Ankara Doğalgaz Aboneliği Nasıl Yapılır?

Ankara Doğalgaz Aboneliği Başvurusu 1. http://giris.turkiye.gov.tr adresine Google üzerinden girilir. Burada T.C. Kimlik numarası ve e devlet şifresi girilir. 2. Hangi bölgede yaşıyorsanız o bölgeye ait doğalgaz şirketi ismini “Aramalar” kısmına yazarak aratın. 3. “Abonelik Sözleşmesi Başvurusu” seçeneğine tıklayın.
Servis Hattı Bağlantı Başvurusu için Gereken Evraklar Başvurunuzu evrak numarasına göre takip edebilirsiniz. Başketgaz ile Servis Hattı Bağlantı Anlaşması yaptıktan sonra, gerekli proje ve işlemler için Başkentgaz’ın yetki verdiği Sertifikalı İç Tesisat Firmalarından biri ile yazılı sözleşme yapabilirsiniz.
Ankara doğalgaz aboneliği nasıl yapılır? Konut aboneliği açtıracak vatandaşların tapu, kimlik bilgileri ve sayaç ruhsatı fotokopisi ile başvuru yapması gerekir. Evraklarını tam olarak getiren ve gerekli ücreti yatıran vatandaşlar doğalgaz kullanım sözleşmesi imzalanır.

Doğalgaz aboneliğinizi taşımak için abonelik ücreti ödemeniz gerekir.?

Doğalgaz aboneliğinizi taşımak için güvence bedeli, damga vergisi ve dosya masraflarından oluşan doğalgaz abonelik ücretlerini ödemeniz gerekir. Güvence bedeli abonelik başında ödenip, abonelik kapatılırken kalan borç yok ise iade edilir.

You might be interested:  Ankara Yeni Sahne Nerede?

Ne kadar sürer doğalgaz aboneliğinin kapatılması?

Doğalgaz aboneliğinin kapatılması ne kadar sürer? İptal başvurusundan sonra en gen 3 iş günü içinde eski adresinizdeki doğalgaz aboneliği kapatılır. Ekipler bu süre içinde adrese gelerek gazı kullanıma kapatacaklardır. Gazın planladığınızdan erken veya geç kesilmemesi için bu sürelere göre kapatma işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Hangi şehirde doğalgaz aboneliğiniz var?

Örneğin doğalgaz aboneliğinizi başka bir şehre taşıyorsanız ve siz taşınana kadar o şehirdeki işlemleri yaptırmak üzere bir yakınınızdan yardım almayı düşünürseniz, kendisine bu işlem için vekaletname vermeniz gerekir.

Başkent doğalgaz abonelik işlemleri nasıl yapılır?

Başkentgaz Mobil uygulama, e-Devlet, www.baskentdogalgaz.com.tr internet adresinden, Abone İşlem Merkezlerimizden, Çağrı Merkezimizden 0 850 222 6 429 yapılabilmektedir.

Başkent Gaz abonelik için ne gerekli?

BAŞKENT DOĞALGAZ ABONELİK İŞLEMLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi/ yabancı uyruklular için pasaport fotokopisi.
 • Yapı ruhsatı
 • Numarataj Belgesi.
 • Bina m2 (metrekare) cetveli.
 • Merkezi Sistemler için Kapasite (Tüketim) Taahhütnamesi.
 • Mal ve Hizmet Üretim amaçlı Yerlerden Talep edilen kullanım basıncı bildirimi.
 • Ankara doğalgaz aboneliği internetten yapılır mı?

  E Devlet adresi üzerinden TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek açılan sayfaya bulunduğunuz bölgenin doğalgaz şirketi ismini yazarak Abonelik Sözleşmesi Başvurusu’na tıklayıp Şartnameyi kabul etmeniz gerekiyor. aşamalarını doldurarak doğalgaz aboneliğinizi internet üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

  Ankara doğalgaz abonelik nerede yapılır?

  Ankara’da doğalgaz aboneliği açma ve kapama işlemleri Başkent Gaz kurumu tarafından yapılmaktadır. Gaz servisinin bulunduğu bölgede doğalgaz aboneliği almak isteyen vatandaşların Başkent Gaz’a başvurması gerekmektedir. Ankara’da abone bağlantı anlaşması yapılırken bağlantı bedeli alınır.

  Doğalgaz aboneliği 2022 ne kadar?

