Ankara Izmir Arası Hangi Şehirler Var?

Ankara ve İzmir arasındaki yarı yol Çiftlik’tır. Karayoluyla tam orta noktaya yaklaşık 2 km uzaklıktadır.

Yarım noktaya yakın bulunan diğer şehirler:

 • Banaz, Ankara’a 338 km ve İzmir’a 246 km uzaklıktadır.
 • İscehisar, Ankara’a 233 km ve İzmir’a 351 km uzaklıktadır.
 • Çarık, Ankara’a 352 km ve İzmir’a 232 km uzaklıktadır.
 • İstanbul, Ankara ve İzmir bu iller arasında yer almıyor. Adana, Hakkari, Kırklareli, Bitlis, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Edirne ve Van bu şehirler arasında Fahrettin Koca başkanlığında toplanan Bilim Kurulu’nun hafta sonu sokağa çıkma yasağı ve şehirler arası giriş çıkış yasağı hakkında nasıl önerilerde bulunacağı merak ediliyordu.

  İzmir Ankara yolu hangi şehirler var?

  izmir ‘ den yola çıkınca kemalpaşa, turgutlu, ahmetli, salihli, kula, uşak, banaz dan geçer, eskişehir – izmir yolu buraya kadar aynıdır sonrasında afyon, emirdağ ‘ ın yakınları, sivrihisar rotası izlenir eskişehir – ankara yolu ile birleşerek, duble yol şeklinde polatlı üzerinden ankara ‘ da nihayetlenir

  You might be interested:  Itopya Ankara Şubesi Ne Zaman Açılıyor?

  Ankaraya giderken hangi şehirlerden geçilir?

  İstanbul-Ankara güzergahında arabayla yolculuk yapanların en çok kullandığı rota Anadolu Otoyolu. Türkiye’nin en eski ve en işlek otoyollarından biri olan bu yol Gebze, Sapanca, Hendek, Düzce, Bolu üzerinden Ankara’ya kesintisiz bağlantı sağlıyor. 449 km’lik yol 4 saat 55 dakika sürüyor.

  Ankara İzmir arası araba ile kaç saat?

  İzmir Ankara arası araba ile ortalama 7 saat 10 dakika sürmektedir.

  Ankara İzmir arası otobüsle kaç saat sürüyor?

  İzmir – Ankara arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 8 saat 18 dakika sürmektedir. İzmir – Ankara arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

  Izmire hangi yollardan ulaşılır?

  İzmir’e özel araba ile ulaşım sağlanabilecek dört temel otoyol bulunmaktadır. Özel araç ile İzmir’e gitmek isteyen ziyaretçiler, yola çıktıkları şehre bağlı olarak İstanbul- İzmir Otoyolu, İzmir-Aydın-Denizli-Burdur Otoyolu, Kuzey Ege Otoyolu, Ankara- İzmir Otoyolu kullanılabilir.

  Ankara İzmir arası kaç?

  Ankara İzmir arası en kısa karayolu 585 kilometredir. Ankara İzmir arasına Bursa üzerinden gitmek istenirse yol 733 kilometreye çıkmaktadır. Ankara İzmir arası hava yolu 522 kilometredir.

  Ankara şehri nasıl bir yer?

  Ankara Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda Türkiye’nin ikinci büyük şehri olarak bilinmektedir. Ankara özellikle gece hayatı ile ünlü olan bir şehir olduğundan dolayı şehre gelenler gece hayatına mutlaka katılmaktadırlar. Ankara’da gezilmesi görülmesi gereken yerlerin sayısı fazladır.

  Bursa’dan Ankara’ya gitmek için hangi şehirlerden geçeriz?

  Bursa ile Ankara arasındaki mesafe, otoyollarda 479 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 434 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 4 saat ve 52 dakika zaman alır ve Kocaeli, Ovaakça Çeşmebaşı, Altınova, Dilovası, Körfez, Çınarlı ve Sapanca üzerinden geçer.

  Ankara İstanbul arası kaç?

  Ankara ile İstanbul arası kara yolculuğu mesafesi 450 km’dir. Bu süre 5 saate yakın sürmektedir.

  You might be interested:  Ankara Yeni Otogar Nereye Yapılacak?

  İzmir Ankara uçakla kaç km?

  Ankara-İzmir arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer? Ankara-İzmir arası uçuş mesafesi toplam 519 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat sürüyor.

  Ankara Bodrum arası kaç?

  Ankara ile Bodrum arasındaki mesafe karayoluyla 726 kilometre. Yol yaklaşık olarak 8 saat ve 53 dakika zaman alır ve Kızılay Mah., Mustafa Kemal Mah., Ihlamur Kent, Temelli, Polatlı, Sivrihisar ve Çiftlik üzerinden geçer.

  İzmir Ankara otobüs bileti ne kadar?

  En Çok Tercih Edilen İzmir – Ankara Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Otobüs Firması İzmir Ankara Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
  Anadolu Turizm 250 TL 8 sa 23 dk
  Pamukkale Turizm 249 TL 8 sa 23 dk
  Nilüfer Turizm 200 TL 8 sa 23 dk
  Başkent Turizm 170 TL 8 sa 23 dk

  Izmirden ankaraya en ucuz nasıl gidilir?

  Arama motorumuz üzerinden İzmir Ankara güzergahı için arama yapın, İzmir – Ankara arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir.

  İzmir – Ankara En Uygun Otobüs Biletleri.

  Popüler Firmalar Fiyat
  Niksarkale Turizm 250 TL
  Yeni Sivas Turizm 250 TL
  – HEMEN SATIN AL! –

  İzmir Ankara uçak bileti ne kadar?

  İzmir ✈ Ankara Uçuş Bilgileri

  Ort. Uçuş Süresi 1sa 10dk
  Varış Ankara
  Kalkış İzmir
  Uçuş Fiyatı 691,99TL
  Hava Yolları Anadolujet, Pegasus, Türk Hava Yolları

  Ankara ve İzmir arası uçakla kaç saat?

  İzmir-Ankara uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adnan Menderes Havalimanı, varış için Esenboğa Havalimanı kullanabilirsiniz. İzmir-Ankara arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer? İzmir-Ankara arası uçuş mesafesi toplam 519 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat sürüyor.

  Ankara İzmir otoyolu nereden geçiyor?

  Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Uğur Kenan Adiloğlu, “Proje çalışmaları devam eden Ankara-İzmir Otoyolu güzergâhı, Ankara Çevreyolu’ndan başlayarak, Temelli, Polatlı, Sivrihisar, Çifteler, Kırka, Dumlupınar, Uşak, Kula, Salihli ilçelerinden geçiyor.

  You might be interested:  Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

  Ankara İzmir ücretli yol ne kadar?

  İzmir otobanı ise özel sektöre yaptırıldı. Haliyle Ankara’ya otobandan gidiş 25 lira tutarken İzmir’e 256 lira verilecek. Vatandaşın tepkisini çeken de işte bu nokta. Osmangazi Köprüsü de dahil olmak üzere araba sahiplere 256.3 TL ödeyecekler.

  22 52 Karayolu neresi?

  Mesela üzerinde 22-52 / 008 bulunan yol tabelası Edirne iline ait 52 numaralı karayolunun 8. kilometresinde olduğunuzu gösterir” dedi.

  Ankara İzmir Otoyolu ne aşamada?

  Ankara – İzmir Otoyolu, Türkiye’nin başkenti ve ikinci büyük kenti Ankara ile üçüncü büyük kenti İzmir ‘i birbirine bağlayacak olan ve 2023 yılında tamamlanması hedeflenen bir otoyol projesidir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.