Ankara Da Patlama Nerede Oldu?

Ankara ‘da Dumlupınar Bulvarı’nda MTA Genel Müdürlüğü’nün önünde bir patlama meydana geldi. Patlamanın doğal gaz hattında olduğu tahmin edilirken, patlama sonrası ufak çaplı bir yangın çıktı. Ekipler yangına müdahale ediyor.
Ankara’nın Keçiören ilçesi, Kızlarpınarı Caddesi’ndeki 114 numaralı binada patlama meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 katlı bir binanın tüm katlarının mutfak bölümlerinde patlama meydana geldi. İlk tespitlere göre doğalgaz sızıntısı nedeniyle gerçekleştiği tahmin edilen patlama sonucu binanın bir bölümü çöktü.

Ankara’da patlama hangi semtte oldu?

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir binada patlama meydana geldi. Patlama sonucu bir bölümü çöken binadaki baba ile kız çocuğu hayatını kaybetti, 4 kişi yaralandı. Kızlarpınarı Caddesi’ndeki 114 numaralı binada meydana gelen patlama sonrası emniyet, sağlık ve itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi.

Ankara’da doğalgaz patlaması nerede oldu?

Ankara’nın Sincan ilçesinde, saat 16.00 sıralarında Sincan Atatürk Mahallesi’ndeki Lale Meydanı’nda meydana geldi. Meydanda yapılan kazı çalışmaları sırasında patlayan doğal gaz borusu alev aldı. Yükselen alevler meydanda paniğe neden oldu. İhbar üzerine itfaiye, polis ve doğal gaz firması ekipleri bölgeye sevk edildi.

Doğalgaz patlaması nerede oldu?

Üsküdar’da bir binada patlama meydana geldi. Doğal gaz kaynaklı olduğu tahmin edilen patlama sonucu en az 4 kişi yaralandı. 5 bina tedbiren boşaltıldı. Valide Atik Mahallesi Abacı Dede Sokak’taki 4 katlı binanın en üst katında patlama meydana geldi.

Ankara Keçiörende patlama nerede oldu?

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir binada meydana gelen patlamada yaralanan 6 kişiden bir baba ve çocuğunun hayatını kaybettiğini açıkladı. Vali Şahin, patlamanın gerçekleştiği Kızlarpınarı Caddesi’ndeki 114 numaralı binanın bulunduğu bölgede basın mensuplarına açıklama yaptı.

You might be interested:  Ankara Didim Otobüs Bileti Ne Kadar?

Keçiörende patlama neden oldu?

Alınan bilgiye göre patlamanın olduğu dairede doğalgaz hattının bulunmadığı tespit edildi. Olay yeri inceleme ekiplerince, bir bölümü çöken dairede üst kısmı parçalanmış mutfak tüpü bulundu ve patlamanın buna sebep olduğu kayıtlara geçti. Bu arada patlamada yaralananların tedavilerine hastanelerde devam ediliyor.

Ankara’da patlama neden oldu?

NEDEN GAZ SIKIŞMASI

İlk bilgilere göre, patlamanın tüp kaynaklı olduğu belirtilmişti. Daha sonradan yapılan incelemede ise patlamaya, doğalgaz ve petrolden imal edilen ‘köşebent’ isimli maddenin neden olduğu belirlendi. Tespite göre; dün depoya getirilen malzeme havalandırılmadığı için gaz sıkışmasına neden oldu.

Ankaradaki patlama saat kaçta oldu?

2015 Ankara saldırısı ya da Ankara Gar Katliamı, 10 Ekim 2015’te yerel saatle 10:04 civarında Ankara ilinin Altındağ ilçesinin Ulus semtindeki Ankara Garı kavşağında düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ölümcül bombalı intihar saldırısı.

Ankara Keçiören doğalgaz patlaması hangi mahallede?

Keçiörenin Etlik Mahallesi Samandağı Sokak’ta bir patlama meydana geldi. Patlama öncesi apartman sakinleri doğalgaz ihbarında bulundu. Ekiplerin olay yerine ulaşmasının ardından patlama oldu. Patlamanın şiddetiyle çıkan yangında binanın kömürlüğü ve 2 dairesinde hasar oluştu.

Doğalgaz patlaması nasıl olur?

Bilal Barsbey konuya ilişkin teknik bilgileri de aktardığı açıklamasında şunları kaydetti: “Doğalgaz bir kaçak durumunda havadan hafif bir gaz olduğundan dolayı tavandan itibaren içeriyi doldurmaya başlar %5 ila 15 arası havaya karıştığında bir ateşleyici faktör ile karşılaştığında patlar.

Yoğuşmalı kombi patlar mı?

Kombilerde yüksek basınçlı su buharı olmadığından patlama ihtimalleri çok düşüktür. Basınçlı kaplar, içerisindeki buharın yüksek basıncına dayanamadığı için patlar. Yani içinde yüksek sıcaklıkta ve basınçta buhar yani gaz olmayan kaplarda patlama olma ihtimali son derece düşüktür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.