Ankara Müze Kart Ne Kadar?

Satın alındığı tarihten itibaren Bakanlığa bağlı 300’ü aşkın müze ve ören yerine, 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı veren müzekart, 40 liraya edinilebiliyor. Müzekart’tan öğretmen ve öğrenciler indirimli olarak yararlanıyor. Müze kart öğrenciler ve öğretmenler için 20 TL ve sınırsız ziyaret imkanı sağlıyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Saraylar ve Çanakkale Alan Başkanlığına bağlı 350’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan MüzeKart’ın fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL’dir.

Müzekart kaç TL 2022?

Müze kart fiyatı 2022 yılında, 60 TL olarak belirlenmiştir. Müze kart ücreti 2022 yılında 60 Türk Lirası olarak ödenerek alınabilmektedir.

Müzekart kimlere ücretsiz?

Ücretsiz müzekart 18-25 yaş arasındaki tüm gençlere verilecek.

Müzekart nasıl alınır Ankara?

Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor. Ayrıca isteyenler, ‘https://muze.gov.tr/’ adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor.

Ankara müze kartı nereden alınır?

Ankara’da Cumhuriyet Müzesi ve Anadolu Medeniyetler Müzesi’nden Müzekart temin edebilirsiniz.

You might be interested:  Ankara Banliyö Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Müzekart nasıl alınır 2022?

Müze Kart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından “Fotoğraflı Kimlik Kartı, Pasaport veya Ehliyet” ibraz ederek 40 saniye içinde kartlarını alabilirler. Ayrıca Muze.gov.tr’de istenen bilgileri girerek, kredi kartı ile kart satın alabilirler.

Müzekart ile kaç kez?

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, bir Müzekart ile aynı müzeye ikinci kez girilebileceğini söyledi. Çelik, ‘Müzekartların bir müzeye bir kere girilmesinin yetersiz olduğunu söylüyorlar. Artık o Müzekart’la her bir müzeye iki kez giriş hakkı veriyoruz.’ dedi.

Müzekart ile bütün müzeler ücretsiz mi?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müzelerin neredeyse tamamında Müzekart geçerli. Ancak müzelerin belli bölümleri için ödenen ekstra ücretler kartın kapsamı dışında kalabiliyor ya da indirimli de olsa bir ücret ödemek gerekebiliyor.

Müzekart kişiye özel mi?

müzekart sadece türk vatandaşları içindir. bir yıl geçerlidir. yıl sonunda yenilenebilir. kişiye özeldir, sahibi dışında kişiler tarafından kullanılamaz.

Müzekart öğrenci ne kadar?

Akademik öğretim üyeleri ve 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için geçerli olan Müze Kart İndirimli’nin fiyatı Türk vatandaşları için 30 TL’dir. 18 yaşın altındaki TC vatandaşı gençler ve çocuklar için müze ve örenyerlerini ücretsiz ziyaret edebilmektedirler.

Ankara Müzekart nerelerde geçerli?

İş Bankası Maximum kart sahipleri ise ilk müze ziyaretlerinden itibaren 1 ay boyunca geçerli olmak üzere müzeleri ücretsiz ziyaret edebilir.

 • Anıtkabir.
 • Etnoğrafya Müzesi.
 • Anadolu Medeniyetleri Müzesi.
 • Hava Kuvvetleri Açık Hava Müzesi.
 • Rahmi Koç Müzesi – Çengelhan.
 • Ulucanlar Cezaevi Müzesi.
 • PTT PUL Müzesi.
 • Tabiat Tarihi Müzesi.
 • Müzekart almak için neler gerekli?

  Müzekart, kart basım noktalarından Fotoğraflı TC Kimlik kartı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi’ ibraz ederek kısa sürede alınabiliyor. Ayrıca ‘www.muzekart.com’ üzerinden istenen bilgiler girilerek de Müzekart alınabiliyor.

  You might be interested:  Ankara Kedisi Fiyatları Ne Kadar?

  Müzekart fotoğraf gerekli mi?

  Müzekart almak isteyenler, kart basım istasyonlarından, “Fotoğraflı TC Kimlik kartı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi” ibraz etmek suretiyle 40 saniye içinde Müze kartlarını alabilirler. Ayrıca “muze.gov.tr/urun-ekle” adresinden istenen bilgileri girerek kredi kartıyla online olarak Müzekart alabilirsiniz.

  Müzekart süresi dolunca ne olur?

  Süresi biten Müzekartların süresinin uzatılması mümkün olmadığından kişiler tarafından yeniden başvuru yapılmalıdır.

  Müzekart yenileme ücreti ne kadar?

  Standart Müze Kart: Standart ücreti 2022 yılı için 60 TL’dir. 300’den fazla alana girişinizi sağlayan bu kart sayesinde kusursuz bir deneyim yaşama imkanına sahip olabileceksiniz.

  Ücretsiz Müzekart nasıl alınır?

  ÜCRETSİZ MÜZEKART BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 1- Gönüllülüğe ve spora hayatında daha çok yer vereceğine dair söz ver. 2- Kayıt formunu doğru ve eksiksiz şekilde doldur. 3- Sistemin seni yönlendireceği muze.gov.tr adresinden başvurunu tamamla ve Müzekart GNS dijital kartın senin olsun!

  Müzekart nasıl alınır?

  MÜZE KARTI NASIL ÇIKARILIR? Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, ‘Fotoğraflı TC Kimlik kartı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi’ ibraz etmek suretiyle 40 saniye içinde Müzekartlarını alabilirler. Ayrıca ‘www.muzekart.com’ adresine istenen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabilirler.

  Öğrenci müze kartı nasıl alınır?

  Müzekart akademik öğretim üyeleri ve 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için indirimli olarak 30 TL. İndirimli Müzekarttan faydalanmanız için öğrenci kimlik kartınız, e-devlet aktif öğrencilik durumunu gösteren belge ve nüfus kimliğiniz ile birlikte en yakın müze ya da örenyerine başvurabilirsiniz.

  Müzekart her yerde geçer mi?

  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müzelerin neredeyse tamamında Müzekart geçerli. Ancak müzelerin belli bölümleri için ödenen ekstra ücretler kartın kapsamı dışında kalabiliyor ya da indirimli de olsa bir ücret ödemek gerekebiliyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.