Ankara Havaalanından Anıtkabire Nasıl Gidilir?

(Belko air) Havaş-Otobüs ile Gelecekseniz eğer, Havaalanından bu otobüslere bindiğinizde sizleri 19 Mayıs stadı B kapısı – Havaş otobüs durakları-Hipodrom olarak bilinen yerde inmelisiniz. Buradan Anıtkabir yaklaşık 10 dakikalık uzaklıktadır. Yürüyerek rahatlıkla gidebilir veya bu noktadan taksi ile gidebilirsiniz.
Sıhhiye’den, Ulus’tan, Kızılay’dan, Havaalanından Anıtkabir’e nasıl gidilir? Otobüs İle Gelenler; Ankara’ya şehir dışından gelen ve Ankara’ya gitmek isteyenler Aşti otobüs terminalindeki Ankara-Metro’ya binip rahat bir şekilde gelebilirler.

Esenboğa Havalimanı Anıtkabir arası kaç km?

Aklınızda olması gereken bilgiler arasında: Esenboğa Havalimanı’ndan Çankaya’ya 30 km, Anıtkabir’e 30 km mesafe bulunmaktadır.

Anıtkabir’e metro ile nasil gidilir?

Metroyla Kızılay’da inerek AŞTİ yönüne giden Ankaray’a aktarma yapınız. Ankaray ile Tandoğan istasyonunda inerek Tandoğan Meydanı durağından çıkıp Anıttepe’ye doğru 300 metre yürüdüğünüzde Anıtkabir’e ulaşabilirsiniz.

Hızlı trenle anıtkabire nasıl gidilir?

* Tren ile gelenler: Ankara ‘ya birçok şehirden tren seferler mevcut. Ankara Tren Garı ‘nda indikten sonra 10-15 dakika yürüyerek Anıtkabir’e ulaşabilirsiniz. Gardan çıktıktan sonra ‘Anadolu Meydanı’ olarak bilinen mevkiye doğru yürümelisiniz.

You might be interested:  Ankara Polatlı Nasıl Bir Yer?

Anıtkabir hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Anıtkabir yakınından geçiyor: 220-7, 309, 528-3, 608.

Anıtkabir’de nereler gezilir?

Anıtkabir Gezi Rehberi

 • Barış Parkı Anıtkabir, Anıt Bloğu ve Barış Parkı’ndan oluşuyor.
 • Anıt Bloku. Anıtkabir’in ikonik simgelerinden Anıt Bloku; Aslanlı Yol, Mozole ve Tören Meydanı’ndan oluşuyor.
 • Hürriyet Kulesi.
 • Tören Alanı (Meydanı)
 • Mehmetçik Kulesi.
 • Kadın Heykel Grubu.
 • Erkek Heykel Grubu.
 • Zafer Kulesi.
 • Anıtkabir nasıl gezilir?

  Ankaray’da Tandoğan durağında inip, meydandan Anıttepe’ye doğru 300 m kadar yürüyerek Anıtkabir’e ulaşabiliyorsun. Trenle geliyorsan tren garından yalnızca 10-15 dakikalık bir yürüme mesafesi ile Anıtkabir’e ulaşabilirsin. Garda indikten sonra Anıtkabir için Anadolu Meydanı’na doğru yürümelisin.

  Anıtkabir giriş ücreti ne kadar?

  Öncelikle şunu belirtelim; Anıtkabir’e girişler ücretsizdir. Herhangi bir para ödemeden ya da kart kullanmadan Anıtkabir’i ziyaret edebilirsiniz. 1 Kasım – 31 Ocak tarihleri arasında 09:00- 16:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

  Anıtkabir hafta sonu açık mı?

  Anıtkabir Hafta Sonu Açık Mı? Anıtkabir hafta içi ve hafta sonu ziyaretçilere açıktır. Pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri açıktır. Haftanın her günü ziyarete gidebilirsiniz.

  Aştiden anıtkabire nasıl gidilir otobüsle?

  Aşti’den Anıtkabir’e gitmek için iki seçeneğiniz bulunuyor. Biri Ankaray hafif raylı sistem ile, diğeri taksi ile ulaşım. Anıtkabir, otogardan kalkan ücretsiz servislerin güzergahında bulunmadığından bu servislerden yararlanamıyorsunuz.

  Anıtkabire şortla gidilir mi?

  Mini etek dışında, şort ve atlet yasağı erkekler için de geçerli. Bunun mantığı da ibadet yerine uygun giyinmek. Ancak, doğrudan kutsal emanetlerle bir ilişkisi yok. Anıtkabir’e girişte yasak olan tek kıyafet kara çarşaf.

  Kızılay Anıtkabir arası ne kadar?

  Kızılay Anıtkabir arası kaç KM diye soracak olursanız sizlere cevabımız 3 KM olacaktır.

  Anıtkabire hangi EGO otobüsü gider?

  Bu Otobüs hatları Anıtkabir yakınından geçiyor: 112-2, 171, 339-5, 450.

  You might be interested:  Ankara Belediyesi Bursu Ne Kadar?

  Anıtkabir saat kaça kadar açık?

  Anıtkabir 15 Mayıs ve 31 Ekim tarihleri aralığında saat 09:00’da açılacak. Anıtkabir ziyaret saatleri ile ilgili açıklama yapıldı. 15 Mayıs – 31 Ekim tarihleri arasında Anıtkabir açılış saati 09:00, kapanış saati ise 17:00 olarak açıklandı.

  Anıtkabir hangi günler ziyarete açık?

  Anıtkabir aşağıda belirtilen saatler arasında her gün ziyarete açıktır.

  Ankara Kızılay Esenboğa arası kaç km?

  Esenboğa Havalimanı; Çankaya’ya 44 kilometre, Kızılay’a ise 30 kilometre uzaklığında bulunuyor.

  Ankara Havalimanı merkeze ne kadar uzak?

  Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) – Sincan Transfer ve

  Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) Ankara Merkez. Yolculuk Mesafesi: 25 km.

  Ankara Aşti Ankara Çankaya arası kaç km?

  Yenimahalle Ankara AŞTİ Otogarı ile Kızılay Çankaya arası kaç km yaklaşık olarak toplam 6 Kilometre mesafededir. Yenimahalle Ankara AŞTİ Otogarı Kızılay Çankaya arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 11 dakika sürecektir.

  Ankara Esenboğa Havalimanı Çankaya Nasıl Gidilir?

  Çankaya’ya Havayolu ile Ulaşım

  Havalimanı, ilçeye 30-35 km uzaklıkta yer almaktadır ve buradan Çankaya’ya ulaşım Belko Air ve taksiler ile sağlanmaktadır. Uçak yolculuğu ile Esenboğa Havalimanı’nda indikten sonra, havalimanı çıkışından kalkan 442-K Kızılay Belko servisleri kullanılabilir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.