Ankara Melike Hatun Camii Nerede?

Melike Hatun Cami Nerede? Melike Hatun Cami, ülkemizin başkenti Ankara ilimizin Ulus Erbakan Meydanı’nda yer almaktadır. Ankara ilimizin Ulus Erbakan Meydanı’nda bulunan Melike Hatun Camisi, 27 Ekim 2017 tarihinde hizmete açılmıştır.
Melike Hatun Camisi Nerede? Melike Hatun Camisi, Ankara ili Altındağ ilçesinde bulunmaktadır. İtfaye Meydanının bulunduğu yere konumlanmıştır.

Ulus Melike Hatun Camii nerede?

Ankara Ulus Erbakan Meydanı’nda yer alan Melike Hatun Camisi 27 Ekim tarihinde ibadete açıldı.

Melike Hatun kimin kızı?

Kanal D ekranlarından izleyici ile buluşan Mehmed Bir Cihan Fatihi adlı dizide yer alan tarihi bir karakter olan Melike Hatun, Çandarlı Halil Paşa’nın kızıdır.

Ankara Melike Hatun kimdir?

Halk arasında ‘Sultan Hatun’ olarak bilinir. En eski kayıtlara göre Melike Hatun 14. yüzyılda yaşamıştır. Aslen Ankaralı olan Melike Hatun’un kabri taşçılar sokakta şahsına ait vakıf bahçesinde bulunmaktadır. Varlıklı bir aileden gelen ve bir tasavvuf ehli olan Melike Hatun, Ankara’da birçok eser yaptırmıştır.

Ankara Kocatepe Camii kaç kişilik?

Oldukça büyük bir alana inşaa edilen cami, Cumhuriyet tarihi içerisinde ülkemizde yapılan en büyük camilerden biri olma özelliğine sahiptir.Cami’nin kapasitesi 24.000 kişiliktir.

Melike Hatun Cami Çarşısı hangi günler açık?

Ulaşım

Ankara Perakende Satış Mağazası
Adres Atatürk Bulvarı No:17 Melike Hatun Cami 1. Bodrum Katı Ulus / ANKARA
Tel (312) 311 01 80-86
Çalışma Saatleri Hafta İçi 12:30 – 17:30 Cuma 13:30 -17:30 Cumartesi 09:30 – 13:30

Ankarada toplam kaç cami var?

“Ankara’da 3 bin 200 cami var. Cemevi sayısı ise 14. Bunlar da Çankaya ve Yenimahalle’de, belediye başkanlarının inisiyatif alarak açtıkları cemevleri.

You might be interested:  Ankara Sincan Işkur Nerede?

Konya Melike Hatun kimdir?

“Melike Hatun halk arasında Sultan Hatun olarak bilinir. En eski tahrir defteri kayıtlarına göre Melike Hatun 14. yüzyılda yaşamıştır. Kendisi de aslen Ankaralı olan Melike Hatun’un kabri Taşçılar Sokak’ta yine şahsına ait vakıf bahçesinde bulunmaktadır.

Sultan Hatun kimdir?

Devletşah Hâtûn (Osmanlıca: دولت شاه خاتون) veya Sultan Hatun (Osmanlıca: سلطان خاتون) (doğumu: 1365 – ölümü: 1414); Germiyanoğlu Süleyman Şah’ın kızı; Yıldırım Bayezid’in Üçüncü eşi; Osmanlı Şehzâdeleri İsa Çelebi, (Düzmece) Mustafa Çelebi ile Büyük Musa Çelebi Han’ın öz annesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.