Ankara Kart Çıkartmak Için Ne Gerekli?

Fotoğraf, nüfus cüzdanı,öğrenci ya da öğretmen olunduğuna dair belge ile birlikte, Ankara Büyükşehir Belediyesi Ana Binası (EGO Genel Müdürlüğü A Blok) ile Kızılay Ankarakart İşlem Merkezi’ne giderek o sene belirlenen ücret karşılığı yenileyebilirsiniz. Abonman Kart Nedir?
Ankara Kart Çıkartmak Için Ne Gerekli? By Juniper Scott Bu kartbaşvurusu için Ankara Kartİşlem Merkezleri’ne gitmeniz gerekiyor. İndirimli Öğrenci Kartalabilmek için nüfus cüzdanı veya ehliyet, 1 adet vesikalık fotoğraf ve güncel döneme ait 1 adet onaylı öğrenci belgesi ile başvuru yapılıyor.

Ankara kart nasıl çıkartılır?

Bu kart başvurusu için Ankara Kart İşlem Merkezleri’ne gitmeniz gerekiyor. İndirimli Öğrenci Kart alabilmek için nüfus cüzdanı veya ehliyet, 1 adet vesikalık fotoğraf ve güncel döneme ait 1 adet onaylı öğrenci belgesi ile başvuru yapılıyor.

Ankara öğrenci EGO kartı nereden alınır?

Kart Bedeli: 18 TL. Kayıp ya da Kırık Kart İşlemleri İçin: Ankara Büyükşehir Belediyesi Ana Binası (EGO Genel Müdürlüğü A Blok) Ankarakart İşlem Merkezine gelerek 1 adet fotoğraf ve 36 TL ücret karşılığında yeni kartınızı alabilirsiniz.

You might be interested:  Saal Hangi Lise Ankara?

EGO öğrenci kartı çıkartmak kaç TL?

EGO Öğrenci Abonman Ankarakart

EGO öğrenci abonman kart EGO Genel Müdürlüğüne bağlı şehir içinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında (otobüs, raylı sistemler ve teleferikte) transfersiz kullanılır ve yükleme tarihinden itibaren 30 gün geçerlidir. 225 binişlik aylık öğrenci EGO abonman kart ücreti 90,00 TL’dir.

Ankara kart fiyatı ne kadar?

Aktarma ücretlerine zam içermeyen tarifeyle, öğretmen biniş ücreti 3 liradan 4,25, tek binişlik Ankarakart ücreti ise 5 liradan 7 liraya çıktı. Yeni fiyat tarifesi, 15 Mart’tan itibaren uygulanmaya başlanacak.

Ankara kart öğrenci kartı nasıl alınır?

Sevgili Öğrenciler,

AnkaraKart alabilmek için online olarak da başvuru yapılabilmektedir. Ulaşımda kullanacağınız AnkaraKart başvurularınızı kart işlem merkezlerine gitmeye gerek kalmadan “www.ankarakart.com.tr” adresinden online olarak, 7/24 yapabilir ve istediğiniz adresten kargo yolu ile teslim alabilirsiniz.

Öğrenci kartı için ne gerekiyor?

Eğitim Gören Öğrencilerin ve Açık İlköğretim, Açık Lise ve Kur’an Kursu öğrencilerinin Öğrenci Kartı Alabilmeleri İçin İzlenmesi Gereken Yol Nedir?

 • Öğrenci Belgesi.
 • Nüfus Cüzdanı
 • 1 Adet Vesikalık Fotoğraf.
 • 10 TL kart ücreti.
 • EGO öğrenci kartı için ne gerekiyor?

  * Nüfus cüzdanı veya ehliyet ibraz edilmesi. * 1 adet vesikalık fotoğraf. * 2021-2022 dönemine ait 1 Eylül 2021 ve sonrası tarihlerde alınmış 1 adet onaylı öğrenci belgesi.

  Ankara öğrenci kartı ne kadar 2022?

  Ankara Öğrenci ve Tam Bilet Fiyatları 2022

  Mart ayında uygulanan zamla beraber, 2,5 TL’lik öğrenci tek basım ücreti 3,5 TL’ye; tam kart ücreti de 4,5 TL’den 6.5 TL’ye çıkarıldı. Geçtiğimiz sene, öğrenci akbili 1,75 TL; tam kart da 3,5 TL civarındaydı.

  EGO 1 kişi ne kadar?

  Toplantıda EGO Genel Müdürlüğü’nün yüzde 44’lük zam teklifi oy çokluğuyla kabul edildi. Böylece başkentte toplu taşımada tam bilet ücreti 4.5 TL’den 6.5 TL’ye yükselmiş oldu. Öğrenci biniş ücreti de 2.5 TL’den 3.5 TL’ye yükseldi. Aktarma ücretlerine ise artış yapılmadı.

  You might be interested:  Ankara Okul Servis Ücretleri Nasıl Hesaplanır?

  Ankara Metro kaç yaşına kadar ücretsiz?

  (4) Altı yaşından büyük çocuklara bilet alma zorunluluğu olup, ilköğretim çağındaki çocuklar paso göstermeden indirimli bilet hakkından yararlanır.

  Ankara kart tek biniş ne kadar?

  Aktarma ücretlerine zam içermeyen tarifeyle, öğretmen biniş ücreti 3 liradan 4,25, tek binişlik Ankarakart ücreti ise 5 liradan 7 liraya çıktı. Yeni fiyat tarifesi, 15 Mart’tan itibaren uygulanmaya başlanacak.

  AnkaraKart ne kadar 2022?

  Yıllar Günlük Asgari Ücret Bir Önceki Yıla Göre Artış
  01.01.2019-31.12.2019 85,28 26,06
  01.01.2020-31.12.2020 98,1 15,03
  01.01.2021-31.12.2021 119,25 21,55
  01.01.2022-31.12.2022 166,8 40

  Kullan at AnkaraKart nereden alınır?

  Bayilerimizden, Smart veya Mini Banko cihazlarımızdan TL yükleme yaparak, Ankara’daki tüm toplu taşıma araçlarında kullanabileceğiniz ulaşım kartıdır. Tam AnkaraKart’ınızı bayilerimizden, AnkaraKart İşlem Merkezleri’mizden veya Smart Banko’lardan alabilirsiniz.

  Ankara Kart başvurusu kaç günde sonuçlanır?

  Başkent Kart başvurusu ortalama olarak 1 ayda sonuçlanabilmektedir.

  N kolay Ankara Kart Nereden Alınır?

  N Kolay Ankara Kart’ı nereden alabilirim? N Kolay Ankara Kart Noktalarından N Kolay Ankara Kartınızı alabilirsiniz.

  Öğrenci Kartı Online nasıl çıkarılır?

  Online öğrenci akbili başvurusu yapmak için önce https://bireysel.istanbulkart. istanbul/ adresine girmeli ve kayıt olmalısınız. Kayıt yaptıktan sonra kişisel bilgilerinizi ve fotoğrafınızı sisteme kaydetmelisiniz. Başvurunuzu yaparken kredi kartıyla başvuru ücretini ödeyerek işleminizi yapabilirsiniz.

  Ankara otobüs tam kart ne kadar?

  Ankarakart ile; EGO Tam bilet fiyat : 6,50 TL. EGO Öğrenci fiyat: 3,50 TL. Tam aktarma : 2,25 TL.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.