Ankara Nevşehir Hangi Yoldan Gidilir?

Ankara Nevşehir hangi yoldan gidilir? Ortalama 3-3,5 saat süren Ankara – Nevşehir yolculuğunu iki farklı güzergâhta yapmanız mümkün. Konya yolundan devam eden güzergâh Samsun yoluna göre biraz daha uzun ve genelde ağır vasıtalar tarafından kullanıldığı için Samsun yolu daha çok tercih edilmektedir.
Ortalama 3-3,5 saat süren Ankara-Nevşehir yolculuğunu iki farklı güzergâhta yapmanız mümkün. Konya yolundan devam eden güzergâh Samsun yoluna göre biraz daha uzun ve genelde ağır vasıtalar tarafından kullanıldığı için Samsun yolu daha çok tercih edilmektedir. Daha ekonomik ulaşım çeşidi de otobüs.
Ankara Nevşehir hangi yoldan gidilir? Ortalama 3-3,5 saat süren Ankara – Nevşehir yolculuğunu iki farklı güzergâhta yapmanız mümkün. Konya yolundan devam eden güzergâh Samsun yoluna göre biraz daha uzun ve genelde ağır vasıtalar tarafından kullanıldığı için Samsun yolu daha çok tercih edilmektedir.

Nevşehir hangi yoldan gidilir?

Yol: Samsun yolundan Kırıkkale-Kırşehir-Nevşehir rotası. Aksaray yolu ağır vasıtalar nedeniyle kalabalık ve yolda çeşitli bozukluklar olabilir. Kırşehir yolu ise hem 30 km kadar kısa hem de çok daha sakin ve çok daha düzgün bir yol. Kırşehir yolu üzerinde Hacı Bektaşi Veli’nin türbesine uğrayabilirsiniz.

You might be interested:  Ankara Il Milli Eğitim Müdürlüğü Nerede?

Ankara Nevşehir otoban kaç km?

Ankara Nevşehir arası; arabayla Ankara – Niğde Otoyolu üzerinden 2 saat 50 dakika (287 km) ve Ankara – Tarsus otoyolu üzerinden 3 saat 19 dakika (299 km), otobüsle 3 saat 41 dakika (275 km), uçakla 46 dakika (212 km) ve yürüyerek Karakeçili Kaman Yolu üzerinden 54 saat (260 km) sürmektedir.

Ankara Nevşehir otobüs ile kaç saat?

Ankara ile Nevşehir arasındaki mesafe 279kms km’dir ve en hızlı seferimizle yaklaşık 2 saat 45 dakika kadar sürmektedir.

Ankara Nevşehir arası otobüs kaç km?

Ankara – Nevşehir arası uzaklık kaç km? Ankara – Nevşehir arası karayolu ile 275 km’dir.

Nevşehir’e nasıl gideceğiz?

Nevşehir’e ulaşım karayolu, demiryolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. Kara yolu ile ulaşımda Türkiye’nin tüm noktalarından özel araç ve şehirlerarası otobüs seçenekleri sunulmaktadır. Havayolu ile ulaşım seçeneği ise Nevşehir Havaalanı ve Kayseri Havaalanı üzerinden gerçekleşmektedir.

Nevşehir nasıl gezilmeli?

Nevşehir Gezilecek ve Turistik Yerler & Gezi Rehberi | Kapadokya

 • Göreme Kasabası ve Göreme Açık Hava Müzesi.
 • Hacıbektaş-ı Veli Türbesi ve Müzesi.
 • Ihlara Vadisi.
 • Nevşehir Yeraltı Şehirleri.
 • Nevşehir’de Peribacaları ve en güzellerinden Üç Güzeller.
 • Nevşehir Kalesi.
 • Nevşehir Kapadokya Vadileri.
 • Damat İbrahim Paşa Külliyesi.
 • Nevşehir Ankara arası ne kadar yakar?

  ANKARA İLE NEVŞEHİR ARASI YOLCULUK TOPLAM YAKIT TÜKETİMİ

  Dizel bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 16.11 LİTRE yakıt tüketir. Benzinli bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 23.43 LİTRE yakıt tüketir.

  Niğde otobanı yolu ne kadar kısaltıyor?

