Ankara Elektrik Aboneliği Nasıl Yapılır?

Ankara EDAŞ elektrik aboneliğini başlatmak için ilgili kuruma tamamlanan belgelerle gitmek gerekir. Bu belgelere dair detaylı bilgi ve Ankara Enerjisa telefon numarası 444 4 372’dir. İlgili kuruma müracaat sonrasında incelenen belgelerle birlikte elektrik sağlamaya dair süreç başlatılır.
Başvurunuzun hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşebilmesi için aşağıda belirtilen durumlardan size uygun olanına göre gerekli evrakları hazırlayın.

 1. Tesisat Numarası – Tekil Kod / Sayaç Barkod Seri Numarası / Abonelik yapılacak yere ait eski bir fatura.
 2. Geçerli Kimlik.
 3. Mülkiyet Bilgisi.

Ankara’da elektrik aboneliği işlemleri Enerjisa firması tarafından yapılmaktadır. Enerjisa firmasının müşteri hizmetlerine başvuru yapılabileceği gibi direk kuruma gidilerek de başvuru yapılabilir. Kuruma giderek başvuru yapacak vatandaşların online olarak randavu alması ve beklemeden abonelik açtırma işlemini tamamlaması da mümlündür.

Elektrik aboneliği için gerekli belgeler?

Elektrik aboneliği için gerekli belgeler. Eviniz için. Nüfus cüzdanı. Mülkiyet belirten bir belge (tapu, kira sözleşmesi, lojman tahsis belgesi vb.) Varsa kullanım yerinin abone ya da tesisat numarası (eski bir fatura) Kiracılar için, Mülk sahibinin adı ve soyadı. Mülk sahibi tüzel kişiyse (şirket) vergi numarası, ad,

You might be interested:  Duman Konseri Ankara Ne Zaman?

1 elektrik aboneliği üzerine alma?

Elektrik Aboneliği Üzerine Alma 1 Elektrik kesikse, bir yetkilinin sayacınızı açması gerekmektedir. Kendi adınıza sözleşmeyi ne kadar hızlı yaparsanız 2 Elektrik açıksa, usulsüz kulllanım yapmamak için, elektrik sözleşmesi yaparak faturayı kendi adınıza ödemeye More

Elektrik başvurusu için gerekli belgeleri önceden hazırlayın?

Elektrik başvurusu için gerekli belgeleri önceden hazırlarsanız işlemleriniz hızlanacaktır. Bu belgelerle beraber perakende satış şirketinin müşteri merkezine başvurursanız talebiniz hemen işleme alınacaktır. Bazı belgeler yerel elektrik şirketine göre değişiklik gösterse de genel olarak benzer belgeler talep edilmektedir.

1 kW abonelik ücreti ise 165 TL olur.?

*Güvence bedeli, mesken aboneleri için, en az 5 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanır; böylece ödenmesi gereken güvence bedeli en az 165 TL olur. Elektrik abonelik ücreti hakkında daha fazlasını öğrenin. Önceki Elektrik Aboneliği Nasıl İptal Edilir? Eski evinizden çıktığınızda elektrik satış sözleşmenizi iptal etmeniz gereklidir.

Ankara elektrik Aboneliği internetten yapılır mı?

Ayrıca elektrik abonelik sözleşmesi yapmak için hizmet alacağınız elektrik firmasının internet sitesinde bulunan “Online İşlemler” bölümünden de gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Elektrik aboneliği kaç TL 2022?

2022 yılı için bu ücretler her 1 kW başına evler için 37,6 TL iken ticarethaneler için 106,9 TL’dir. Sözleşmedeki meskenin veya ticarethanenin gücü 5 kW altında olsa bile hesaplama işlemi 5 kW üzerinden yapılır. Yani ödenecek elektrik güvence birimi mesken için minimum 188 TL, ticarethane için minimum 534,5 TL’dir.

Ankara elektrik abonelik nereden?

Ankara Enerjisa’da abonelik işlemlerini halletmek için Sıhhiye’de bulunan hizmet binasını kullanabilirsiniz. Enerjisa Sıhhiye Hizmet Binası, Hanımeli Sokak’tadır ve Ankara Metrosu Sıhhiye Durağı’na çok yakındır.

Ankara elektrik Aboneliği e devletten nasıl yapılır?

E-DEVLET ELEKTRİK ABONELİĞİ NASIL YAPILIR? E-devlet adresi üzerinden TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek açılan sayfaya bulunduğunuz bölgenin elektrik şirketi ismini yazarak Bireysel Abonelik Başvurusu bölümüne ardından ‘ Yeni Başvuru’ kutucuğuna tıklamanız gerekiyor.

You might be interested:  Ankara Foruma Nasıl Gidilir?

Elektriği üzerime almak için ne gerekli?

Elektrik aboneliği üzerine alma ile sıfır daireye elektrik aboneliği açtırmak arasında fark yoktur. İki işlem için de görevli tedarik şirketine, gerekli evraklarla birlikte, e-devlet üzerinden veya tedarik firmasının internet sitesi üzerinden online olarak başvuru yapılabilir.

Ankara elektrik Aboneliği kaç günde açılır?

