Ankara Karapürçek Nasıl Bir Yer?

ankaranın iki zıt yerini yazmışsın^^ karapürçek yeni yerleşim, çoğunlukla ortadirek ve altı kesim, bol suriyeli bulunan bir mahalle. kırkkonaklar da tam tersi işte. trajikomix @trajikomix +1 iki zıt semt. Karapürçek orta – orta-alt sınıfın yoğun bulunduğu. Çoğu tutucu insanların olduğu bir bölge.

Ankara Karapürçek nüfusu ne kadar?

KARAPÜRÇEK mahallesi nüfusu ( beldesine) bağlı ALTINDAĞ, ANKARA. KARAPÜRÇEK mahallesinin Nüfusu Toplam 83.053 tır. Bu nüfusun 41.643’si Erkek, 41.410’si Kadındır. ANKARA ili ALTINDAĞ ilçesi ( beldesine) bağlı KARAPÜRÇEK mahallesinin bağlı olduğu belediyenin niteliği BÜYÜKŞEHİR İLÇE’dir.

Ankara Altındag nasıl bir yer?

ankara’da sehir merkezinden uzak bi semt, altindag denilen tepe gecekondularla doludur ayrica nufus dairesi, askerlik subesi vb. gibi devlet daireleri mevcuttur, ayni istanbul dolapdere gibi bi suru oto elektrik tertibi tamircileri vardir.

Ankara Karapürçek mahallesi nereye bağlı?

Karapürçek, Altındağ

Karapürçek
Bölge İç Anadolu Bölgesi
İl Ankara
İlçe Altındağ
Nüfus

Karapürçek hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Karapürçek yakınından geçiyor: 309, 321, 322.

Ankara’nın en büyük mahallesi neresi?

Ankara’nın detaylı mahalle haritası. Altındağ’ın Karapürçek Mahallesi Ankara’nın en yüksek nüfusa sahip mahallesidir. Keçiören’in Kuşcağız Mahallesi Ankara’nın en yüksek nüfuslu ikinci mahallesidir.

You might be interested:  Ankara Çiğdem E Sınav Merkezi Nerede?

Ankara’nın Mahalleleri.

Mahalle Yeşilbayır Mahallesi
İlçe Mamak
Nüfus 26.320
Yüzölçümü (km2) 1,718

Ankara’nın en büyük ilçesi neresidir?

2021 ilçe nüfus bilgileri nüfusa göre azalan şekilde sıralanmıştır. 2021 nüfus sayım verilerine göre, en kalabalık ilçe Çankaya, nüfusu en az olan ise Evren ilçesidir.

Ankara’nın en güzel semti neresi?

Ankara’nın en iyi semti diyebileceğimiz Çankaya için Park Mozaik, Ankaralıların Çankaya’ya olan bu sevdasını fark etmiş ve Ankaralıların bu sevdasından yola çıkarak, Çankaya’nın en güzel yerlerinden bir tanesi olan Çayyolu bölgesinde yaşam standartları yüksek ve Ankara vatandaşına yakışan modern yapılar inşa ediyor.

Altındağ Neyi Meşhur?

Altındağ Ankara şehir merkezine 20 km mesafede yer alan bir ilçedir. İlçe Ankara’nın en eski yerleşim yeri olan Altındağ Tepesi sayesinde bu adı almıştır.

Altındağ’da Ankara’ya özgü birçok lezzeti tadabilirsiniz:

 • Ankara tava.
 • Öllüğün körü
 • Ankara simidi.
 • Çubuk turşusu.
 • İnceğiz çorbası
 • Kuru köfte.
 • Entekke böreği.
 • Ankara Altındağ’da ne var?

  Altındağ’da Gezilecek Yerler

 • Ankara Kalesi. Ankara Kalesi.
 • Anadolu Medeniyetleri Müzesi. Ankara Medeniyetler Müzesi.
 • Etnografya Müzesi. Etnografya Müzesi.
 • CerModern. CerModern.
 • Hamamönü Hamamönü
 • Ulucanlar Cezaevi Müzesi. Ulucanlar Cezaevi Müzesi.
 • Gençlik Parkı Gençlik Parkı
 • Altınpark. Altınpark.
 • Karapürçek nereye yakın?

