Ankara Eryaman Nasıl Bir Yer?

Konumu ve stadı ile popüler bir yer olan Eryaman, meraklıların yakın markajında bulunuyor. Ankara Eryaman Hangi İlçeye Bağlı? Ankara’nın ünlü semtlerinden biri olan bu mahalle, sıklıkla “Ankara Eryaman hangi ilçeye bağlı?” sorusunu sorduruyor. Büyük bir mahalle olan Eryaman, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde yer alıyor.

Eryaman Neyi Meşhur?

Eryaman denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi şüphesiz ki Eryaman Göksu Parkı. Ankara il sınırlarındaki en büyük parklarından biri olan yer eski “Susuz Göl” adı verilen yer üzerine kuruludur.

Eryaman elit mi?

Bu tanıma yeşil alanları, parkları, geniş bakımlı yolları, trafiksiz temiz yaşam alanı kriterleri göz önüne alındığında açık ara Eryaman en üst sıradadır. Kaldı ki yeni yapılan lüks bir site seçerseniz sitenin geneli elit ve tahsilli oluyor.

Eryaman’da ne yapılır?

Eryaman’ın kurulu olduğu alan, eski Susuz Göleti’nin olduğu alandır. Park alanı 50,8 hektardır. Park içerisinde restoran, piknik yerleri, kafeler, lunapark, yürüyüş yolu ve koşu yolu yer almaktadır. Lunaparkında go-kart, basketbol, voleybol, su bisikleti, dağ kızağı ve tenis gibi eğlence hizmetleri mevcuttur.

Eryaman mı Etimesgut mu?

Eryaman, Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki büyük bir mahalledir. Aynı zamanda bu mahalleyi de içine alan ve 11 mahalleden oluşan semtin de adıdır.

You might be interested:  Ankara Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Hastanesi Nerede?

Ankara ERYAMAN Kızılay arası kaç dakika?

hesaplayan adamlar sunar: google haritalara göre kızılay-eryaman(artık her neresi ise) arası 25 km olup 5 saatlik yürüyüşle kat edilir. kızılay ve eryaman’ı biliyor olmak güzel. tanım: zor iştir.

Ankara ERYAMAN nüfusu ne kadar?

ERYAMAN mahallesinin Nüfusu Toplam 30.879 tır. Bu nüfusun 14.864’si Erkek, 16.015’si Kadındır. ANKARA ili ETİMESGUT ilçesi ( beldesine) bağlı ERYAMAN mahallesinin bağlı olduğu belediyenin niteliği BÜYÜKŞEHİR İLÇE’dir.

Ankara’nın en guzel semti neresi?

Ankara’nın en iyi semti diyebileceğimiz Çankaya için Park Mozaik, Ankaralıların Çankaya’ya olan bu sevdasını fark etmiş ve Ankaralıların bu sevdasından yola çıkarak, Çankaya’nın en güzel yerlerinden bir tanesi olan Çayyolu bölgesinde yaşam standartları yüksek ve Ankara vatandaşına yakışan modern yapılar inşa ediyor.

Ankara’nın en lüks semti neresi?

Çayyolu. Son yıllarda emlak yatırımları noktasında en çok değerlenen konumlardan biri de Eskişehir yolu üzerinde bulunan muhit ve semtler. Buralarda kendine nezih, güvenlikli ve dikkat çekici emlak fırsatlarına sahip bir yer arıyorsan Çayyolu’nun adını duymuş olduğuna eminiz.

Ankara’da nereden ev almalı?

Ankara’da Yatırımlık Daire Nereden Alınır?

 • Çayyolu gelişmeye devam ediyor. Son yıllarda Çayyolu bölgesinde yer alan Yaşamkent mahallesi lüks siteleri ve özenli yerleşim planı ile büyük rağbet görüyor.
 • Etimesgut yatırım için ideal bir yere dönüşüyor.
 • Söğütözü uzun yılar yatırımda liderliği koruyacağa benziyor.
 • Eryamanda hangi göl var?

  Ankara’nın büyük parklarından biri olan Göksu Parkı, Eryaman’daki eski Susuz göleti üzerine kuruludur. Park, 2003 yılı haziran ayı sonunda hizmete açılmıştır. Toplam kullanım alanı 508.000 m²’dir. Bu alanın 127.189 m²’si göletten oluşmaktadır.

  Ankarada kışın nereye gidilir?

  Kışın Ankara’da Mutlaka Yapmanız Gereken 7 Şey

 • Soğuksu Milli Parkı
 • Keçiören Teleferik.
 • Tunalı Hilmi Caddesi.
 • Hamam Önü
 • Estergon Kalesi.
 • Göksu Parkı
 • Mogan Gölü
 • You might be interested:  Ankara Kuğulu Park Nerede?

  Ankarada sevgiliyle nereye gidilir?

 • Anıtkabir. 4.541. Tarih Müzeleri.
 • Anadolu Medeniyetleri Müzesi. 1.979. Doğal Tarih Müzeleri Tarih Müzeleri.
 • 3. Rahmi M. Koç Müzesi. 1.258. Özel Müzeler.
 • Hamamönü- Altındağ 1.008. Merkezi ve İlgi Çekici Noktalar Tarihi Yürüyüş Alanları
 • 5. Eymir Gölü 351.
 • Altınköy Açık Hava Müzesi. 234.
 • 7. Ankara Kalesi. 632.
 • 8. Ankara Kalesi. 919.
 • Eryaman nereye yakın?

  Eryaman Mahallesi Ankara ilinde yer almakta olup, Eryaman semtinde bulunan Eryaman Mahallesi Etimesgut ilçesine bağlıdır.Eryaman Mahallesi haritası konumu ise 39° 58′ 32.6856” Kuzey ve 32° 36′ 38.8296” Doğu gps koordinatlarıdır. Eryaman Mahallesi bağlı olduğu Etimesgut ilçe merkezine 6 kilometre mesafe uzaklıktadır.

  Eryaman Evleri kaç yıllık?

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından ortak kooperatiflere tevzi edilmek üzere TÜKKENT’e ve TÜRKKENT tarafından da ERYAMAN-KOOP’a tahsis edilen Eryaman Evleri Projesine 1999 yılında başlanmış, kısa sürede 14 kooperatif bünyesinde 2632 üye örgütlenmesi tamamlanmıştır.

  Eryaman Ankara arası kaç km?

  Etimesgut Eryaman ile Ankara Tren Garı Altındağ arası kaç km yaklaşık olarak toplam 22 Kilometre mesafededir. Etimesgut Eryaman Ankara Tren Garı Altındağ arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 24 dakika sürecektir.

  Göksu Parkı saat kaça kadar açık?

  Park her gün hizmet veriyor. Sabah 07.00 ile gece 00.00 arası parkı ziyaret edebiliyorsunuz.

  Ankara ilçeleri nelerdir?

  Ankara Büyükşehir Belediyesini oluşturan bu ilçeler: Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle’ dir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.