Ankara-Niğde Otoyolu Geçiş Ücreti Ne Kadar?

ANKARA – NİĞDE OTOYOLU GEÇİŞ ÜCRETLERİ Ankara – Niğde otoyolundan geçişlerin en kısa mesafesi 10 lira civarlarında olurken bu sınıf ve mesafe başına göre 300 lira civarlarına kadar yükselebilmektedir. Ağır tonajlı taşıtlarda bu ücret yüksek ve en fazla seviyede olmaktadır.
Otoyolu kullanan otomobillerin geçiş ücretine 23 lira, kamyonet ile otobüslerin geçiş ücretlerine 26 lira ve kamyonların geçiş ücretlerine ise 48 lira 50 kuruş zam gelirken, otomobile en ucuz geçiş 138 lira 50 kuruş oldu.
ANKARA -NİĞDE OTOYOLU ÜCRETİ NE KADAR? Ankara Niğde otoyolunu kullanmak isteyenler, geçiş ücretlerini araştırıyor. Geçiş ücretleri henüz Resmi Gazete’de yayınlanmadı ancak Ankara-Niğde otobanının km’sinin 0,05 Euro yani bağlantı yolu hariç 275 km ‘lik Ankara-Niğde otoyolu ücret tarifesinin 13,15 Euro olması bekleniyor.

Niğde Ankara otobanı kaç TL 2022?

Otoyol Geçiş Ücretleri 2022

Otoyol Giriş-Çıkış Bölge Geçiş Ücreti (Otomobil)
Kuzey Çevre Otoyolu Fenertepe-Kurnaköy 95,50 TL
Kuzey Marmara Avrupa Otoyolu Kınalı-Fatih 39,00 TL
Kuzey Marmara Anadolu Otoyolu Kurnaköy-Tem Akyazı 89,50 TL
Ankara-Niğde Otoyolu Ankara Alın-Niğde Gölcük 138,50 TL
You might be interested:  Ankara Antalya Ne Kadar Benzin Yakar?

Niğde Ankara otoyol ücreti ne kadar?

Ankara – Niğde otoyolu geçiş ücreti 2022 hakkında detayları derledik. Ankara – Niğde otoyolu geçiş ücreti 2022, araç sınıfına ve gidilen mesafeye göre ücretler 15 lira civarı ile 290 tl arasında değişiklik göstermektedir.

Ankara-Niğde otoyol ücreti nasıl ödenir?

Türkiye İş Bankası Şubeleri, internet bankacılığı veya mobil uygulamalarından ödeme yapabilirsiniz. Kurumsal web sitemiz www.ankaranigdeotoyolu.com veya Ankara-Niğde Otoyolu mobil uygulaması üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Gişeden Ödemeli Geçişler :

  1. Nakit.
  2. Kredi Kartı
  3. Banka Kartı

Ankara-Niğde otoyolunda hız sınırı var mı?

İçişleri Bakanlığı, bugünden itibaren başlayan uygulama ile hız sınırının Edirne’den Şanlıurfa’ya kadar uzanan otoyolda 130 kilometre/saate,Kuzey Marmara, İstanbul-İzmir, Ankara-Niğde otoyollarında ise 140 kilometre/saate çıkarıldığını bildirdi.

HGS otoban geçiş ücreti ne kadar?

Tek yön olarak hesaplanan geçiş ücretleri 1. sınıf araçlar için 53 TL, 2. sınıf araçlar için ise 79,5 TL olarak değişiyor. Gece tarifesi için ise bu ücretler 1. sınıf araçlarda 26,50 TL, 2. sınıf araçlarda ise 39,75 TL oluyor.

HGS ne kadar para kesiyor?

PTT işyerleri tarafından satılan HGS ürünlerinden yapışkan tipi etiket bedeli 15 TL, kart tipi etiket bedeli ise 30 TL’dir. Müşterilerin satış esnasında etiket bedeline ek olarak bakiye de yüklemeleri gerekmektedir.

Ankara-Niğde kaç TL?