  Karapürçek, Sakarya ilinin bir ilçesidir. Marmara Bölgesi’nde, Sakarya İline bağlı bir ilçe olan Karapürçek, doğusunda Akyazı ilçesi, batısında Sakarya Merkez, güneybatısında Geyve ilçe sınırları ile çevrilidir.

  Karapürçek ne zaman ilçe oldu?

  Karapürçek ilçesi daha evvel Akyazı İlçesine bağlı bir belde iken, 3647 sayılı Kanunun yürürlüğe girmesi ile birlikte 1991 yılında fiilen ilçe statüsü almıştır. İlçemiz Sakarya ilinin en eski nahiyesidir.

  Ankara Siteler nereye bağlı?

  Siteler, Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı bir semttir. 1960’lı yıllarda kurulan Siteler, Türkiye’nin ilk ve en köklü mobilya sanayi bölgesi olup Türkiye’de mobilya sektörünün lokomotifi konumundadır.

  You might be interested:  Ankara Tarhanası Nasıl Yapılır?

  Karapürçek mahallesine nasıl gidilir?

  Altindag şehrinde Karapürçek Mah. konumuna en yakın duraklar ile Otobüs hatları

  1. 309. KARAPÜRÇEK-YENİYOL-ULUS-GAR-BEŞEVLER-AŞTİ-ŞEHİR HASTANESİ
  2. 314. Ekin Mahallesi-Başak Mahallesi-Yeni Yol-Sihhiye-Ulus.
  3. 321. Karapürçek-Eskiyol-15 Temmuz Kizilay Milli Irade Maydani-Sihhiye-Ulus.
  4. 322. Karapürçek-Eskiyol-Sihhiye-Gar-Ulus.

  Altın köye nasıl gidilir ego?

  Altın köye nasıl gidilir ego? Ankara’nın merkezi noktalarından birçok minibüs ve EGO olarak adlandırılan belediye otobüsleri aralıklı seferlerle buraya yolcu taşımaya devam ediyor. 312, 321 gibi otobüs hatları sizi direkt olarak müzenin önüne kadar getirecektir.

  Kızılay Karapürçek otobüsleri nereden kalkıyor?

  321 otobüs hattı (Karapürçek-Eskiyol-15 Temmuz Kızılay Milli Irade Maydanı-Sıhhiye-Ulus), 31339 – Karapürçek Hareket Noktası durağından başlayıp 31319 – Altındağ Kapalı Spor Salonu durağına gidene kadar 98 duraklartan geçiyor.

  Türkiye’nin en büyük mahallesi hangisi?

  TÜİK verilerine göre Türkiye’nin en büyük mahallesi, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bulunan ‘Bağcılar’ oldu. Mahalle, TÜİK’e göre 137 bin kişiye ev sahipliği yapıyor. Mahalle Muhtarı Şeyhmus Şirdenli’ye göre ise mahalledeki toplam nüfus, 200 bin civarında.

  Türkiye’nin en kalabalık ilçesi neresidir?

  Türkiye nüfusunun yüzde 18,71’inin ikamet ettiği İstanbul’un nüfusu 15 milyon 840 bin 900 kişiye ulaşırken, ildeki Esenyurt ilçesi de Türkiye’nin en kalabalık ilçesi olarak dikkati çekti. Geçen yıl sonu itibarıyla Esenyurt’un nüfusu 977 bin 489’u bulurken, bu ilçeyi 949 bin 265 kişiyle Ankara’nın Çankaya ilçesi izledi.

  Ankara Haymana nüfusu ne kadar?

  Türkiye İstatistik Kurumu tarafından en son açıklanan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre 2021 yılı nüfusu toplam 27.298`dir. Bu Nüfusun 7.693’ü merkez, 19.605’i dış mahallelerdedir.

  Ankara Etimesgut un nüfusu ne kadar?

  Etimesgut, Ankara’nın metropol ilçelerinden biridir. TÜİK 2022 verilerine göre nüfusu 606.472’tir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.