Ankara Kars Tren Bileti Nasıl Alınır?

Tren bileti nasıl alınır? Tren bileti al mak için 6 adet farklı yöntem bulunmaktadır. Bunları kısaca sizlere anlatacağız. 1-) Elektronik Yolcu Bilet Satış-Rezervasyon Sistemi yani kısaca EYBİS bu yöntem ile internetten biletinizi kredi kartınız ile indirimli olarak alabilirsiniz.

TCDD tren bileti nasıl alınır?

TCDD Taşımacılık AŞ’ye ait biletler gişelerden, PTT şubelerinden, turizm acentelerinden, internet sitesi ve mobil telefonlar üzerinden alınabilmektedir. Her türlü sorunuz için danışma telefonları 06.00-23.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ankara Kars tren hangi günler?

Turistik Doğu Ekspresi Sefer Günleri Ve Saati

Ankara-Kars-Ankara hattında tren, Ankara’dan Çarşamba ve Cuma; Kars’tan da Cuma ve Pazar günleri kalkıyor. Tren, Ankara’dan saat 15.55’te, Kars’tan saat 22.30’de hareket ediyor.

Tren bilet rezervasyonu nasıl yapılır?

Bilet ve rezervasyon

 1. Çağrı merkezi (444 82 33) : İnternetten satışı yapılan tren biletlerini çağrı merkezinden de almak mümkün.
 2. Tren istasyonları: Tren istasyonlarının büyük bir kısmında bilet satışı yapılmakta.
 3. Postane: Bilet satışı yapılan PTT ofisleri için tıklayınız.
You might be interested:  Ankara Kızılay Zara Mağazasi Nerede?

Ankara’dan Kars’a saat kaçta tren var?

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİNİN ÖZELLİKLERİ

Karşılıklı olarak haftada iki tren işletilecek. Ankara’dan saat 15.55’te, Kars’tan 22.20’de hareket edecek Turistik Doğu Ekspresi’nin, sefer ve vagon sayısı, yolcu talebi doğrultusunda belirleniyor. Tren sadece yataklı ve yemekli vagonlardan oluşuyor.’

Tren biletleri nereden alınır?

Bilet Satış Noktaları

 • Eybis.
 • Gişeler.
 • Çağrı Merkezi.
 • Acente.
 • Tren bileti kaç gün önce alınır?

  Özel durumlar hariç olmak üzere; YHT’lerde seyahatin başlama tarihinden 15 gün Anahat trenlerinde ise seyahatin başlama tarihinden 30 gün öncesine kadar bilet satışına başlanır.

  Ankara Kars Treni nereden kalkıyor?

  Ankara’dan başlayarak Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum üzerinden Kars’ta sonlanan bir rotaya sahip. Tren, Ankara Garı’ndan kalkıyor.

  Doğu Ekspresi yemek dahil mi?

  Doğu Ekspresi’nde Yemek Var Mı? Doğu Ekspresi’nde bir adet yemekli vagon mevcut ve günü her saati yiyecek temin edebilirsiniz. Hatta kahvaltı ve akşam yemeği menüsü de mevcut. Alkol satışı ise bulunmuyor.

  Yataklı vagon ne kadar?

  TCDD Yataklı Vagon Ücretleri

  TRENLER TAM %20 İNDİRİMLİ
  H.Paşa Adana (Mavi) 1 Yatak İÇ ANADOLU MAVİ 110,00
  H.Paşa Adana (Mavi) 2 Yatak 85,00 76,00
  Ankara Kars (Ekspres) 1 Yatak DOĞU EKSPRESİ 95,00
  Ankara Kars (Ekspres) 2 Yatak 80,00 72,00

  TCDD Rezervasyon kaç gün geçerli?

  TCDD Rezervasyon kaç gün geçerli? Biletlerin Satış Süreleri Özel durumlar hariç olmak üzere; YHT ve Anahat trenlerinde seyahatin başlama tarihinden 30 gün öncesine kadar rezervasyon ve bilet satışına başlanır. Bölgesel tren biletleri seyahat gününde satılır.

  Tren biletleri saat kaçta satışa çıkıyor?

  O yüzden söyleyebileceğimiz en kesin şey, biletlerin hedeflediğiniz gidiş tarihinden 1 ay ila 15 gün öncesinde, genellikle sabah 07.00-07.30 arası olmak üzere gece yarısı 00.00’dan sonra herhangi bir saatte satışa çıktığı.

  You might be interested:  Ankara Hangi Ülkenin Başkentidir?

  Online tren bileti nasıl alınır?

  kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girerek ‘Giriş’ butonuna basın. (Eğer bir e-Devlet şifresine sahip değilseniz size en yakın PTT şubesine giderek bir e-Devlet şifresi temin edebilirsiniz.) Ardından açılan e-Devlet ana sayfasının en üstünde bulunan arama butonuna basarak ilgili alana ‘TCDD Taşımacılık A.Ş.

  Ankara-Kars tren ne kadar sürüyor?

  Doğu Ekspresi Ankara-Kars arasındaki seferini yaklaşık 26 saat içerisinde tamamlamaktadır.

  Doğu Ekspresi turu ne kadar?

  DOĞU EKSPRESİ TURU BİLET FİYATI NE KADAR? Doğu Ekspresi bilet fiyatı 1300 TL’den satılıyor. Aynı kompartımanda iki kişi seyahat edilirse tren bileti fiyatı kişi başı 650 TL’ye iniyor. Doğu Ekspresi pulman bilet fiyatı ise kişi başı 68 liradan satılıyor.

  Doğu Ekspresi hangi günler kalkıyor?

  Seyahat yazarlarının seçimiyle dünyanın trenle seyahat edilecek en iyi ilk dört rotası arasında yer alan ve Ankara-Kars arasında işleyen Turistik Doğu Ekspresi, Ankara’dan (Çarşamba ve Cuma Günleri) saat 15.55’te, Kars’tan (Cuma ve Pazar Günleri) 22.20’de hareket edecek.

  Tren bileti alırken koltuk seçimi nasıl yapılır?

  İnternet üzerinden bilet almaya çalışanlar ise koltuk seçimi yapamıyor. Sebebine gelince YHT’ler koronavirüs önlemleri kapsamında yüzde 50 kapasite ile çalışıyor. Yani koltukların yarısı boş kalmak zorunda. Biletler satıldığı için trenlerde koltuk seçimi yapılamıyor.

  Ada Ekspresi kaç TL?

  Yarından itibaren geçerli bilet fiyatları da İzmit-Pendik ve İzmit-Adapazarı için 13,5 TL olarak belirlendi. Pendik-Adapazarı bilet ücretinin 21 TL olduğu ekspreste, İzmit-Derince yolculuğu da 5,5 TL’ye yapılabilecek.

  Tren biletleri saat kaçta satışa çıkıyor?

  O yüzden söyleyebileceğimiz en kesin şey, biletlerin hedeflediğiniz gidiş tarihinden 1 ay ila 15 gün öncesinde, genellikle sabah 07.00-07.30 arası olmak üzere gece yarısı 00.00’dan sonra herhangi bir saatte satışa çıktığı.

  You might be interested:  Ankara Fişek Fabrikası Ne Zaman Kuruldu?

  Tren bileti ne zaman alınır?

  YHT’lerde seyahatin başlama tarihinden 15 gün Anahat trenlerinde ise seyahatin başlama tarihinden 30 gün öncesine kadar bilet satışına başlanır. Bölgesel tren biletleri seyahat gününde satılır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.