Ankara Elektrik Aboneliği Nerede Yapılır?

Ankara Enerjisa’da abonelik işlemlerini halletmek için Sıhhiye’de bulunan hizmet binasını kullanabilirsiniz. Enerjisa Sıhhiye Hizmet Binası, Hanımeli Sokak’tadır ve Ankara Metrosu Sıhhiye Durağı’na çok yakındır. Elektrik aboneliği iptali nereden yapılır?
Ankara EDAŞ elektrik aboneliğini başlatmak için ilgili kuruma tamamlanan belgelerle gitmek gerekir. Bu belgelere dair detaylı bilgi ve Ankara Enerjisa telefon numarası 444 4 372’dir.
Ankara ‘da elektrik aboneliği işlemleri Enerjisa firması tarafından yapılmaktadır. Enerjisa firmasının müşteri hizmetlerine başvuru yapılabileceği gibi direk kuruma gidilerek de başvuru yapılabilir. Enerjisa abonelik başvurusu nasıl yapılır?

1 elektrik aboneliği üzerine alma?

Elektrik Aboneliği Üzerine Alma 1 Elektrik kesikse, bir yetkilinin sayacınızı açması gerekmektedir. Kendi adınıza sözleşmeyi ne kadar hızlı yaparsanız 2 Elektrik açıksa, usulsüz kulllanım yapmamak için, elektrik sözleşmesi yaparak faturayı kendi adınıza ödemeye More

Elektrik aboneliği için gerekli belgeler?

Elektrik aboneliği için gerekli belgeler. Eviniz için. Nüfus cüzdanı. Mülkiyet belirten bir belge (tapu, kira sözleşmesi, lojman tahsis belgesi vb.) Varsa kullanım yerinin abone ya da tesisat numarası (eski bir fatura) Kiracılar için, Mülk sahibinin adı ve soyadı. Mülk sahibi tüzel kişiyse (şirket) vergi numarası, ad,

Elektrik başvurusu için gerekli belgeleri önceden hazırlayın?

Elektrik başvurusu için gerekli belgeleri önceden hazırlarsanız işlemleriniz hızlanacaktır. Bu belgelerle beraber perakende satış şirketinin müşteri merkezine başvurursanız talebiniz hemen işleme alınacaktır. Bazı belgeler yerel elektrik şirketine göre değişiklik gösterse de genel olarak benzer belgeler talep edilmektedir.

You might be interested:  Ankara Güvercinlik Jandarma Lojistik Komutanlığı Nasıl Gidilir?

Elektrik aboneliği için nereye gidilir?

Elektrik Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır? Eğer sıfır daireye taşınıyorsanız bu durumda ilk abonelik işlemlerini yaptırmanız gerekiyor. Bulunduğunuz ilin ilgili elektrik dağıtım şirketinin şubelerine giderek abone bağlantı işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Ankara su abonelik işlemleri nerede yapılır?

Bu alanda su açılmasının ardında geriye bir tek gerekli işlemlerin yapılması gerekir. Bireylerin doğrudan bu merkeze gidebilmesi için adres Ulubey, Taşdelen caddesi No: 53, 06360 Altındağ/ Ankara olarak bilinmektedir. Ayrıca ASKİ genel müdürlüğü binası numarası ise (0312) 616 21 97 olarak bilinmektedir.

Elektrik aboneliği kaç TL 2022?

2022 yılı için bu ücretler her 1 kW başına evler için 37,6 TL iken ticarethaneler için 106,9 TL’dir. Sözleşmedeki meskenin veya ticarethanenin gücü 5 kW altında olsa bile hesaplama işlemi 5 kW üzerinden yapılır. Yani ödenecek elektrik güvence birimi mesken için minimum 188 TL, ticarethane için minimum 534,5 TL’dir.

Enerjisa abonelik nereden yapılır?