Elektrik açtırmak için gerekli işlemler

En kısa sürede, görevli perakende satış şirketini arayarak ya da müşteri merkezine giderek yeni elektrik satış sözleşmesi yapabilirsiniz. Sözleşmenizi yaptıktan sonra, en geç 3 iş günü içerisinde elektriğiniz açılacaktır.

Ankara elektrik aboneliği ücreti ne kadar?

Elektrik ilk abonelik ücreti her yıl EPDK tarafından Elektrik Piyasası Kanunu’na göre belirlenir. Ücretler sözleşme gücündeki her kW başına 69.3 TL’dir. Ortalama bir mesken için elektrik ilk abonelik ücreti 349.5 Türk Lirasıdır.

Elektrik aboneliği kaç günde açılır 2022?

Elektrik abonelik başvurusu doğrudan tedarik şirketinin müşteri hizmet merkezine yapılması durumunda, elektrik abonelik başvurusunun yapıldığı günden itibaren, online elektrik abonelik başvurusu yapılması durumunda ise perakende satış sözleşmesini tedarik şirketine ulaştırdığınız günden itibaren, tüketim noktası imar

Aski yeni abonelik ücreti ne kadar?

ASKİ Su Aboneliği Kaç TL? ASKİ su aboneliği ücreti, 2022 yılı için 215 TL’dir. 2022 yılı için ise bu rakamın 250 TL üzerinde olması bekleniyor. Ayrıca abonelik işlemleri sırasında depozito ve atık su bedeli gibi kalemler adı altında da ücret isteniyor.

Elektrik depozito ücreti ne kadar?

Güvence bedeli, mesken aboneleri için, en az 5 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanır; böylece ödenmesi gereken güvence bedeli en az 165 TL olur. Meskenler için ortalama güç ise 6kW (198 TL) tutarındadır.

Yeni elektrik abonesi kaç para?

1kW mesken için, 20 TL açma/kesme ücreti ve 37,6 TL güvence bedeli alınır. 5kW mesken için, 100 TL açma/kesme ücreti ve 188 TL güvence bedeli alınır. 1kW ticarethane için, 20 TL açma/kesme ücreti ve 106,9 TL güvence bedeli alınır. 5 kW ticarethane için, 100 TL açma/kesme ücreti ve 534,5 TL güvence bedeli alınır.

You might be interested:  Ted Ankara Koleji Ne Zaman Açılacak?

Enerjisa abonelik için ne gerekli?

Başvurunuzun hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşebilmesi için aşağıda belirtilen durumlardan size uygun olanına göre gerekli evrakları hazırlayın.

 • Tesisat Numarası – Tekil Kod / Sayaç Barkod Seri Numarası / Abonelik yapılacak yere ait eski bir fatura.
 • Geçerli Kimlik.
 • Mülkiyet Bilgisi.
 • Enerjisa abonelik ücreti ne kadar?

  Hangi Durumlarda Elektrik Abonelik Ücreti Ödenir?

  Ağustos 2022 Elektrik Abonelik Ücreti Ne Kadar?

  Abone Grubu (Sözleşme Gücü) Açma/Kesme ücreti Güvence Bedeli
  Mesken (1kW) 20 TL 37,6 TL
  Mesken (5kW) 100 TL 188 TL
  Ticarethane (1kW) 20 TL 106,9 TL

  Enerjisa güvence bedeli ne kadar 2022?

  Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Enerjisa Güvence Bedeli

  Enerjisa 001016072281 sözleşme numaralı aboneliğimi ait 2022 Ocak ve Şubat aylarında güvence bedeli olarak 467.69 TL olarak faturaya yansıtılmıştır.

  İnternet üzerinden elektrik aboneliği açılır mı?

  e-Devlet üzerinden artık elektrik aboneliği yapılabilecek. Vatandaşlar, Ticaret Bakanlığı tarafından geliştirilen proje ile artık e-Devlet üzerinden elektrik aboneliği başvurusunda bulunabilecek. 18 Şubat 2019 tarihinden yıl sonuna kadar devam edecek olan abonelik işlemlerini e-Devlet şifrenizle çözebileceksiniz.

  Elektrik su aboneliği internetten oluyor mu?

  Elektrik, su ve doğal gaz abonelik işlemleri için ilgili kurum, şube ve müdürlükleri gibi internet üzerinden de başvuru işlemleri yapılabilirsiniz.

  Enerjisa online abonelik oluyor mu?

  Enerjisa Online Hizmetler Merkezinden tüm işlemlerinizi kolayca yapın. Birkaç tık ile abonelik işlemlerinizi ve ödemelerinizi yapabiliyor, fatura bilgilerine ulaşabiliyor, başvuru aracı olarak kullanabiliyorsunuz.

  E-devlet üzerinden elektrik aboneliği yapılıyor mu?

  e-Devlet Kapısı ile 81 ilimizde bulunan 21 elektrik görevli tedarik şirketlerinin serbest olmayan tüketiciler ile son kaynak tedariki kapsamındaki tüketicilere sunduğu bilgilendirme hizmetlerinin yanı sıra abonelik ve fesih başvuru hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.