  2020 yılı sonunda tamamı hizmete giren Ankara-Niğde Otoyolu ücretlerinde indirime gidildi. İki şehir arasındaki mesafeyi 2 saate düşüren otoyol geçişlerinde araç sınıflarına göre yüzde 20-40 arasında indirim uygulanacak.

  You might be interested:  Adana Ankara Otoban Ücreti Ne Kadar?

  Ankara-Niğde otoyolunda hız sınırı var mı?

  İçişleri Bakanlığı, bugünden itibaren başlayan uygulama ile hız sınırının Edirne’den Şanlıurfa’ya kadar uzanan otoyolda 130 kilometre/saate,Kuzey Marmara, İstanbul-İzmir, Ankara-Niğde otoyollarında ise 140 kilometre/saate çıkarıldığını bildirdi.

  Ankara Nevşehir tren var mı?

  1 Ankara (Türkiye) – Nevşehir (Türkiye)

  Türkiye, gece boyunca çalışan yüksek hızlı trenler ve uzun mesafeli trenler sunmaktadır. Tren bağlantısı yoksa, birçok otobüs bağlantısından biriyle seyahat edin. Otobüs biletleri de rezervasyon linklerinden edinilebilir.

  Nevşehir Ankara bileti ne kadar?

  En ucuz Nevşehir – Ankara otobüs bileti 250,00 TL’dir.

  Ankara’dan Nevşehir’e bilet kaç para?

  En ucuz Ankara – Nevşehir otobüs bileti 200,00 TL’dir.

  Ankara Ürgüp arası kaç?

  Ankara Ürgüp Otobüs Bileti

  En Ucuz Sefer 0 km
  Ankara – Ürgüp Arası Kaç Saat 4sa 30dk 2
  En Çok Sefer Yapan Firma

  Ankara Kapadokya otobüs kac saat?

  En Çok Tercih Edilen Ankara – Kapadokya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

  Otobüs Firması Ankara Kapadokya Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
  Nevşehir Seyahat 170 TL 3 sa 49 dk
  Metro Turizm 170 TL 3 sa 49 dk
  Öncü Seyahat 160 TL 3 sa 49 dk

  Nevşehir hangi otobüsler gidiyor?

  Nevşehir Seferi Yapan Otobüs Firmaları

 • Ağrı Ses Turizm.
 • Aras Seyahat.
 • Beydağı Turizm.
 • Can Ardahan.
 • Devran.
 • Ede Turizm.
 • Kars Kalesi.
 • Lider Doğu Anadolu Turizm.
 • Nevşehir Ürgüp e nasıl gidilir?

  Nevşehir’e 20 km mesafedeki ilçeye bazı kentlerden direkt otobüs seferleri düzenleniyor. Ürgüp’e kara yoluyla ulaşmak için en yaygın yöntem Nevşehir üzerinden ulaşım. Nevşehir Otogar’dan Ürgüp’e her 15 dakikada bir dolmuş seferi yapılıyor.

  Nevşehir’e ne zaman gidilmeli?

  Ancak gidilebilecek en uygun zaman dilimi, havalar aşırı ısınmadığı ve talebe orantılı olarak fiyatların aşırı artmadığı bahar ayları olabilir. Nisan-mayıs zamanı veya yazdan hemen sonraki sonbahar dönemi, Nevşehir için ideal dönemlerdir.

  You might be interested:  Ankara Da Patlama Nerede Oldu?

  Kapadokya Nasıl Gidilir?

  Kapadokya’da otobüs terminali bulunmamaktadır. Ürgüp Otobüs Terminali ya da Nevşehir Otobüs Terminali’ne gelip, buradan otobüs, minibüs, taksi ya da kalacağınız otelin shuttle servisi ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz. Ülkedeki pek çok şehir üzerinden Ürgüp’e direkt otobüs seferi düzenlenmektedir.

  Nevşehir Hangi şehre yakın?

  Nevşehir Hangi Bölgede? Nevşehir, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi sınırlarında yer almaktadır. Tarih ve doğal güzelliklerinin birleştiği il; Yozgat, Niğde, Aksaray, Kırşehir ve Kayseri ile de komşuluk yapmaktadır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.