Enerjisa İşlem Merkezleri’nde abonelik ve tahliye işlemleri için başvuru yapabilir, fatura ve ödemelerinizi kolay ve hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonu Enerjisa İşlem Merkezlerimiz hizmet vermemektedir. Nakit elektrik faturası ödemelerinde ek bir ücret alınmamaktadır.

Ankara elektrik Aboneliği ne zaman açılır?

Kentsel ve kentaltı dağıtım bölgesinde 24 saat içerisinde, Kırsal dağıtım bölgesinde 48 saat içerisinde, elektriğiniz açılır.

Elektrik aboneliği her yerde yapılır mı?

Elektrik aboneliği açtırmak için bağlı bulunduğunuz bölgede görevli tedarik şirketinin müşteri hizmet merkezlerine doğrudan başvuru yapabileceğiniz gibi internet sitesi üzerinden veya e-devlet aracılığı ile de başvuru yapabilirsiniz.

Ankara elektrik Aboneliği ne kadar?

ELEKTRİK GÜVENCE BEDELİ 2021

Güvence bedeli, mesken aboneleri için, en az 5 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanır; böylece ödenmesi gereken güvence bedeli en az 165 TL olur. Meskenler için ortalama güç ise 6kW (198 TL) civarındadır.

Elektrik aboneliği almak için ne gerekli?

Başvuru Evrakları

 • Tesisat Numarası / Sayaç Barkod Numarası / Abone olunacak yere ait eski bir fatura.
 • Nüfus Cüzdanı / Kimlik Kartı Aslı (Yalnızca kimlik doğrulama için kontrol edilerek geri verilecektir.)
 • Mal sahibi Ad Soyad / Unvan (Şahıs ise T.C.
 • Vergi Levhası (Vergi no., vergi dairesi, ticaret unvanı),
 • You might be interested:  Kırşehir Ankara Otobüs Bileti Ne Kadar?

  Aski yeni abonelik ücreti ne kadar?

  ASKİ Su Aboneliği Kaç TL? ASKİ su aboneliği ücreti, 2022 yılı için 215 TL’dir. 2022 yılı için ise bu rakamın 250 TL üzerinde olması bekleniyor. Ayrıca abonelik işlemleri sırasında depozito ve atık su bedeli gibi kalemler adı altında da ücret isteniyor.

  Elektrik depozito ücreti ne kadar?

  Güvence bedeli, mesken aboneleri için, en az 5 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanır; böylece ödenmesi gereken güvence bedeli en az 165 TL olur. Meskenler için ortalama güç ise 6kW (198 TL) tutarındadır.

  Yeni elektrik abonesi kaç para?

  1kW mesken için, 20 TL açma/kesme ücreti ve 37,6 TL güvence bedeli alınır. 5kW mesken için, 100 TL açma/kesme ücreti ve 188 TL güvence bedeli alınır. 1kW ticarethane için, 20 TL açma/kesme ücreti ve 106,9 TL güvence bedeli alınır. 5 kW ticarethane için, 100 TL açma/kesme ücreti ve 534,5 TL güvence bedeli alınır.

  Elektrik aboneliği kaç günde açılır 2022?

  Elektrik abonelik başvurusu doğrudan tedarik şirketinin müşteri hizmet merkezine yapılması durumunda, elektrik abonelik başvurusunun yapıldığı günden itibaren, online elektrik abonelik başvurusu yapılması durumunda ise perakende satış sözleşmesini tedarik şirketine ulaştırdığınız günden itibaren, tüketim noktası imar

  Enerjisa ankarada nerelerde var?

  Enerjisa Başkent – Ankara Müşteri Merkezi Adresleri

  İlçe Adres
  Gölbaşı G.O.P. Mah. Ankara Cad. No:50/A ANKARA
  Kazan Atatürk Mah. 29 Mayıs Cad. Ardıç Apt. 125/13 ANKARA
  Keçiören Subayevleri Mah.Cumhuriyet Cad. No: 2/15-16 ANKARA
  Kızılay Hanımeli Sok. N0:1 Sıhhiye / ANKARA

  Enerjisa abonelik ücreti ne kadar?

