ücret alınmamaktadır.

  Ankara Enerjisa abonelik ücreti ne kadar?

  Enerjisa Başkent Elektrik Abonelik Ücreti 2022

  Abone Grubu (Sözleşme Gücü) Damga Vergisi Güvence Bedeli
  Mesken (5 kW) 1,56 TL 165 TL
  Mesken (6 kW) 1,88 TL 198 TL
  Mesken (9 kW) 8 TL 843,3 TL
  You might be interested:  Ankara Yasaklar Ne Zaman?

  Enerjisa abonelik ücreti ne kadar?

  Hangi Durumlarda Elektrik Abonelik Ücreti Ödenir?

  Ağustos 2022 Elektrik Abonelik Ücreti Ne Kadar?

  Abone Grubu (Sözleşme Gücü) Açma/Kesme ücreti Güvence Bedeli
  Mesken (1kW) 20 TL 37,6 TL
  Mesken (5kW) 100 TL 188 TL
  Ticarethane (1kW) 20 TL 106,9 TL

  Enerjisa güvence bedeli ne kadar 2022?

  Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Enerjisa Güvence Bedeli

  Enerjisa 001016072281 sözleşme numaralı aboneliğimi ait 2022 Ocak ve Şubat aylarında güvence bedeli olarak 467.69 TL olarak faturaya yansıtılmıştır.

  Elektrik abonelik ücreti ne kadardır?

  *Güvence bedeli, mesken aboneleri için, en az 5 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanır; böylece ödenmesi gereken güvence bedeli en az 118,50 TL olur. Meskenler için ortalama güç ise 6kW (142,20 TL) civarındadır. Elektrik abonelik ücreti hakkında daha fazlasını öğrenin.

  Hangi illerde elektrik aboneliğiniz var?

  İster kiracı ister mülk sahibi olun, yeni evinize taşınırken eski elektrik aboneliğinizi iptal edip, faturayı kendi adınıza almalısınız. Enerjisa Başkent Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerinin bulunduğu Başkent dağıtım bölgesine hizmet veren görevli elektrik şirketidir.

  Elektrik abonelik iptali nasıl yapılır?

  Elektrik abonelik iptalini yalnızca faturada ismi olan kişi ya da firma yetkilisi yapabilmektedir. İptal başvurusu başka bir kişi adına yapılıyorsa, noterden tasdikli vekaletname alınmalı ve bu belge başvuru sırasında yanınızda bulunmalıdır. Abonelik iptal başvurusu için hangi belgeler gerekli?

  Enerjisa başkent, Ankara’da faaliyet gösteren elektrik şirketidir.?

  Enerjisa Başkent Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerinin bulunduğu Başkent dağıtım bölgesine hizmet veren görevli elektrik şirketidir. Eğer yeni taşınacağınız ya da tahliye etmekte olduğunuz ev veya işyeri bu illerden birindeyse, abonelik işlemlerinizi Enerjisa Başkent ile yapmanız gerekmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.