  2022 yılı için belirlenen Abone Bağlantı Bedeli: 200 m2’a kadar 1158 TL + %18 KDV = 1366,44 TL + Damga Vergisi, 200 m2’den sonraki her 100 m2 için 1007 TL + %18 KDV = 1188,26 TL + Damga Vergisi ilave olarak alınacaktır.

  You might be interested:  Ankara Metrosu Ne Zaman Yapıldı?

  Başkentgaz abonelik ücreti ne kadar?

  Tarifeler

  2022 YILI FİYAT TARİFELERİ
  Abone Bağlantı Bedeli (0-200 m2 arası) 1366,44 TL
  İlave Abone Bağlantı Bedeli (TL/100m2)
  1188,26 TL
  932,20 TL

  Ankara doğalgaz kaç günde açılır?

  Doğalgaz Aboneliği Kaç Günde Açılır? Doğalgaz aboneliği taşıma için başvuruda bulunduysanız, açılma süresi başvurudan sonraki 3-4 gün içinde gerçekleşir.

  Kiracı doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

  NOT: Ev sahibi ya da kiracı fark etmeksizin doğalgaz aboneliğini üzerine almak için, gaz kullanacak kişinin direkt olarak kendisi başvurmalı. Ancak, noter onaylı vekil belirlenerek başka bir kişi, doğalgaz aboneliği de açtırma işlemini gerçekleştirme hakkına sahip olmaktadır.

  Ilk doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

  İlk doğalgaz bağlantı başvurusu için, tesisatın bağlanacağı konutun açık adresinin bilgileri ve T.C kimlik kartı ile beraber doğalgaz dağıtım şirketine başvuru gerçekleştirilmelidir. Tesise sahip olan kişi ya da bağımsız bölümün maliki abonelik talebi gerçekleştirmek mümkün.

  E-devlet üzerinden doğalgaz aboneliği nasıl yapabilirim?

  e-Devlet doğalgaz aboneliği nasıl yapılır? e-Devlet üzerinden doğalgaz abonelik başvurusu, kurumun talebine göre Bilgilendirme ve Onay, Sorgulama Yöntemi, Abonelik Yeri Sorgulama, Başvuru Formu, Ön İzleme, Sözleşme Onayı ve İşlem Sonucu olmak üzere 7 aşamada tamamlanır.

  E devletten doğalgaz aboneliği yapılır mı?

  e-Devlet Kapısı ile 81 ilimizde bulunan 73 doğalgaz dağıtım şirketlerinin sunduğu bilgilendirme hizmetlerinin yanı sıra abonelik ve fesih başvuru hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

  Online doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

  Online doğal gaz abonelik başvurusu yapmak için e-Devlet’te “Doğal Gaz Dağıtım Şirketlerinin Sunduğu e-Hizmetler” sayfasına gidin. Sisteme giriş seçeneklerinden birini seçip e-Devlet’e girin. Doğal gaz abonelik hizmeti almak istediğiniz il seçimini yapın.

  Kiracı doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

  Abonelik başvurusu için; nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı, tapu belgesi ya da kira kontratı, ev sahibinden alınacak abonelik dilekçesi (kiracı için) ve bina tesisat numarası gerekiyor. Abonelik başvurusunun yanı sıra aynı belgeler ile doğalgaz kullanım sözleşmesi de düzenleniyor.

  You might be interested:  Ankara Halide Edip Sağlık Meslek Lisesi Nerede?

  E devlet üzerinden doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

  E-devlet üzerinden doğalgaz abonelik işlemleri yapılacaksa bazı adımlar takip edilerek başvuru yapılabilir: Abonelik açtıracak kişi e-devlet hesabına giriş yapmalıdır. Arama kısmına, bölgedeki görevli doğalgaz dağıtım şirketinin adını yazmalıdır. Açılan sayfadan “Abonelik Sözleşmesi Başvurusu” seçeneğine tıklamalıdır.

  Ilk doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

  İlk doğalgaz bağlantı başvurusu için, tesisatın bağlanacağı konutun açık adresinin bilgileri ve T.C kimlik kartı ile beraber doğalgaz dağıtım şirketine başvuru gerçekleştirilmelidir. Tesise sahip olan kişi ya da bağımsız bölümün maliki abonelik talebi gerçekleştirmek mümkün.

  Doğalgaz aboneliği internet üzerinden yapılıyor mu?

  Doğal gaz aboneliğini üzerinize alacaksanız işiniz zor değil; merak etmeyin. Doğal gaz abonelik değiştirme için gerekli evrak ile birlikte dağıtım firmalarının şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Dilerseniz dağıtımcıların internet sitelerinden de online başvuru yapabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.