Ankara Patlama Nerede Oldu?

ANKARA PATLAMA NEDEN OLDU? Ankara Eskişehir Yolu merkez istikameti MTA civarında çok şiddetli bir patlama olduğu belirtiliyor. Maden Tetkik Aram Enstitüsü bahçesinde patlamalar oldu. Patlamaların doğalgaz kaynaklı olduğu ifade ediliyor.
Kızlarpınarı Caddesi’ndeki 114 numaralı binada meydana gelen patlama sonrası emniyet, sağlık ve itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. İlk tespitlere göre gaz sızıntısı nedeniyle gerçekleştiği tahmin edilen patlama sonucu binanın bir bölümü çöktü.
Neden patlama oldu? Ankara’da Dumlupınar Bulvarı’nda MTA Genel Müdürlüğü’nün önünde bir patlama meydana geldi. Patlamanın doğal gaz hattında olduğu tahmin edilirken, patlama sonrası ufak çaplı bir yangın çıktı.

Ankara’da doğalgaz patlaması nerede oldu?

Ankara’nın Sincan ilçesinde, saat 16.00 sıralarında Sincan Atatürk Mahallesi’ndeki Lale Meydanı’nda meydana geldi. Meydanda yapılan kazı çalışmaları sırasında patlayan doğal gaz borusu alev aldı. Yükselen alevler meydanda paniğe neden oldu. İhbar üzerine itfaiye, polis ve doğal gaz firması ekipleri bölgeye sevk edildi.

Doğalgaz patlaması nerede oldu?

Üsküdar’da bir binada patlama meydana geldi. Doğal gaz kaynaklı olduğu tahmin edilen patlama sonucu en az 4 kişi yaralandı. 5 bina tedbiren boşaltıldı. Valide Atik Mahallesi Abacı Dede Sokak’taki 4 katlı binanın en üst katında patlama meydana geldi.

Ankaradaki patlama saat kaçta oldu?

10 Ekim’de yapılması planlanan Barış Mitingi öncesinde meydana gelen canlı bomba saldırısında hayatını kaybeden 102 kişi için saat 10:04’te patlamanın olduğu Ankara Garı önünde anma töreni yapıldı.

You might be interested:  Ankara Dikmen Nasıl Bir Yer?

Ankarada ne patladı?

Ankara OSTİM Sanayi Sitesi’nde bulunan Mega Center içindeki 80 kişinin çalıştığı jeneratör üretim tesisinde sabah saatlerinde bir patlama meydana geldi. Patlama sonucu 7 kişi hayatını kaybetti. İlk bulgulara göre, patlamanın nedeni fabrikada kullanılan oksijen tüpleri.

Keçiörende patlama neden oldu?

Alınan bilgiye göre patlamanın olduğu dairede doğalgaz hattının bulunmadığı tespit edildi. Olay yeri inceleme ekiplerince, bir bölümü çöken dairede üst kısmı parçalanmış mutfak tüpü bulundu ve patlamanın buna sebep olduğu kayıtlara geçti. Bu arada patlamada yaralananların tedavilerine hastanelerde devam ediliyor.

Ankara Keçiören doğalgaz patlaması hangi mahallede?

Keçiörenin Etlik Mahallesi Samandağı Sokak’ta bir patlama meydana geldi. Patlama öncesi apartman sakinleri doğalgaz ihbarında bulundu. Ekiplerin olay yerine ulaşmasının ardından patlama oldu. Patlamanın şiddetiyle çıkan yangında binanın kömürlüğü ve 2 dairesinde hasar oluştu.

Doğalgaz patlaması nasıl olur?

Bilal Barsbey konuya ilişkin teknik bilgileri de aktardığı açıklamasında şunları kaydetti: “Doğalgaz bir kaçak durumunda havadan hafif bir gaz olduğundan dolayı tavandan itibaren içeriyi doldurmaya başlar %5 ila 15 arası havaya karıştığında bir ateşleyici faktör ile karşılaştığında patlar.

Yoğuşmalı kombi patlar mı?

Kombilerde yüksek basınçlı su buharı olmadığından patlama ihtimalleri çok düşüktür. Basınçlı kaplar, içerisindeki buharın yüksek basıncına dayanamadığı için patlar. Yani içinde yüksek sıcaklıkta ve basınçta buhar yani gaz olmayan kaplarda patlama olma ihtimali son derece düşüktür.

Keçiörende ne patladı?

Olay yeri inceleme ekiplerince, bir bölümü çöken dairede patlamanın etkisiyle üst kısmı parçalanmış mutfak tüpü bulundu. Ankara’nın Keçiören ilçesinde 2 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin yaralandığı patlamaya ilişkin soruşturma kapsamında ilk tespitlere göre olayın mutfak tüpünden kaynaklandığı belirlendi.

Ankarada nere yanıyor?

Ankara’da büyük yangınAnkara Kızılay’da bulunan Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü’nde yangın çıktı. Yangının geniş bir alanı kapladığı bildirildi Ankara’da park halindeki otomobil alev alev yandıAnkara’nın Beypazarı ilçesinde bir otomobil park halindeyken birden bire yanmaya başladı.

You might be interested:  Ankara 9. Aile Mahkemesi Nerede?

Gar katliamı nedir?

2015 Ankara saldırısı ya da Ankara Gar Katliamı, 10 Ekim 2015’te yerel saatle 10:04 civarında Ankara ilinin Altındağ ilçesinin Ulus semtindeki Ankara Garı kavşağında düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ölümcül bombalı intihar saldırısı.

Ankarada bombalı saldirida kac kisi oldu?

Mart 2016 Ankara saldırısı, 13 Mart 2016’da yerel saatle 18:45’te Güvenpark, Kızılay, Ankara’da otobüs duraklarına yakın bir mesafede gerçekleşen, 2’si saldırgan olmak üzere toplam 38 kişinin hayatını kaybettiği ve 19’u ağır 125 kişinin de yaralandığı bombalı araba saldırısı.

Ankara Katliamı ne zaman oldu?

Mart 2016 Ankara saldırısı, 13 Mart 2016’da yerel saatle 18:45’te Güvenpark, Kızılay, Ankara’da otobüs duraklarına yakın bir mesafede gerçekleşen, 2’si saldırgan olmak üzere toplam 38 kişinin hayatını kaybettiği ve 19’u ağır 125 kişinin de yaralandığı bombalı araba saldırısı.

Ankara’da bomba patladı mı?

Ankara Valiliği patlamanın TSİ 18.45’te Güvenpark’ta meydana geldiğini duyurdu. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre, olay yerinde 30, hastanede de 4 kişi hayatını kaybetti. Müezzinoğlu, yaralılardan 19’unun durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.

Gar katliamı nedir?

2015 Ankara saldırısı ya da Ankara Gar Katliamı, 10 Ekim 2015’te yerel saatle 10:04 civarında Ankara ilinin Altındağ ilçesinin Ulus semtindeki Ankara Garı kavşağında düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ölümcül bombalı intihar saldırısı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.