Ankara Elvankent Nereye Bağlı?

Semt/Mahalle olarak Ayyıldız Mh. ve Etimesgut ilçesine bağlıdır. Elvankent Bilgi Al haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Elvankent Bilgi Al posta kodu 06790. Rakımı (deniz seviyesinden yüksekliği) 823 metredir.
Elvankent, Ankara’da bir toplu konut alanıdır. Etimesgut ile Sincan arasında Etimesgut ilçesine bağlıdır. Emlakbankası Elvankent Konutları ile başlayan yerleşim onlarca kooperatif sitesiyle büyük bir konut merkezine dönüşmüştür. 2004 yılında bölgeye resmi olarak Atakent adı verilmiştir.

Ankara Elvankent nasıl bir yer?

Modern bir semt olan Elvankent’te yerleşim genellikle yüksek binalar ve siteler çevresinde gelişmiş bulunuyor. Semtin negatif yanlarından biri şehir merkezine oldukça uzak olmasıdır. Semtin sokaklarında yürürken Ankara’ya (şehir merkezi) nasıl giderim sorusunu duymanız olasıdır.

Etimesgut hangi ile bağlıdır?

Ankara’nın batısında toplam 10.300 hektar yüzölçümüne sahip olan Etimesgut İlçesi, Ankara metropolünün merkez ilçelerinden biridir. Batısında Sincan, kuzey güney ve doğusunda Yenimahalle ilçeleriyle çevrilidir.

Elvankente hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Elvankent yakınından geçiyor: 512, 531, 566, 632.

06796 Nerenin Kodu?

Posta Kodları

İL İLÇE ZIP
ANKARA ETİMESGUT 06796
ANKARA ETİMESGUT 06796
ANKARA ETİMESGUT 06790
ANKARA ETİMESGUT 06797
You might be interested:  Ankara Valiliği Nerede Adresi?

Eryaman ilçe olarak nereye bağlı?

Eryaman, Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki büyük bir mahalledir.

Ankara Etimesgut nasıl bir yer?

Ankara’nın merkezi ilçelerinden birisi olarak Etimesgut oldukça büyük bir yerleşim yeridir. 101 kilometrekarelik bir yüzölçümü ile en büyük ilçeler arasında yer almaktadır. Kuzeyinde Keçiören, doğusunda Yenimahalle ve batısında da Sincan ile komşudur.

Ankara Etimesgut nereye yakın?

Etimesgut ilçesi Ankara’nın batısında toplam 10.300 hektar yüzölçümüne sahip Ankara metropolünün merkez ilçelerinden biridir. Batısında Sincan, kuzey ve doğusunda Yenimahalle, güneyinde Çankaya ilçeleri ile komşudur.

Etimesgut Ankara arası kaç km?

Ankara Çankaya ile Etimesgut Ankara arası kaç km yaklaşık olarak toplam 24 Kilometre mesafededir.

Ankarada kaç tane ilçe var?

Ankara

İlçe Sayısı :25
Belediye Sayısı :26
Belde Sayısı :0
Köy Sayısı :0

Ankara Etimesgut metro var mı?

Ankara’dan Etimesgut’a Ulaşım

Metro ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmayan Etimesgut’a; Kızılay Metrosu ile Kızılay durağında indikten sonra, 530-5 no’lu otobüs hattına ve Etimesgut dolmuşlarına aktarma yapılarak da ulaşım sağlanabilmektedir.

Ankara’da kaç tane özel halk otobüsü var?

EGO bugün kendi bünyesindeki 1800, özel olarak işletilen ( özel halk otobüsü – ÖHO ve özel toplu ulaşım araçları – ÖTA ) 700 ‘den fazla otobüsüyle, 5 bölgede, 40’tan fazla hareket noktası ile, 300’den fazla hatta Ankaralılara ulaşım hizmeti vermektedir.

6794 Nerenin kodu?

Ankara Etimesgut mahallesinin posta kodu 6794’tür. Bununla beraber merkeze bağlı olan diğer mahalleler de bu kodu kullanmaktadır.

Ankara Eryaman posta kodu nedir?

Ankara’nın Eryaman ilçesinin posta kodu ise 06824 olarak belirlenmiştir.

Yapracık posta kodu nedir?

Posta Kodu 6790. Yapracık Mah. adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

You might be interested:  Ankara Baro Başkanı Kim Olacak?

Ankara Etimesgut hangi yönde?

Etimesgut, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde bulunan Ankara ilinin yaklaşık 501.000 nüfuslu bir ilçesidir. Etimesgut ilçesi Ankara’nın ilçelerinden kuzeyinde Keçiören, doğusunda Yenimahalle ve batısında da Sincan ilçeleriyle komşudur.

Ankara Etimesgut’a Nasıl Gidilir?

Ankara’dan Etimesgut’a Ulaşım

Metro ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmayan Etimesgut’a; Kızılay Metrosu ile Kızılay durağında indikten sonra, 530-5 no’lu otobüs hattına ve Etimesgut dolmuşlarına aktarma yapılarak da ulaşım sağlanabilmektedir.

Sincan ilçesi nereye bağlı?

Sincan, Ankara il merkezine 25 km uzaklıktadır. İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara iline bağlı olan Sincan’ın güney, doğu, güneydoğusunda Etimesgut; kuzey, kuzeydoğusunda Yenimahalle; güneybatısında Polatlı; batı, kuzeybatısında Ayaş ilçeleri bulunmaktadır.

Ankara ilçeleri nelerdir?

Ankara Büyükşehir Belediyesini oluşturan bu ilçeler: Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle’ dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.