Ankara Gaziantep Hangi Yoldan Gidilir?

Gaziantep’e giderken hangi şehirlerden geçilir? Gaziantep ‘ e kara yoluyla nasıl gidilir: Gaziantep ‘ e Türkiye’nin dört bir yanından birçok büyük şehirden direkt otobüs seferleri bulunuyor. İstanbul’dan kendi aracıyla Gaziantep ‘ e gitmek isteyenlerin Ankara, Adana, Osmaniye güzergahını takip etmeleri gerekiyor.

Ankara Gaziantep yeni otoban kaç km?

Ankara ile Gaziantep arasındaki mesafe, otoyollarda 697 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 361 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 7 saat ve 41 dakika zaman alır ve Kızılay Mah., Çiğdem Mah., Bahçelievler Mah., Gence, Şereflikoçhisar, Yenikent ve Pozantı üzerinden geçer.

Antep’e giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul’dan kendi aracıyla Gaziantep’e gitmek isteyenlerin Ankara, Adana, Osmaniye güzergahını takip etmeleri gerekiyor.

Gaziantep Ankara arası ne kadar yakar?

Ankara ile Gaziantep yol güzergahı için Kilometre hesaplama sonucunda 45,9 Litre yakıt tüketimi yapacaksınız. Aracınız dizel ise yaklaşık 1.127 TL, benzinli araç kullanıyorsanız 1.156 TL yakıt maliyetiniz oluşur. Şayet LPG takılı bir araçla yol alıyorsanız 562 TL ortalama yakıt maliyetiniz oluşacaktır.

You might be interested:  Ankara Niğde Otoyol Ücreti Ne Kadar?

Ankaraya giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul-Ankara güzergahında arabayla yolculuk yapanların en çok kullandığı rota Anadolu Otoyolu. Türkiye’nin en eski ve en işlek otoyollarından biri olan bu yol Gebze, Sapanca, Hendek, Düzce, Bolu üzerinden Ankara’ya kesintisiz bağlantı sağlıyor. 449 km’lik yol 4 saat 55 dakika sürüyor.

Gaziantep Ankara arası hangi şehirler var?

Ankara Gaziantep arası Ankara – Tarsus Otoyolu kullanılırsa geçilen iller; Aksaray, Niğde ve Adana’dır.

Ankara Gaziantep arası kaç saat sürüyor?

Ankara – Gaziantep arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 9 saat 44 dakika sürmektedir.

Gaziantepe hangi ay gidilir?

Haziran-eylül ayları arasında en az yağışı alır. En çok yağışı ise aralık-şubat ayları arasında alır. Mevsim değişirken gündüz ve gece arasında büyük sıcaklık farkları yaşanmaktadır. Şehri ziyaret etmek için en uygun dönem sonbahar aylarıdır.

Gaziantep’i gezmek için kaç gün gerekli?

Kaç Günde Gezilir; Gaziantep’i 3 günde gezebilmeniz mümkün. Ziyaret Etmek İçin En İyi Zaman; Gaziantep’te hava sıcaklıkları Haziran-Eylül ayları arasında oldukça yüksek olup, Aralık-Şubat ayları arasında ise çok soğuktur. Bu nedenle en uygun dönem olarak sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz.

Gaziantep nasıl bir yer?

Gaziantep Hakkında Bilinmesi Gerekenler. Halk arasında “Antep” olarak da anılan Gaziantep şehri, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan tarihî bir şehirdir. Bulunduğu bölgeye göre çok gelişmiş ve güzel bir şehir olduğundan kimileri burayı “Doğu’nun Paris’i” olarak da adlandırır.

1 litre mazot kaç km yol gider?

Aynı model, aynı motor hacimdeki araçlarda yapılan tespitlere göre; -1 litre benzinle ortalama 14.7 km yol kat edilirken, – 1 litre otogaz-LPG ile 11.36 km yol kat edilmektedir. -1 litre mazot yani motorinle ise yaklaşık 22.22 km yol kat edilmektedir.

You might be interested:  Ankara Büyükşehir Belediyesi Mazot Desteği Ne Zaman Verilecek?

1 litre benzin ile kaç km yol gidilir?

1 litre benzin ile aracınızın kaç kilometre yol gidebileceğini ise ufak bir formül ile hesaplamak mümkün. Yapılan Kilometre / Yakılan Yakıt Miktarı = 1 Litre ile gidilebilecek kilometre yani 100 / 6 = 16,6. Aracınız 1 litre benzin ile 16,6 kilometre yol alacaktır.

100 km yol ne kadar benzin yakar?

Deponuzun kapasitesini, katettiğiniz kilometreye bölüp 100 ile çarptığınız zaman 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi verisine ulaşmış olursunuz. Örneğin aracınızın 50 litrelik deposu varsa ve depoyu tam doldurup 700 kilometre yol katettiyseniz aracınızın 100 kilometrede ortalama 7,1 litre yakıt tüketiyor demektir.

Ankara şehri nasıl bir yer?

Ankara Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda Türkiye’nin ikinci büyük şehri olarak bilinmektedir. Ankara özellikle gece hayatı ile ünlü olan bir şehir olduğundan dolayı şehre gelenler gece hayatına mutlaka katılmaktadırlar. Ankara’da gezilmesi görülmesi gereken yerlerin sayısı fazladır.

Ankaraya nasıl gidilir?

İç Anadolu Bölgesi’ndeyseniz özel aracınızla veya şehirlerarası otobüs ile kısa sürede Ankara’ya varabilirsiniz. Özel araç ile 5,5 saat süren İstanbul-Ankara arası yolculuk, Pendik Tren İstasyonu’ndan kalkan yüksek hızlı tren ile 4 saate inmiştir. Eskişehir’den yine YHT ile 1,5 saatte Ankara’ya varmak mümkündür.

Ankara’ya nasıl?

Bu kelime genellikle Ankaraya şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Ankara’ya şeklinde olmalıdır.

Ankara Gaziantep uçak bileti ne kadar?

Ankara Gaziantep Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı: Esenboğa Havalimanı
Varış Havalimanı: Antep Oğuzeli Havalimanı
En Ucuz Bilet Fiyatı: 589,99 TL
En Sık Uçan Havayolu: Anadolu Jet
En Kısa Uçuş Süresi: 1 sa 10 dk

Kayseri Ankara yolu kaç km?

Başkent Ankara ile Kayseri arası karayolu ile 320 ila 325 km arasında mesafededir. Bu mesafe otobüs ile 4 buçuk saat sürmektedir.

You might be interested:  Ankara Beypazarı Belediyesi Hangi Partiden?

Ankara Diyarbakır arası kaç kilometredir?

Ankara Diyarbakır arası; arabayla Ankara – Tarsus otoyolu üzerinden 10 saat 42 dakika (1012 km), D300 üzerinden 10 saat 56 dakika (910 km), D200/E88 üzerinden 11 saat 45 dakika (905 km), otobüsle 13 saat 40 dakika (1007 km), uçakla 1 saat 20 dakika (675 km), trenle 22 saat 16 dakika (675 km) ve yürüyerek 173 saat (847

Ankara Aksaray arası kaç kilometredir?

Otobüsle veya özel araçla kara yolu ulaşımı sağlanırken Aksaray Ankara arası yaklaşık olarak 230 kilometredir. Bunun yanında Ankara ile Nevşehir arasında havayoluyla ulaşım yapılıp Nevşehir’den de Aksaray’a karayoluyla ulaşım sağlanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.