Ankara Esenboğa Havalimanı Nerede?

Esenboğa Havalimanı (IATA: ESB, ICAO: LTAC), Türkiye ‘nin başkenti Ankara ‘ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. 1955 yılında hizmete girdi. Havalimanının sahibi Devlet Hava Meydanları İşletmesi iken işletmecisi TAV Havalimanları ‘dır.

Ankara Esenboğa ya nasıl gidilir?

ESENBOĞA HAVA ALANINA ULAŞIM

Ankara Esenboğa Havaalanına ulaşım; 442 hat numaralı EGO Otobüsleri, 19 Mayıs stadyumu B kapısı önünden hareket eden Belko otobüsleri ve taksi ile sağlanabilmektedir. İç ve Dış hat gelen ve giden yolcu katlarında ayrılmış taksi alanlarında 7 gün 24 saat hizmet verilmektedir.

Ankara Esenboğa Havalimanından şehir merkezine nasıl gidilir?

Otobüsler iç hatlar ve dış hatlar gelen yolcu katının çıkışından hareket etmektedir. 442-3 numaralı otobüs hattı ile havalimanından şehir merkezine yolculuk yaklaşık 110 dakika sürüyor. Kişi başı tek yön bilet ücreti ise 8 TL olup, nakit ödeme yaparak şoförden satın alınabilir.

Ankara Esenboğa Havalimanı metro var mı?

Esenboğa Havalimanı’na direkt ulaşım sağlayan metro bulunmuyor. Ancak metro güzergahı üzerinden AŞTİ durağında inerek 442 No’lu otobüs ile havaalanına aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Esenboğa Havalimanı, Ankara merkezine uzakta olduğundan merkeze yakın ilçelerden taksiyle ulaşım oldukça pahalı olabilir.

You might be interested:  Ankara Akropol Hastanesi Nerede?

Ankara Havaalanı Aşti arası kaç dakika?

AŞTİ Esenboğa Havalimanı arası mesafe HAVAŞ otobüsleri ile ortalama 50 dakika sürüyor.

Ankara kaç tane havaalanı var?

Ankara, sivil ve askeri olmak üzere 4 büyük havalimanına sahiptir. Bu havalimanlarından Esenboğa, uluslararası kriterlerde ülkemizin en önemli işletmelerindendir. Ankara havalimanları, yurtiçi ve yurtdışı yolcu taşımacılığında yıl içinde yüksek bir hareketliliğe sahiptir.

Ankara Havaş ücreti ne kadar?

Havaş Ankara Esenboğa Havalimanı Servis Saatleri

Havaş Esenboğa Havalimanı’na inen tüm uçakların inişinden 25 dakika sonra havalimanından hareket etmekte ve 12 TL bilet fiyatı ile ulaşım hizmeti vermektedir.

Esenboğa Havalimanı Kızılay arası kaç dakika?

Esenboğa Havalimanı Kızılay Arası Belkoair Havalimaı Yolcu Servisileri Yolculuk Süresi; Belkoair otobüsleri Esenboğa Havalimanı’ndan kalktıktan sorna yaklaşık olrak 60 dakika içerisinde Esenboğa havalimanına ulaşmaktadır ( Bu süre trafik yoğunluğu ve hava şartlarına göre değişkenlik gösterebilir).

Ankara Havaş ücreti ne kadar 2022?

Havaş servisi; Esenboğa Havalimanı’ndan Aşti’ye kadar (trafik yada hava koşulları gibi herhangi bir aksaklık olmaması durumunda), yaklaşık 50 dakika yolculuk süresi oluyor. Havaş Servis Ücretleri; 2022 Yılı güncel Havaş servis ücretleri 27 TL’dir. ( KDV Dahildir. )

Ankara Havaş nereden geçiyor?

Ankara Havaş Yolcu Alma Noktaları:

AŞTİ Otobüs Terminali Geliş Katı 129-130 nolu peron, Pursaklar.

BelkoAir ücreti ne kadar?

BelkoAir Otobüs Ücreti: 27,00 TL’dir.

Havabüs ücreti ne kadar?

İstanbul Havalimanı ile şehir içi yolcu taşımacılığı yapan Havaist en çok kullanılan ulaşım yöntemidir. 19 ayrı merkez ve 51 ara duraktan seferler düzenleyen Havaist, duraklarına göre ücret değişikliği göstermektedir. Son yayınlanan Havaist ücret tarifesine göre en düşük miktar 21 lira iken en yükseği ise 32 TL’dir.

Aştiden Havaşa nasıl gidilir?

Aşti Otogar HAVAŞ Havalimanı Otobüsü Durağı :

You might be interested:  Ankara Tarım Fuarı Nerede?

Aştiden (Otogardan) Esenboğa Havalimanına giden Havaş Otobüsleri, Gelen Yolcu peronları 129 ve 130 nolu peronlardan hareket etmektedir.

Esenboğa Havalimanı hızlı tren arası nasıl gidilir?

Ankara Esenboğa Havalimanı

Yaklaşık 29 km uzaklıkta. Belediye Otobüsü : 442-3 nolu otobüs ile 20 dakikada bir sefer yapılmakta. Havaş : Ankara Garı’ndan 700 metre uzaklıkta Havaş Terminali bulunmakta. Havalimanından uçakların inişini takiben 25 dk sonra servis kalkmakta.

Ankara Esenboğa Havalimanı ile otogar arası kaç km?

Esenboğa Havalimanı AŞTİ (Ankara Otogar) arası mesafe yaklaşık 33 km dir. Esenboğa Havalimanı ile AŞTİ Otobüs Terminali arası taksi ücreti yaklaşık 220 – 240 TL arasındadır.

Kızılay Havaalanı arası kaç km?

Esenboğa Havalimanı Kızılay arası kaç km? Esenboğa Havalimanı Kızılay arası 30 km’dir.

Ankara Esenboğa Havalimanı ile otogar arası kaç km?

Esenboğa Havalimanı AŞTİ (Ankara Otogar) arası mesafe yaklaşık 33 km dir. Esenboğa Havalimanı ile AŞTİ Otobüs Terminali arası taksi ücreti yaklaşık 220 – 240 TL arasındadır.

Esenboğa havalimanı Odtü arası kaç km?

Esenboğa’dan ODTÜ’ye

Ankara Esenboğa Havalimanı, şehir merkezinden 33 km (21 mil- yaklaşık 40 dakika) uzaklıktadır. Havaalanı ulaşım aracı (HAVAŞ) otobüsleri)’la merkezi otobüs terminaline (AŞTİ) ulaşım mümkündür. Havaş otobüslerinin ücreti 11 TL’dir.

Bartın Ankara Esenboğa Havalimanı kaç kilometre?

Bartın ile Ankara Esenboğa Havalimanı arası kaç km yaklaşık olarak toplam 305 Kilometre mesafededir. Bartın Ankara Esenboğa Havalimanı arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 4 saat 31 dakika sürecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.