Ankara Okul Servis Ücretleri Nasıl Hesaplanır?

Ankara okul servis ücretleri nasıl hesaplanır? Ankara’da servis ücretleri yıllık 0-3 kilometre için 2 bin 610 lira, 3-6 kilometre için 2 bin 880 lira, 6-10 kilometre için 3 bin 330 lira, 10-15 kilometre için 3 bin 870 lira olacak. Başkentte 2021-2022 eğitim öğretim yılında geçerli olacak okul servis ücretleri belirlendi.

Servis ücreti neye göre hesaplanır?

Okul Servis Ücretleri Hakkında Çıkan UKOME kararına Göre: Ücret belirlenirken mesafe olarak ev ve okul arasında ulaşılabilir en yakın otobüs ve minibüs güzergâh uzunluğu dikkate alınacaktır. Ancak hat üzerinde otobüs, minibüs güzergâhı yok ise, ev ile okul arasındaki ulaşılabilir en yakın mesafe dikkate alınacaktır.

Okul servis ücretleri neye göre belirleniyor?

Tarifede her 2 kilometre arasındaki mesafe ücreti yer alıyor. Tarifede en son olarak 23-25 km arasında ise bu ücret 8 bin 75 olarak belirlendi. 25 km’yi aşan her km başına ise ücret 8.30 TL daha artacak.

Okul servis ücretleri nasıl ödenir?

Okul servis araçlarındaki araç takip sistemi verileri istenmesi halinde okul yönetimi, kolluk birimleri ve velilerle paylaşılacak. Belirlenen usul ve esaslara göre, ücretler yıllık olarak ödenebileceği gibi aylık taksitlerle de (en fazla 9 taksit) ödenebilecek.

You might be interested:  Ankara Belediyesi Fide Dağıtımı Ne Zaman?

Okul servisi kaç ay ödenir?

1) UKOME tarafından belirlenen aylık ücretler eğitim – öğretim süresi olan 8,5 ay üzerinden hesaplanarak toplam ücret belirlenir. Pandemi nedeniyle okulların 2 gün açık olması durumunda aylık ücretin %60’ı, 3 gün açık olması durumunda %75’i, 4 gün açık olması durumunda ise %90’ı ödenecektir.

15 tatilde okul servis ücreti ödenir mi?

Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nden (UKOME) yapılan açıklamada “Eğitim ve öğretim yılı boyunca resmi ve idari tatiller ücrete tabidir. Yarıyıl tatilinde ücret talep edilmez” denildi. Yetkililer velileri haklı bularak servis firmalarının ücret talep edemeyeceğini bildirdi.

Okul servisi kaç kişilik?

Oturma kapasitesi özellikle 14+1, 17+1, 18+1, 21+1 veya 27+1 kişi olan ticari modellerin tercih edildiği okul servis araçları pazarı yıllık 10 bin adeti buluyor. Her yıl okul servisi olarak kullanılmak üzere satılan 10 bin ticari aracın ortalama 4 bin adeti müşterilere sertifikalı üst yapılı olarak teslim ediliyor.

Ankara Servis ücretlerini kim belirliyor?

Devlet ve özel okulların servis ücretleri her yıl belediyelerin Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararına göre belirleniyor.

Servis parası ne kadar 2022?

OKUL SERVİS ÜCRETLERİ 2022

Daha önceki zam talebiyle 312 liradan 396 liraya çıkarılan 0-1 kilometrelik servis ücretleri, kilometre başına 554 lira olarak güncellendi.

Servislerde kardeş indirimi var mı?

m) Kardeş indirimi (Gerekli belgeler ibraz edilmesi ve aynı okula gitmeleri halinde) birinci çocuk tam, ikinci çocuk %10 ve üçüncü çocuktan itibaren %20 indirim olarak uygulanır.

Okul servisleri ne kadar 2021?

