Ankara Niğde Otoyolu Ne Zaman Açılacak?

Ankara-Niğde Otoyolu Projesi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Toplam 330 kilometreden oluşan projenin 2020 yılında hizmete açılması planlanıyor. Ankara-Niğde Otoyolu’nun temeli atıldı!
Yenilikçi projelerimizden biri olan Ankara-Niğde Akıllı Otoyolu’nu da bu inanç ve kararlılıkla tamamladık. 4 Eylül 2020 tarihinde otoyolumuzun 1. ve 3. kesimlerini hizmete açmıştık. 152 kilometre uzunluğundaki otoyolumuzun 2. kesimini de tamamladık.’ dedi.
Ankara-Niğde Otoyolu 2020’de hizmete açılacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “Toplam 330 kilometreden oluşan projede üstlenici firma gerekli tedbirleri, önlemleri alıp, kapasitesini artırarak projeyi 2020 içinde hizmete almayı hedefliyor” dedi.

Ankara-Niğde Otoyolu ne zaman devlete geçecek?

Sayıştay’ın raporuna göre, Ankara-Niğde Otoyolu için 2020’de 2.4 milyar Avro garanti ödendi. Otoyol 25 Aralık 2035’te kamuya devredilecek.

Niğde Ankara yolu açıldı mı?

Ankara-Niğde Otoyolu’nun tamamlanan bölümleri 4 Eylül’de açılıyor! Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Niğde Otoyolu’nun tamamlanan bölümlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 4 Eylül’de açılacağını açııkladı.

Niğde Ankara otobanı nereye kadar açık?

Ankara-Niğde Otoyolu Proje güzergâhı Ankara ili Gölbaşı, Bala, Şereflikoçhisar, Evren İlçeleri; Konya ili Kulu ilçesi; Kırşehir ili Merkez ilçesi; Aksaray ili Ortaköy, Sarıyahşi, Gülağaç, Ağaçören, Merkez ilçeleri; Nevşehir ili Acıgöl, Derinkuyu ilçeleri ve Niğde ili Merkez ilçesi sınırları içerisinden geçmektedir.

You might be interested:  Ankara Karapürçek Nereye Bağlı?

Ankara-Niğde otoyolu geçiş ücreti ne kadar?

Otoyolu kullanan otomobillerin geçiş ücretine 23 lira, kamyonet ile otobüslerin geçiş ücretlerine 26 lira ve kamyonların geçiş ücretlerine ise 48 lira 50 kuruş zam gelirken, otomobile en ucuz geçiş 138 lira 50 kuruş oldu.

Ankara-Niğde Otoyolu sahibi kim?

Ankara-Niğde Otoyol Projesi, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından başlatılan Yap-İşlet-Devret (YİD) ihalesi sonucunda, ERG Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.’ye, Nisan 2017 tarihinde Proje inşaat ve işletme imtiyazları için atanan Şirket olmuş ve 2018 yılında ise inşaatına başlanmıştır.

Niğde Otoyolu kim yaptı?

Karayolları Bölge Müdürlüğü Toplantısına katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan, 275 kilometre otoyol artı 55 kilometre bağlantı yolunu oluşturan Ankara-Niğde otoyolunu Erg ve Seza İnşaat’ın yapacağını açıkladı.

Niğde Ankara Otoyolu HGS var mı?

Otoyolda HGS sistemlerimiz mevcuttur. Bariyerli çıkış gişelerinde veya HGS etiketinizi kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Ankara Nigde otoyolu adi ne?

Ankara-Niğde Otoyolu (ERG Otoyol A.Ş.) hizmetleri Ankara-Niğde Otoyolu (ERG Otoyol A.Ş.) ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır.

Ankara Niğde Eski yol kaç km?

Ankara – Niğde Arası

Araba Mesafesi 326 km
Otobüs Mesafesi 346 km
Yaklaşık Mesafe 326 km
Araba Süresi 3 sa. 9 dk.
Otobüs Süresi 3 sa. 47 dk.

Ankara Niğde yolu nereden başlıyor?

ANKARA-NİĞDE OTOYOLU NEREDEN GEÇİYOR? Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz ulaşım sağlayacak olan otoyol, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinden başlıyor ve Niğde’nin Gölcük Köprülü Kavşağı’nda tamamlanarak mevcut otoyola bağlanıyor.

Ankara Tarsus otoyolu açıldı mı?

Otoyolun Ankara-Acıkuyu ve Gölcük-Alayhan etapları, 4 Eylül 2020’de trafiğe açıldı. Otoyolun son etabı olan Acıkuyu-Alayhan kesimi (Kırşehir bağlantı yolu dahil) ise 16 Aralık 2020 tarihinde açılmış ve otoyolun tamamı hizmete girmiştir.

You might be interested:  Ankara Da Adana Kebap Nerede Yenir?

Niğde Ankara otobanı kaç TL 2022?

Otoyol Geçiş Ücretleri 2022

Otoyol Giriş-Çıkış Bölge Geçiş Ücreti (Otomobil)
Kuzey Çevre Otoyolu Fenertepe-Kurnaköy 95,50 TL
Kuzey Marmara Avrupa Otoyolu Kınalı-Fatih 39,00 TL
Kuzey Marmara Anadolu Otoyolu Kurnaköy-Tem Akyazı 89,50 TL
Ankara-Niğde Otoyolu Ankara Alın-Niğde Gölcük 138,50 TL

Ankara Niğde kaç TL?

Tepkiler ve tartışmalar üzerine indirime gidilen Niğde-Ankara otoyolu geçiş ücretleri yeni tarifesiyle güncellendi. İşletmesi özel bir firmada olan otobanda, otomobillerin geçiş ücreti 115,50 TL’den 138,50 TL’ye çıktı. Kamyonet ve minibüslerin geçiş ücreti ise 130 TL’den 156 TL’ye yükseldi.

ERG otoyol kime ait?

YİD Sözleşmesi kapsamında Proje’nin Görevli Şirketi ERG Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.’dir. ERG Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş., ERG İnşaat ve Seza İnşaat tarafından Proje’nin uygulanması için kurulmuş olan özel maksatlı bir kuruluştur (ÖMK). ÖMK içinde, ERG İnşaat, hisselerin %95’ini elinde tutan lider hissedardır.

Ankara Niğde Otoyolu kaç km kısaldı?

Yeni otoyol ile mesafe 275 km’ye düşüyor. Yolculuk süresi ise 2 saat 20 dakika. Bakan Karaismailoğlu, otoyol ile sağlanan tasarrufu ise şöyle detaylandırmıştı: “Zamanda yıllık 885 milyon lira tasarrufumuz var. 743 milyon lira/yıl sadece yakıttan tasarruf var.

Akıllı yol nerede?

Ankara-Niğde Otoyolu, Türkiye’nin en akıllı yolu olma özelliğini taşıyor. Ankara – Niğde arası mesafeyi 4 saat 14 dakikadan 2 saat 22 dakikaya düşürecek otoyol, Türkiye ekonomisine her yıl 1 milyar 628 milyon lira katkı sağlayacak.

Mersin Ankara arası otoban var mı?

Ankara ile Mersin arasındaki mesafe, otoyollarda 486 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 147 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 5 saat ve 21 dakika zaman alır ve Kızılay Mah., Çiğdem Mah., Bahçelievler Mah., Gence, Şereflikoçhisar, Yenikent ve Pozantı üzerinden geçer. Rota üzerinde paralı yollar var.

Leave a Reply

Your email address will not be published.