  Hangi Durumlarda Elektrik Abonelik Ücreti Ödenir?

  Ağustos 2022 Elektrik Abonelik Ücreti Ne Kadar?

  Abone Grubu (Sözleşme Gücü) Açma/Kesme ücreti Güvence Bedeli
  Mesken (1kW) 20 TL 37,6 TL
  Mesken (5kW) 100 TL 188 TL
  Ticarethane (1kW) 20 TL 106,9 TL

  Elektrik aboneliği almak için ne gerekli?

  Başvuru Evrakları

 • Tesisat Numarası / Sayaç Barkod Numarası / Abone olunacak yere ait eski bir fatura.
 • Nüfus Cüzdanı / Kimlik Kartı Aslı (Yalnızca kimlik doğrulama için kontrol edilerek geri verilecektir.)
 • Mal sahibi Ad Soyad / Unvan (Şahıs ise T.C.
 • Vergi Levhası (Vergi no., vergi dairesi, ticaret unvanı),
 • You might be interested:  Ankara Niğde Otobanı Ücreti Ne Kadar?

  Ilk elektrik aboneliği nasıl yapılır?

  Sıfır Daire Elektrik Aboneliği İşlemleri

  Mülk sahibi, sıfır daireye elektrik almak için binanın bulunduğu bölgede hizmet veren elektrik dağıtım şirketine şahsen başvurmalıdır. Eğer bir başkası için elektrik dağıtım aboneliği yapılacaksa, o kişinin noter onaylı vekaleti gerekir.

  Elektriği üzerime almak için ne gerekli?

  Elektrik aboneliği üzerine alma ile sıfır daireye elektrik aboneliği açtırmak arasında fark yoktur. İki işlem için de görevli tedarik şirketine, gerekli evraklarla birlikte, e-devlet üzerinden veya tedarik firmasının internet sitesi üzerinden online olarak başvuru yapılabilir.

  Su ve elektrik aboneliği nereden yapılır?

  Elektrik, su ve doğal gaz abonelik açtırma ve mevcut aboneliği taşımak için başvurular ilgili kurumların şube ve müdürlükleri aracılığıyla yapılabildiği gibi internet üzerinden de başvuru yapılabiliyor.

  Elektrik abonelik ücreti ne kadardır?

  *Güvence bedeli, mesken aboneleri için, en az 5 kW sözleşme gücü üzerinden hesaplanır; böylece ödenmesi gereken güvence bedeli en az 118,50 TL olur. Meskenler için ortalama güç ise 6kW (142,20 TL) civarındadır. Elektrik abonelik ücreti hakkında daha fazlasını öğrenin.

  Hangi illerde elektrik aboneliğiniz var?

  İster kiracı ister mülk sahibi olun, yeni evinize taşınırken eski elektrik aboneliğinizi iptal edip, faturayı kendi adınıza almalısınız. Enerjisa Başkent Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerinin bulunduğu Başkent dağıtım bölgesine hizmet veren görevli elektrik şirketidir.

  Elektrik abonelik iptali nasıl yapılır?

  Elektrik abonelik iptalini yalnızca faturada ismi olan kişi ya da firma yetkilisi yapabilmektedir. İptal başvurusu başka bir kişi adına yapılıyorsa, noterden tasdikli vekaletname alınmalı ve bu belge başvuru sırasında yanınızda bulunmalıdır. Abonelik iptal başvurusu için hangi belgeler gerekli?

  Enerjisa başkent, Ankara’da faaliyet gösteren elektrik şirketidir.?

  Enerjisa Başkent Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerinin bulunduğu Başkent dağıtım bölgesine hizmet veren görevli elektrik şirketidir. Eğer yeni taşınacağınız ya da tahliye etmekte olduğunuz ev veya işyeri bu illerden birindeyse, abonelik işlemlerinizi Enerjisa Başkent ile yapmanız gerekmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.