Öztürk, şu ifadeleri kullandı;’Allah nasip ederse bu sene yüz yüze eğitim başlarsa uygulayacağımız fiyatlar 0-1 kilometre arası 312 lira, 0-3 kilometre arası 348 lira, 3-5 kilometre arası 370 lira, en uzun mesafe, çok öğrenci olmasa da 23-25 kilometre arasında öğrenciler 748 liraya taşınacak.

You might be interested:  Ankara Da Yemek Nerede Yenir?

Servis ücreti ne demek?

Biletleme servis bedeli ya da daha yaygın bilinen ismi ile biletleme servis ücreti, uçak biletinin satın alındığı kanala göre değişen bir tür hizmet bedelidir. Online, mobil uygulama, çağrı merkezi ve satış ofisleri üzerinden alınan biletlere göre belirlenen hizmet bedeli, bilet satış anında tahsil edilir.

Servis plakası ne kadar kazandırır?

Servis plakaları, son 1 yılda faiz, borsa ve altın gibi bütün yatırım araçlarını sollayarak bire 10 kazandırdı. Geçen yıl 17-20 bin TL arasında alıcı bulan servis plakaları, bu yıl 110-120 bin TL’den satılmaya başlandı.

Servis ücretleri ne kadar oldu?

Servis ücreti 0-1 kilometre arası 312 liradan 396 liraya çıkarıldı. Minibüslerde kısa mesafe 2,75 liradan 3,75 liraya, uzun mesafe 4 liradan 5,50 liraya, öğrenci ücreti 1,75 liradan 2,50 liraya yükseltildi.

Okul servis ücretleri nereye şikayet edilir?

ŞİKAYETLER BAKANLIĞIN AÇTIĞI ALO 147 HATTINA BİLDİRİLEBİLECEK.

Okul taşıtlarına zam var mı?

Öğrenci abonman 78 TL’den 109 TL’ye, sarı taksi açılış ücreti 7 TL’den 9.8 TL’ye, taksi kısa mesafe ücreti ise 20 TL’den 28 TL’ye çıktı. Okul servisilerde 3.75 olan indi-bindi ücreti 5.25 lira oldu. Okul servis ücretlerinde ise 0-1 km ücreti 396 TL’den 554 TL’ye, personel servis ücreti 211 TL’den 295 TL’ye çıktı.

Servis yürüme mesafesi ne kadar?

Yani yasal anlamda bir “işyeri uygulaması” söz konusu. Fakat uzak mesafede (45 dakika) oturanlara servis sağlanırken, yakın mesafede (10 dakika) oturanlara servis sağlanmıyor. İş Yasası’nın 5. maddesine yer alan “eşitlik ilkesi” gereği “objektif” bir dayanağı olmadığı sürece işçiler arasında ayrıma gidilemez.

Personel servis kuralları nelerdir?

Personel taşımacılığında genel kurallar

 • Taşınacak personeli taahhüt edilen yere kadar rahat bir şekilde götürüp getirmek.
 • Servis hizmetinden yararlanacak personelden başka yolcuyu servis taşıtına almamak.
 • Taşıt içi düzeni sağlamak.
 • Tayin edilen güzergahın dışına çıkmamak.
 • You might be interested:  Ankara Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Okul servis ücretleri ne olacak?

  OKUL SERVİS ÜCRETLERİ 2022

  Daha önceki zam talebiyle 312 liradan 396 liraya çıkarılan 0-1 kilometrelik servis ücretleri, kilometre başına 554 lira olarak güncellendi.

  İşçinin servis hakkı var mı?

  İşverenler, İş Kanunu hükümlerine göre işçilerinin ulaşım bedellerini karşılamak zorunda olmasalar dahi iş sözleşmesinde veya toplu iş sözleşmesinde ilgili bir hüküm bulunuyorsa bu hizmeti verme zorunluluğu oluşacaktır. Servis işverenin kendi inisiyatifinde ya da iş sözleşmesinde hükme bağlanmasıyla işçilere sağlanır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.