Ankara Dan Istanbul Atatürk Havalimanına Nasıl Gidilir?

İstanbul Atatürk Havalimanına bir çok ulaşım seçeneği mevcuttur.Metro,taksi,otobüs gibi ulaşım araçları ile havaalanına ulaşım mümkündür. Metro ile ulaşım: Sabah 6:00′da başlayan metro seferleri ile Aksaray’dan kalkan metro,merkezi semtleri takip ederek 45 dakikada havaalanına ulaşmaktadır.Metroseferleri gece 00:00′a kadar sürmektedir.

Atatürk Havalimanı hangi metro gider?

Metroyla, Atatürk Havalimanı’na gitmek aslında trafiğe hiç girmemeniz için en güzel tercih. Bunun için Yenikapı- Atatürk Havaalanı Metrosu’nu kullanmanız gerekli, bu metro hattı Yenikapı’da başlayıp havalimanının içine kadar gidiyor.

Atatürk Havalimanı hangi otobüs gider?

Hangi Otobüs hatları İstanbul Atatürk Hava Limanı yakınından geçiyor? Bu Otobüs hatları İstanbul Atatürk Hava Limanı yakınından geçiyor: 121BS, 29C, 36L, 41E, 49Z, 522, 522ST, 58N, 74A.

Atatürk Havalimanı metro ile nasıl gidilir?

Kadıköy-Kartal metro hattını kullanıp Ayrılık Çeşmesi durağında inerek Marmaray hattına geçiş yapabilir, Marmaray’dan Yenikapı’da inerek Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metrosu ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Marmaray Atatürk Havalimanına gider mi?

Bu Tren hatları Atatürk Havalimanına giderken yakınından geçiyor: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE).

Atatürk Havalimanı metro çalışıyor mu?

M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı’mızın Dünya Ticaret Merkezi ve Atatürk Havalimanı istasyonları 6 Mart Pazar günü işletmeye açılacaktır. Araçlarımız M9 Ataköy-Olimpiyat Metro Hattı entegrasyon çalışmaları nedeniyle Yenibosna istasyonunda durmayacaktır.

You might be interested:  Metroya Binmek Için Ne Gerekli Ankara?

M1A Metro kaç dakika?

M1A (Metro İstanbul)

Ek bilgi: M1A hattında 18 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 32 dakika.

HAVAİST ücreti ne kadar?

Son yayınlanan Havaist ücret tarifesine göre en düşük miktar 21 lira iken en yükseği ise 32 TL’dir. Havaist ücret farklılıkları yolculuk mesafesine göre belirlenmektedir. Haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren otobüslerde ödemeler sadece ‘İstanbulkart’ ve kredi kartı ile yapılabiliyor.

Havalimanı İETT kaç TL?

İETT ye bağlı İstanbul Havalimanı Otobüs hatlarında bilet ücreti 2 tam bilet olup indirimli tarife geçerli değildir. Öğrenci, Öğretmen, Emekli indirimi bulunmamaktadır. İstanbulkart ile Tam bilet:7,67 TL olup 2 Tam bilet ücreti 15,34 TL’dir.

İstanbul Havalimanı hangi otobüs gidiyor?

İstanbul Havalimanına ulaşım İETT otobüsleri ile sağlanabilir. İETT’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-8 ve H-9 numaralı hatları ile yeni havalimanına ulaşılabilir.

M1A metro hangisi?

Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metrosu (M1A) için Trenücreti ne kadar? Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metrosu (M1A) için Tren ücreti yaklaşık ₺7.67 – ₺13.13 tutar.

Atatürk Havalimanı metrosu ne zaman açılıyor?

İBB’nin yürüttüğü yenileme çalışmaları kapsamında uzun süredir kapalı olan M1 metro hattının Yenibosna istasyonu Aralık 2022’de açılacak.

Atatürk Havalimanı nereye yakın?

Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı
İşletici DHMİ
Hizmet verdiği şehir İstanbul
Yer Bakırköy, İstanbul, Türkiye
Açılış 1912 (Yeşilköy Hava Meydanı) 1953 (Yeşilköy Havalimanı) 1985 (Atatürk Havalimanı)

İstanbul havalimanına Metro ile nasıl gidilir?

* Havalimanı ile şehir merkezi arasında henüz bir Metro hattı yok. Ancak, halen süre, Gayrettepe’den İstanbul Yeni Havalimanı güzergahını da kapsayan M11 hattının inşası tamamlandıktan sonra metro ile ulaşım mümkün olacak.

Marmaray ile havaalanına nasıl gidilir?

Marmaray+Metro

You might be interested:  Ankara Devlet Tiyatrosu Ne Zaman Kuruldu?

Metro durağının önünden KM22 nolu otobüse binerek terminale ulaşabilirsiniz. Anadolu Yakası’ndan size en yakın duraktan metroya binecek, Kartal durağında ineceksiniz. Kartal metro durağının önünden bineceğiniz KM22 no’lu belediye otobüsü ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Yeni Atatürk havalimanına nasıl gidilir?

İstanbul Havalimanı’ndan Atatürk Havalimanına İETT H4 Havaalanı Otobüsleri ile gidilebilmekteydi ANCAK İETT H4 otobüs seferleri artık yapılmamaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Yeni Havalimanı’na gitmek için Metro hattını ve Havaist Otobüslerine aktarma yaparak gidilebilirsiniz.

M1A metro nasıl gidilir?

Bayrampasa bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Yenikapı – Atatürk Havalimanı Metrosu (M1A) adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 32M, 33, 33M, 76O.
  2. Metro: M1A, M1B.
  3. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: A-19, MİNİBÜS: A-28, MİNİBÜS: A-48, MİNİBÜS: A-74.

Atatürk Havalimanı metro kaça kadar açık?

İstanbul Atatürk Havaalimanı Metrosu 06:00 ile 00:00 saatleri arasında çalışmaktadır. M1A Metro Hattı, hafta içi ve hafta sonu 06:00-00:00 saatleri arasında yoğun zamanlarda Yenikapı – Otogar arasında 3 dakika, Otogar – İstanbul Atatürk Havalimanı arasında 6 dakika da bir sıklıkla çalışır.

Atatürk Havalimanı çalışıyor mu?

İstanbul Havalimanının 2019 yılında hizmete geçmesi ile birlikte, Atatürk Havalimanı İç hat ve Dış hat terminalleri tarifeli yolcu trafiğine kapatıldı. Kargo terminali ve özel uçuşlar yapılan Genel Havacılık terminali hizmete devam etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.