Ankara Martı Nasıl Çalışır?

Harita üzerinden siz en yakın Martı’yı bularak başlayı tıklatın. Scooter üzerinde bulunan barkodu akıllı telefonunuza okutun. Uygulamadan gelen şifreyi Martı üzerinde bulunan kilidi açmak için girin. Kilit açıldıktan sonra scooter kullanıma hazır olacaktır.

Ankara Martı scooter nasıl kullanılır?

Sürüşe nasıl başlarım?

 1. Sana en yakın Martı Moped’i bul ve üzerindeki QR kodunu okut.
 2. Kask çantası otomatik olarak çılacaktır.
 3. Orta sehpa veya yan ayağı indir.
 4. Martı Moped üzerinde yerini aldığında kornaya basman motoru aktif edecektir.
 5. Sağ tarafta bulunan gaz kolunu çevirdiğinde Martı Moped ilerlemeye başlayacaktır.

Martı 1 saat ne kadar?

Martı saati kaç TL? Yapılan son zamla birlikte martı başlangıç ücreti 1,99 TL’dir. 1 dakikası 1,79 TL olup, 1 saatlik ücreti 110 TL olarak fiyatlandırılmıştır.

Ankara elektrikli scooter Martı nasıl kiralanır?

Martı scooter kiralama yapabilmek için telefonlarınıza Martı uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Uygulama üzerinden gerekli kayıt bilgilerinizi doldurup banka ya da kredi kartınızı uygulamaya tanımladığınız taktirde üye işlemleriniz tamamlanır ve kiralamaya hazır duruma gelirsiniz.

Martı ücreti ne kadar 2022?

Martı Scooter Fiyatları 2022

Başlangıç Ücreti ₺/dk
Martı Scooter 1 dakika fiyatı 3,48TL
Martı Scooter 5 dakika fiyatı 9,44TL
Martı Scooter 10 dakika fiyatı 16,89TL
Martı Scooter 20 dakika fiyatı 31,79TL
You might be interested:  Ankara-Istanbul Bileti Ne Kadar?

Ankara Martı kaç TL?

Martı elektrikli scooter kiralama 1,99 TL’den başlıyor ve kullandığınız her bir dakika için 1,49 TL olarak ücretlendiriliyor.

Martı 2 kişi binilir mi?

2 kişi binemeyecek

-İki elle sürülmesi zorunlu olacak e-scooter’larda sırtta taşınabilen kişisel eşya dışında yük ve yolcu taşınamayacak. -E-scooter’lar, otoyol, şehirlerarası karayolları ve azami hız sınırı saatte 50 kilometre üzerinde olan kara yollarında kullanılamayacak.

Martı eti neden yenmez?

Ayrıca avını pençesiyle yakalayan kuşlarda yenmez diye bilinmektedir. Bundan dolayı Martı eti hakkında birçok kişinin merak etmesi oldukça normaldir. Hanefi Mezhebine baktığımız zaman Martı kuşunun eti yenmez. Bu kuş türü Hanefilere göre eti yenmeyen kuş türleri arasında yer almaktadır.

Ankara Martı nasıl alınır?

Türkiye’nin Ulaşım Devi

 1. Martı uygulamasını ücretsiz indir. Saniyeler içinde kaydol.
 2. En yakınındaki Martıyı bul. Haritada Martılar seni bekliyor.
 3. QR Kodu okut. Sürüşün keyfini çıkar.
 4. Kurallara uygun park et. Sürüşünü bitir.

Martılar nasıl şarj oluyor?

ekipler gps ile şarj / konum durumu takip edip şarjı bitenlerin akülerini bulunduğu yerden topluyor. akü değiştirdikten sonra da uygun noktalara geri yerleştiriyor. ben de genelde direklere bağladıklarından oradan şarj ediliyor sanıyordum. hadi onu anladık da, yolda şarjı bittiğinde ne oluyor? martı ile tatile çıkmak.

Martı hangi saatlerde kullanılır?

Bugünden itibaren 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet vermeye başlayacak olan girişim, şu an için sadece Anadolu Yakası’nda 24 saat hizmet vermeye başlayacak. Martı’nın ilerleyen dönemlerde Avrupa Yakası’nda da 24 saat hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Martı motor dakikası kaç TL?

Gelin açılışı 3.99 TL olan ve dakika başı 1.49 TL yazan Martı Motor’a birlikte göz atalım.

Martı mobilet dakikası kaç TL?

Martı’nın mobil uygulamasında yer alan bilgilere göre Martı elektrikli scooterların açılış ücreti 1,99, dakika başına ücreti ise 1,49 TL.

You might be interested:  Ankara Gölbaşı Nasıl Gidilir?

Bin bin mi ucuz Martı mı?

pratikte martı daha kolay ve kullanım alanı daha geniş. yani okul dışı kullanım mevcut. ancak binbin de güzel ve fiyat olarak martı’dan daha uygun.

Martı nın sahibi kim?

Martı, Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem tarafından kurulan; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Yalova, Antalya, Eskişehir, Ordu ve Gaziantep’te hizmet veren scooter paylaşım sistemi.

Ankara hop scooter nasıl kullanılır?

Nasıl Kullanılır?

 1. hop’ları listele. Seni bekleyen hop’ları hızlıca listele ve haritadan sana en yakın olana ulaş.
 2. QR kodu tarat ve kilidi aç. Scooter üzerindeki QR kodu uygulamaya tarat ve. kilidi aç.
 3. Harekete geç! Ayağınla iterek hız aldıktan sonra gaz pedalına basarak yolculuğa başla.

Scooter nasıl çalışır?

Cihazı hareket ettirmek için ilk olarak onu ileri doğru ittirmeniz ve direksiyonda bulunan gaz ve fren düğmelerini kullanmanız gerek. Kullanımı bitirmek için uygun bir yere park etmeniz, kilitlemeniz, uygulamadan fotoğrafını çekmeniz ve yolculuğu bitirmenizle kullanımız son bulacak.

Martılar nasıl şarj oluyor?

ekipler gps ile şarj / konum durumu takip edip şarjı bitenlerin akülerini bulunduğu yerden topluyor. akü değiştirdikten sonra da uygun noktalara geri yerleştiriyor. ben de genelde direklere bağladıklarından oradan şarj ediliyor sanıyordum. hadi onu anladık da, yolda şarjı bittiğinde ne oluyor? martı ile tatile çıkmak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.