Ankara Kart Aktarma Ne Kadar?

Aktarma ücreti 2,25 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret indirimli tarife için kullanım şartı aynı kalmak üzere 1,25 TL’dir. Öğretmen Ankarakart kullanıcıları transfer ücreti olarak 1,50 TL öder.
1- Tam Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 2,25 TL’dir. 2- İndirimli Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 1,25 TL’dir.
Ankara Tam kart ne kadar 2021? Abonman uygulaması şehir içi hizmet veren EGO, Özel Halk Otobüsleri (ÖHO), Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA), Metro, Ankaray ve Teleferik’te geçerlidir (Tam Ankarakart 3,25 TL, Öğrenci Ankarakart 1,75 TL olarak uygulanan). You might be interested: Istanbul Üniversitesi Çift Anadal Hangi Bölümlerde Var?

Ankara Tam aktarma ne kadar?

Aktarma ücretlerine ise artış yapılmadı. Tam aktarma ücreti 2.25 TL, öğrenci aktarma ücreti 1.25 TL olarak alınmaya devam edecek. Yeni tarifede öğretmen biniş ücreti 3 TL’den 4.25 TL’ye yükseldi. Tek binişlik Ankarakart ücreti de 5 TL’den 7 TL’ye yükseltildi.

You might be interested:  Ankara Kar Ne Zaman Yağacak 2021?

2 aktarma ne kadar?

Öğrenci akbili sahipleri de ilk aktarmada 1,17 TL, ikinci aktarmada 1,10 TL; üçüncü, dördüncü ve beşinci aktarmalarda 94 kuruş ödüyordu. Yüzde 40 oranındaki zammın ardından tam kartlar için 1. aktarma 5,48 TL, öğrenciler için ise 1. aktarma 1,63 TL’ye yükseldi.

Aktarma süresi ne kadar 2022?

Aktarma uygulanan bilet türleriyle yapılacak yolculuklarda 2 saatlik aktarma süresi devam edecektir. 2 saatlik aktarma süresinde ilk binilen araç ile ikinci binilecek araç arasında 30 dakika süre geçmesi gerekmektedir.

Aktarma süresi ne kadar?

AKTARMALI ULAŞIM KURALLARI

Kartlardaki aktarma hakkı, ilk binişten 5 dk. sonra başlar ve yine her biniş arasında 5 dakikalık koruma süresi geçerlidir. Sistem güvenliği sebebiyle her binişi takiben 5 dakika koruma süresine dikkat edilmesi gerekmektedir.

EGO aktarma ne kadar oldu?

EGO Otobüs, Ankaray, Metro, Teleferik, Başkentray, kent merkezi ÖTA ve ÖHO’larda geçerlidir. İndirimli Ankarakartlarda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkanı sağlanmıştır, transfer ücreti 1,25 TL’dir.

EGO aktarma kalktı mı?

TOPLU ULAŞIM TARİFELERİ Üniversite ring hattı olan 550 numaralı hat hariç, istisnai hatlarda uygulanmakta olan ücretsiz transfer uygulaması kaldırılmış olup, tüm hatlarda tam ve indirimli transfer uygulaması devam etmektedir.

Bir geç ne kadar?

Bir geç bilet ücreti 23 liradan 32 liraya, 2 geç bilet 35 liradan 49 liraya, 3 geç bileti de 67 liradan 94 liraya çıktı.

Ankara dolmuş ücreti ne kadar?

Dolmuş ücretlerinin ne olacağı merak edilirken, 11 Mart Cuma günü ANKESOB Yönetim Kurulu da 5 TL olan dolmuş ücretinin 7 TL olmasını kararlaştırdı. İlk, orta ve lise öğrencilerinin dolmuşlara biniş ücreti 3 TL’den 4 TL’ye yükseltildi. Dolmuşların zamlı tarifesi bugünden itibaren uygulanmaya başlandı.

You might be interested:  Ankara Bursa Hızlı Tren Ne Zaman Açılacak?

Ankara ÖTA ne demek?

EGO ÖTA Ankara şehrinde Otobüs toplu taşıma sağlayıcısıdır. Ankara şehrinde, EGO ÖTA şirketine ait, 306 Otobüs durağı ile 24 Otobüs hattı bulunmaktadır.

Ankarada aktarma kalktı mı?

EGO Genel Müdürlüğü’nün uygulamasına düşen bildirime göre; istisnai ring otobüslerinde uygulanan ücretsiz aktarma uygulaması bugünden itibaren kaldırılıyor. 550 numaralı Hacettepe- Beytepe ringi hariç diğer tüm uygulama kapsamına giren otobüslerde bundan böyle tam veya indirimli aktarma ücreti ödenecek.

Toplu taşıma Aktarma nedir?

iett’nin 2003 yılı ortalarında başlattığı, başarılı olamamış uygulama. uygulamaya iett dışındaki diğer bazı taşıma kuruluşları ve bunların araçları da dahil olmuştur. burada amaç, kısa mesafelerde araçların daha sık gidip dönmesi ve insanların duraklarda daha az beklemesi esâsına dayanmaktadır.

Aktarmalı biniş ne demek?

Direk ulaşım imkanı olmayan, iki araç ile ulaşımın zorunlu olduğu yerlere vatandaşlarımız aktarma sayesinde indirimli olarak ulaşabiliyor. Ayrıca aktarma deniz ulaşım araçları ve otobüs hatları arasında geçerli olduğundan iki ulaşım modu arasında entegrasyon da sağlanıyor.

Tam aktarma ne kadar Ankara 2022?

Ankarakart ile; EGO Tam bilet fiyat : 6,50 TL. EGO Öğrenci fiyat: 3,50 TL. Tam aktarma : 2,25 TL.

Aktarma kaç kere yapılır?

Aktarmanın geçerli olduğu kartlarla ilk biniş sonrasında 80 dakika içerisinde 2(iki) kez ücretsiz olarak aktarma yapılabilmektedir.

Otobüste aktarma ne demek?

Otobüse binen bir kişi Raylı Sisteme bir saat içerisinde aktarma yapabilir. Fakat kişi Otobüsü tekrar kullanması halinde ücret düşecektir. Raylı sisteme binen bir kişi Otobüse bir saat içerisinde aktarma yapabilir.

Tam aktarma ne kadar Ankara 2022?

Ankarakart ile; EGO Tam bilet fiyat : 6,50 TL. EGO Öğrenci fiyat: 3,50 TL. Tam aktarma : 2,25 TL.

Ankara Tam kart ne kadar?

Yeni zamla birlikte tam kart biniş ücreti 6.5 TL’ye yükseltildi. Öğrenci akbili aylık ücreti de belli oldu. İşte, 2022 Mart Ankara EGO otobüs ücretleri

You might be interested:  Ankara Verem Savaş Dispanseri Nerede?

Egoda tam aktarma ne demek?

Tam Ankarakart’larda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkânı sağlanmıştır, transfer ücreti 2,25 TL’dir. İndirimli Ankarakart’larda 75 dakikalık süre içerisinde (istisnai hatlar hariç) en fazla 2 defa transfer imkânı sağlanmıştır, transfer ücreti 1,25 TL’dir.

Ankara’da ulaşım ne kadar?

Ankara’da toplu taşıma araçlarının kontak kapatma eyleminin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın toplu taşıma araçlarında tam biniş ücretinin 6,5 lira olmasını öngören teklifi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulunca oy çokluğuyla kabul edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.