Ankara Ego Kart Nasıl Alınır?

AnkaraKart Nasıl Alınır? AnkaraKart başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, mesai saatleri içinde kart işlem merkezlerinden AnkaraKart (Ego Kart) başvurusu yapabilirler. Ayrıca Ankara’nın birçok bölgesinde bulunan Smart Banko ve Mini Banko cihazlarından da 7/24 kart alınabilmektedir.
Bayilerden, Smart veya Mini Banko cihazlarından TL yükleme yaparak, Ankara’daki tüm toplu taşıma araçlarında kullanabilen ulaşım kartıdır. Tam AnkaraKart, bayilerden, AnkaraKart İşlem Merkezleri’nden veya Smart Banko’lardan temin edilebilir.
Ankara EGO Kart Nereden ve Nasıl Alınır? Ankara EGO kart almak için işlem merkezlerine gidebilirsiniz. İndirimli ve Serbest kart almak isteyen kişiler bu işlemleri kart işlem merkezlerinden oldukça kolay bir şekilde yapabilirler.

Ankarada EGO kartı nereden alınır?

Kayıp ya da Kırık Kart İşlemleri İçin: Kızılay Metrosu veya Ankara Büyükşehir Belediyesi Ana Binası (EGO Genel Müdürlüğü A Blok) Ankarakart İşlem Merkezine gelerek 36 TL ücret karşılığında yeni kartınızı alabilirsiniz.

EGO kartı nasıl çıkarılır?

AnkaraKart alabilmek için online olarak da başvuru yapılabilmektedir. Ulaşımda kullanacağınız AnkaraKart başvurularınızı kart işlem merkezlerine gitmeye gerek kalmadan “www.ankarakart.com.tr” adresinden online olarak, 7/24 yapabilir ve istediğiniz adresten kargo yolu ile teslim alabilirsiniz.

Ankara otobüs kartı nasıl çıkarılır?

Ankara Kart Nasıl Alınır? Tam Ankara Kart kişiye özel olmadığı için bayilerden, Ankara Kart İşlem Merkezleri’nden veya Smart Banko’lardan satın alınabiliyor. Kişiselleştirilmiş bir kart tipi olan İndirimli Kart için başvuru yapmanız gerekiyor. Bu kart başvurusu için Ankara Kart İşlem Merkezleri’ne gitmeniz gerekiyor.

You might be interested:  Ankara Halk Ekmek Ne Kadar?

Ankara EGO serbest kart kimlere verilir?

Serbest AnkaraKart’lar, Kart İşlem Merkezleri’nden verilmektedir. Gazi ve eşi, şehit dul ve yetimlerine, sarı basın kartı sahiplerine, Emniyet hizmetleri sınıfı personeline, Belediye zabıtasına verilir.

EGO tek binişlik kart ne kadar?

Aktarma ücretlerine zam içermeyen tarifeyle, öğretmen biniş ücreti 3 liradan 4,25, tek binişlik Ankarakart ücreti ise 5 liradan 7 liraya çıktı. Yeni fiyat tarifesi, 15 Mart’tan itibaren uygulanmaya başlanacak.

EGO kartı ne kadar?

Ankarakart ile; EGO Tam bilet fiyat : 6,50 TL. EGO Öğrenci fiyat: 3,50 TL. Tam aktarma : 2,25 TL.

Ankara otobüs kartı nereden alınır?

Tam AnkaraKart’ınızı bayilerimizden, AnkaraKart İşlem Merkezleri’mizden veya Smart Banko’lardan alabilirsiniz.

EGO kartı kaç yaşında alınır?

Kartlarını vize yaptırmak isteyen 61-64 yaş kart sahibi vatandaşlarımızın, 120,00 TL vize ücreti ve İkametgâh Belgesi (Birinci adres Ankara olmak kaydıyla) ile ANKARAKART İşlem Merkezlerine başvurmaları gerekmektedir.

EGO kartları ne zamana kadar geçerli?

Yapıldığı tarihten itibaren 30 gün geçerlidir ve bir sonraki ayın aynı günü, aynı saatte sona erer.

Kullan at AnkaraKart nereden alınır?

NEREDEN ALINIR? Bayilerden, Smart veya Mini Banko cihazlardan TL yükleme yaparak, Ankara’daki tüm toplu taşıma araçlarında kullanabilen ulaşım kartıdır. Tam AnkaraKart bayilerden, AnkaraKart İşlem Merkezleri ve Smart Banko’lardan temin edilebilir.

Ankarakart ücreti ne kadar?

tek binişlik Ankarakart ücreti ise 5 liradan 7 liraya çıktı. Yeni fiyat tarifesi, 15 Mart’tan itibaren uygulanmaya başlanacak. öğrenci biniş ücreti de 1,75 liradan 2,5 liraya çıkarılmıştı.

EGO kimlere ücretsiz?

Büyükşehir Belediye Meclis Kararınca Ankara da ikamet eden gün, ay ve yıl olarak 61 yaşını doldurmuş vatandaşlarımıza pik saatler dışında 10.00-16.00 ve 19.00-24.00 saatleri arasında EGO otobüslerinden ücretsiz yararlanmaktadır.

Ücretsiz Kart nasıl alınır?

Iett ücretsiz kart nereden alınır? Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/anne- kart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

You might be interested:  Ankara Gar Hangi Durak?

EGO kartı kaç yaşında alınır?

Kartlarını vize yaptırmak isteyen 61-64 yaş kart sahibi vatandaşlarımızın, 120,00 TL vize ücreti ve İkametgâh Belgesi (Birinci adres Ankara olmak kaydıyla) ile ANKARAKART İşlem Merkezlerine başvurmaları gerekmektedir.

Öğrenci kartı için ne gerekiyor?

Eğitim Gören Öğrencilerin ve Açık İlköğretim, Açık Lise ve Kur’an Kursu öğrencilerinin Öğrenci Kartı Alabilmeleri İçin İzlenmesi Gereken Yol Nedir?

  • Öğrenci Belgesi.
  • Nüfus Cüzdanı
  • 1 Adet Vesikalık Fotoğraf.
  • 10 TL kart ücreti.
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.