Ankara Kars Doğu Ekspresi Ne Kadar?

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları Ne Kadar?

YATAKLI VAGON FİYATLARI (YOLCU BAŞINA TAŞIMA + YATAK FİYATI)
TRENLER TAM
Ankara-Kars (Ekspres) Pulman DOĞU EKSPRESİ 82,50 TL
Ankara-Kars (Ekspres) Yataklı TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ 1.300 TL

Doğu Ekspresi bilet fiyatları ise, Ankara-Kars Pulman (koltuklu) tam 58.00 genç 49.50, 65 yaş üstü 29 TL. Kuşetli 78, genç ve 60 yaş üstü 69.50, 65 yaş ve çocuğa ise 49.00 TL. Doğu Ekspresi Ankara Kars arasındaki seferini yaklaşık 24 saat 30 dakika içerisinde tamamlamaktadır.

Doğu Ekspresi Ankaradan hangi günler?

Seyahat yazarlarının seçimiyle dünyanın trenle seyahat edilecek en iyi ilk dört rotası arasında yer alan ve Ankara-Kars arasında işleyen Turistik Doğu Ekspresi, Ankara’dan (Çarşamba ve Cuma Günleri) saat 15.55’te, Kars’tan (Cuma ve Pazar Günleri) 22.20’de hareket edecek.

Ankara Kars tren var mı?

Doğu Ekspresi Ankara- Kars- Ankara arasında her gün işlemekte, pulman, örtülü kuşetli ve yemekli vagonlardan oluşmaktadır. Kuşetli vagonlarda 10 Kompartıman bulunmakta her kompartımanda 4 kişi yolculuk yapabilmektedir.

You might be interested:  Gaz Yağı Nerede Satılır Ankara?

Doğu Ekspresi Ankara’dan kaçta kalkıyor?

Ankara’dan saat 15.55’te hareket edecek olan tren sırasıyla Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum’dan geçerek Kars’a ulaşıyor. Yaklaşık bin 300 kilometrelik parkuru 31 buçuk saatte tamamlayan Turistik Doğu Ekspresi, Ankara’dan çarşamba günleri saat 15.55’te, Kars’tan ise cuma günleri 22.20’de hareket ediyor.

Doğu Ekspresi turu kaç gün sürüyor?

Erzurum’dan sonra Erzincan’a devam eden Doğu Ekspresi, Kars tren garlarında yolculuğuna son veriyor. Yaklaşık olarak bir gün süren bu yolculuk esnasında muhteşem doğa manzaraları sizleri bekliyor.

Yataklı Doğu Ekspresi turu ne kadar?

Doğu Ekspresi’ne bilet bulmak, hele ki örtülü kuşetli ya da yataklı vagondan, piyangodan ikramiye kazanmak gibi zor bir hal aldı.

2022 Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları Ne Kadar?

Vagon Türü Ücret
Turistik Doğu Ekspresi’nde 2 Kişilik Yataklı Vagonda Toplam Ücret 1.300 TL

2 yataklı 1 mevki kaç kişilik?

Tren 120 kişi kapasiteli ve tamamı çekince yatak olan 2 koltuklu vagondan oluşuyor. İçinde lavabo, masa ve mini bir buzdolabı da bulunuyor. Youtube videosunda hepsinin detaylı görüntüleri var.

Doğu Ekspresi Ankara Kars arası kaç saat?

Tren, Ankara – Kars güzergâhındaki seferini 25 saat 30 dakikada tamamlamakta; Kars – Ankara güzergâhında ise seferini 25 saatte tamamlamaktadır.

Ankara Doğu Ekspresi Garı nerede?

Ankara Garı, Türkiye’nin başkenti Ankara’nın Altındağ ilçesi Ulus semti Anafartalar Mahallesi’nde yer alan TCDD’ye ait hemzemin ana tren istasyonudur.

Ankara Doğu Ekspresi nereden kalkıyor?

Doğu Ekspresi ilk durak olarak Ankara tren Garı’ndan kalkıyor. Sırasıyla; Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum illerinden geçiyor. Bu illerde birçok durakta durup yolcu alıyor. Duraklarda durma süresi yaklaşık 3-4 dakika.

Doğu Ekspresi alkol var mı?

Doğu Ekspresi Yolculuğu Yeme İçme – Doğu Ekspresi Alkol

You might be interested:  Istanbul Ankara Tren Ne Kadar?

Biz gittiğimizde restoran kapalıydı ama şu an açık vaziyetteymiş. Hatta alkol bile varmış (Kaldırılmış).

Doğu Ekspresi yemek dahil mi?

Doğu Ekspresi’nde Yemek Var Mı? Doğu Ekspresi’nde bir adet yemekli vagon mevcut ve günü her saati yiyecek temin edebilirsiniz. Hatta kahvaltı ve akşam yemeği menüsü de mevcut. Alkol satışı ise bulunmuyor.

Doğu Ekspresinde yanımıza ne almalıyız?

Doğu Ekspresi seyahatinde yanıma neler almalıyım? Doğu Ekspresi’nin kuşetli ve yataklı vagonlarında buz dolapları bulunuyor. Bunu hesaba katarak yanınıza içecek ve meyve alabilirsiniz. Özellikle birkaç şişe su almanızı öneririz ki, suya para ödememiş olursunuz.

Doğu Ekspresi kaç kişilik?

– Vagon içesinde karşılıklı 2’şer kişilik olmak üzere toplam dört kişilik koltuk bulunur. – Bu koltuklar dilendiği zaman kemerleri çözülerek yatak formatına getirebilir. Bu da 4 kişilik yatak oluştuğu anlamına gelir.

Doğu Ekspresi hangi mevsimde gidilir?

Doğu Ekspresi ile yolculuk her mevsimde güzel ama bembeyaz kar manzaralarını görmek istiyorsanız, ocak-şubat aylarında yola çıkabilirsiniz. İkinci bir alternatif olarak, Doğu’nun yemyeşil yaylalarını görmek istiyorsanız da mayıs-haziran dönemini tercih edebilirsiniz.

2 yataklı 1 mevki ne demek?

2 Yataklı 1.Mevki; İşte o muhteşem Doğu Ekspresi fotoğraflarının çekildiği en güzel vagon kesinlikle Kars’a giderseniz öncelikli olarak bunu tercih etmelisiniz. (oda halinde iki kişilik, içinde yatak, buzdolabı, masa ve lavabo var).

Doğu Ekspresi ne zaman yapılır?

Doğu Ekspresi İle Ne Zaman Gidilir? Eğer Kars’ı da gezi listenize eklemek isterseniz kış aylarında gitmelisiniz daha doğru bir tercih olacaktır. Doğu ekspresi treninde manzaralar gerçekten efsane oluyor. Ancak amacınız sadece otantik bir tren seyahati yapmaksa her mevsim ekspres ile tur yapabilirsiniz.

Van Gölü Ekspresi hangi günler?

Van Gölü Ekspresi Ankara-Tatvan-Ankara arasında haftada 2 gün işleyen ana hat trenlerinden biridir. Tren Ankara’dan Salı ve Pazar günleri, Tatvan’dan ise Salı ve Perşembe günleri hareket etmektedir.

You might be interested:  Ankara Ne Renk Korona?

Turistik Doğu Ekspresi ne zaman başlıyor?

Seferlerine 28 Mart 2020’de COVID-19 pandemisi sebebiyle ara verilen ekspres tren hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamada trenin 15 Aralık 2021’de yeniden seferlerine başlayacağı açıklanmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.