Ankara Niğde Otoyolu Yolu Ne Kadar Kısaltıyor?

Ankara-Niğde Otoyolu kaç km kısaltıyor? Yeni otoyol ile mesafe 275 km ‘ye düşüyor. Yolculuk süresi ise 2 saat 20 dakika.
ANKARA-NİĞDE OTOYOLU KAÇ KM? Toplam uzunluğu 330 km olan otoyolun 275 km’sini otoyol, 55 km’sini de bağlantı yolu oluşturuyor.

Ankara-Niğde otoyolunda hız sınırı var mı?

İçişleri Bakanlığı, bugünden itibaren başlayan uygulama ile hız sınırının Edirne’den Şanlıurfa’ya kadar uzanan otoyolda 130 kilometre/saate,Kuzey Marmara, İstanbul-İzmir, Ankara-Niğde otoyollarında ise 140 kilometre/saate çıkarıldığını bildirdi.

Niğde Ankara yeni otoban kaç km?

Ankara-Niğde Otoyolu; 275 km ana gövde, 55 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 330 km uzunluğundadır.

Niğde Ankara otobanı kaç TL 2022?

Otoyol Geçiş Ücretleri 2022

Otoyol Giriş-Çıkış Bölge Geçiş Ücreti (Otomobil)
Kuzey Çevre Otoyolu Fenertepe-Kurnaköy 95,50 TL
Kuzey Marmara Avrupa Otoyolu Kınalı-Fatih 39,00 TL
Kuzey Marmara Anadolu Otoyolu Kurnaköy-Tem Akyazı 89,50 TL
Ankara-Niğde Otoyolu Ankara Alın-Niğde Gölcük 138,50 TL

Ankara-Niğde otoyolu geçiş garantisi ne kadar?

Sayıştay’ın raporuna göre, Ankara-Niğde Otoyolu için 2020’de 2.4 milyar Avro garanti ödendi. Otoyol 25 Aralık 2035’te kamuya devredilecek.

You might be interested:  Ankara Gülhane Hastanesi Hangi Ilçede?

Niğde Otobaninda radar var mi?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otoban hız sınırı uygulaması hız koridoru radar tespit sistemiyle gerçekleşiyor. Araçların gişelere giriş ve çıkışlarındaki saatler üzerinden yapılan tespitle ortalama hızları belirlenerek ihlal durumunda cezai işlem uygulanıyor.

Niğde otobanı ortalama hız var mı?

Otoyol kullanıcıları için KGM (Karayolları Genel Müdürlüğü) kararınca asgari hız 40 km/saat olup; azami hız, geometrik standartların müsaade ettiği limitler ve ilgili trafik işaretlerinde belirtilen sınırlar haricinde binek araçlar için 120 km/saattir.

Niğde Ankara arası kaç?

Ankara Niğde arası otobüsle 346 kilometredir.

Niğde Ankara yolu kaç saat?

Akıllı Ulaşım Sistemleriyle donatılan Ankara-Niğde Otoyolu’nun tamamı bugün hizmete girecek. Otoyol, 4 saat 14 dakikalık mesafeyi 2 saat 22 dakikaya indirecek.

Niğde Ankara yolu kaç para?

Ankara – Niğde otoyolu geçiş ücreti 2022 hakkında detayları derledik. Ankara – Niğde otoyolu geçiş ücreti 2022, araç sınıfına ve gidilen mesafeye göre ücretler 15 lira civarı ile 290 tl arasında değişiklik göstermektedir.

Ankara ücretli yol ne kadar?

Otoyolu kullanan otomobillerin geçiş ücretine 23 lira, kamyonet ile otobüslerin geçiş ücretlerine 26 lira ve kamyonların geçiş ücretlerine ise 48 lira 50 kuruş zam gelirken, otomobile en ucuz geçiş 138 lira 50 kuruş oldu.

Paralı yol ne kadar?

Tek yön olarak hesaplanan geçiş ücretleri 1. sınıf araçlar için 53 TL, 2. sınıf araçlar için ise 79,5 TL olarak değişiyor. Gece tarifesi için ise bu ücretler 1. sınıf araçlarda 26,50 TL, 2. sınıf araçlarda ise 39,75 TL oluyor.

Ankara-Niğde Otoyolu sahibi kim?

Ankara-Niğde Otoyol Projesi, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından başlatılan Yap-İşlet-Devret (YİD) ihalesi sonucunda, ERG Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.’ye, Nisan 2017 tarihinde Proje inşaat ve işletme imtiyazları için atanan Şirket olmuş ve 2018 yılında ise inşaatına başlanmıştır.

You might be interested:  Ankara Istanbul Otoyol Ücreti Ne Kadar?

Ankara-Niğde Otoyolu kime ait?

Yap-işlet-devret (YİD) modeliyle ERG şirketine yaptırılan Ankara-Niğde Otoyolu, geçen aralık ayında hizmete girdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, açılış töreninde bu otoyol ile yıllık 1 milyar 628 milyon TL tasarruf sağlanacağını söylemişti.

ERG otoyol kime ait?

YİD Sözleşmesi kapsamında Proje’nin Görevli Şirketi ERG Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.’dir. ERG Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş., ERG İnşaat ve Seza İnşaat tarafından Proje’nin uygulanması için kurulmuş olan özel maksatlı bir kuruluştur (ÖMK). ÖMK içinde, ERG İnşaat, hisselerin %95’ini elinde tutan lider hissedardır.

Niğde Aksaray Ankara arası kaç kilometre?

Ankara – Aksaray Arası

Araba Mesafesi 238 km
Otobüs Mesafesi 226 km
Uçuş Mesafesi 46 dk.
Yaklaşık Mesafe 238 km
Araba Süresi 2 sa. 35 dk.

Ankaradan Niğde’ye hangi yoldan gidilir?

Ankara’dan Niğde’ye Özel Araç ile Ulaşım

Ankara merkezden yola çıktıktan sonra Kırşehir ve Aksaray yol güzergahı takip edilir. Aksaray’da 84 kilometrelik yolculuk sonrasında Niğde’ye ulaşım sağlanmaktadır.

Aksaray Ankara yolu kaç km?

Otobüsle veya özel araçla kara yolu ulaşımı sağlanırken Aksaray Ankara arası yaklaşık olarak 230 kilometredir. Bunun yanında Ankara ile Nevşehir arasında havayoluyla ulaşım yapılıp Nevşehir’den de Aksaray’a karayoluyla ulaşım sağlanabilir.

Niğde Ankara arası otobüs ile kaç saat?

Ankara – Niğde arası seyahat mesafesi kaç kilometre ve yolculuk kaç saat sürer? Ankara – Niğde arası toplam 344 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 3 saat 30 dakika sürüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.