Tepkiler ve tartışmalar üzerine indirime gidilen Niğde-Ankara otoyolu geçiş ücretleri yeni tarifesiyle güncellendi. İşletmesi özel bir firmada olan otobanda, otomobillerin geçiş ücreti 115,50 TL’den 138,50 TL’ye çıktı. Kamyonet ve minibüslerin geçiş ücreti ise 130 TL’den 156 TL’ye yükseldi.

Niğde Ankara yeni otoban kaç km?

Ankara-Niğde Otoyolu; 275 km ana gövde, 55 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 330 km uzunluğundadır.

Ankara-Niğde Eski yol kaç km?

Ankara – Niğde Arası

You might be interested:  Etil Alkol Nerede Satılır Ankara?
Araba Mesafesi 326 km
Otobüs Mesafesi 346 km
Yaklaşık Mesafe 326 km
Araba Süresi 3 sa. 9 dk.
Otobüs Süresi 3 sa. 47 dk.

Niğde Otobaninda radar var mi?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otoban hız sınırı uygulaması hız koridoru radar tespit sistemiyle gerçekleşiyor. Araçların gişelere giriş ve çıkışlarındaki saatler üzerinden yapılan tespitle ortalama hızları belirlenerek ihlal durumunda cezai işlem uygulanıyor.

Niğde otobanı yolu ne kadar kısaltıyor?

2020 yılı sonunda tamamı hizmete giren Ankara-Niğde Otoyolu ücretlerinde indirime gidildi. İki şehir arasındaki mesafeyi 2 saate düşüren otoyol geçişlerinde araç sınıflarına göre yüzde 20-40 arasında indirim uygulanacak.

Plakaya yazılan geçiş ücreti nasıl ödenir?

Hgs cezanızı ilk olarak hgs bakiye yükleme noktalarından ödeyebilirsiniz. İkinci olarak ise PTT ödeme noktalarından gecikmiş hgs cezanızı tebligat ve manuel sorgulamayla yaptırabilirsiniz. Hgs cezanızı anlaşmalı bankalardan online olarak da ödeyebilirsiniz.

Otobanda hız sınırı kaç 2022?

otoyollarında geçerli olan 120 km/s hız sınırı, 130 km/s olarak güncellendi. otoyollarında geçerli olan 120 km/s olan hız sınırı ise 140 km/s olarak güncellendi. Ayrıca yapımı devam eden ve yeni projelendirilecek otoyollar hizmete açıldığında hız sınırı; 140 km/s olarak sınırlandırılacak.

Otoban hız sınırı 2022 140 oldu mu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1 Temmuz itibarıyla otoyollarda hız sınırının saatte 120 km’den 140 km’ye çıkacağını söyledi, ceza limiti ise saatte 154 km olacak.

Otoyol geçiş ücreti nasıl ödenir?

Otoyolumuzun gişeli bölgelerinde, kullandığınız mesafeye göre ücretinizi Kredi Kartınızla, Banka Kartınızla ya da Nakit olarak çıkış gişesinde ödeyebilirsiniz.

Niğde Ankara yeni otoban kaç km?

Ankara-Niğde Otoyolu; 275 km ana gövde, 55 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 330 km uzunluğundadır.

Ankara-Niğde Eski yol kaç km?

Ankara – Niğde Arası

You might be interested:  Ankara-Tatvan Tren Seferleri Ne Zaman Başlıyor?
Araba Mesafesi 326 km
Otobüs Mesafesi 346 km
Yaklaşık Mesafe 326 km
Araba Süresi 3 sa. 9 dk.
Otobüs Süresi 3 sa. 47 dk.

Ankara-Niğde Otoyolu devletin mi?

Sayıştay’ın raporuna göre, Ankara-Niğde Otoyolu için 2020’de 2.4 milyar Avro garanti ödendi. Otoyol 25 Aralık 2035’te kamuya devredilecek.

Ankara-Niğde yolunda radar var mı?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otoban hız sınırı uygulaması hız koridoru radar tespit sistemiyle gerçekleşiyor. Araçların gişelere giriş ve çıkışlarındaki saatler üzerinden yapılan tespitle ortalama hızları belirlenerek ihlal durumunda cezai işlem uygulanıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.