Ankara Rahmi Koç Müzesi Nerede?

Ankara’nın ilk sanayi müzesi olan Rahmi Koç Müzesi Altındağ ilçesinde yer alır. Gözcü sokakta bulunan müzeye birçok ulaşım seçeneği bulunur. Ankara’nın merkezi ve popüler noktalarından birinde bulunan Rahmi Koç Müzesi’ne özel araçla ya da toplu taşıma ile gitmek mümkündür.

Rahmi Koç Müzesi giriş kaç TL?

İstanbul Rahmi Koç Müzesi Giriş Ücreti 2022

İstanbul Rahmi Koç Müzesi giriş ücreti yetişkinler için 40 Türk Lirası’dır. Öğrenciler için ise 20 TL tahsil edilir. Denizaltı Ziyareti ve Tekne Turları yetişkinler için 20 TL, öğrenciler için ise 15 TL’dir.

Rahmi Koç Müzesi Ankara nasil gidilir?

Nasıl gidilir?: Müze Ankara’nın en popüler noktalarından birisindedir. Bu nedenle otobüsle veya minibüsle gitmeniz oldukça kolaydır. Ulus tarafına giden her minibüse binerek, Altındağ belediyesini durağına ulaşılabilir. Buradan müzeye gidecek olan Koyunpazarı yokuşu yürümeniz gerekecek.

Rahmi Koç Müzesi Ankara hangi günler açık?

Kalenin girişinin olduğu yerde ve hemen yakınında Erimtan Arkeoloji müzesi, Rahmi Koç müzesi ve Anadolu medeniyetleri müzeleri bulunmakta. Cüzi bir ücret ödeyerek gezebilirsiniz. Genellikle müzelerin pazartesi günleri kapalı olduğu düşünülürse diğer günler rahatça gezebilirsiniz.

You might be interested:  Ankara Halk Ekmek Ne Kadar?

Rahmi Koça nasıl gidilir?

Rahmi Koç Müzesi nerede ve nasıl gidilir? Rahmi Koç Müzesi, Haliç’in tam kenarında yer alıyor. Hasköy’de bulunan müzenin önünden geçen 47, 47E, 47Ç, 47N Eminönü otobüsleri ile 54HT, 54HŞ Hasköy otobüsleri ve 36T Taksim otobüsü ile Kırmızı Minare durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Koç Müzesi hangi gün ücretsiz?

Türkiye’nin saygın iş adamlarından olan Rahmi Koç’un desteği ile 1994 yılında açılmıştır. Ülkemizdeki ulaşım, sanayi, iletişim ve endüstri tarihine adanmış olan, ilk önemli müze özelliğine sahip bulunmaktadır.

Ziyaret Saatleri.

Tarih Açılış Saati Kapanış Saati
1 Ekim – 31 Mart 10:00 17:00
1 Nisan – 30 Eylül 10:00 19:00

Rahmi Koç Müzesi hangi gün kapalı?

*Son bilet satışları kapanış saatinden 30 dakika öncedir. Özel Günler Dini Bayramların arife ve birinci günü ile her yıl 31 Aralık ve 1 Ocak günleri müze kapalıdır.

Rahmi Koç Müzesi ücretli mi?

Rahmi Koç Müzesi Giriş Ücreti

Müzeye girişlerde yetişkinler 18 lira, öğrenciler ise 7 lira ödemektedir.

Rahmi Koç Müzesi hangi metro?

M1-M2-M3, Çankaya bölgesinde bulunan Rahmi M. Koç Müzesi konumundan geçen ilk Metro aracıdır. 06:02 civarında geçer.

Rahmi Koç Müzesi hangi durakta?

Kirmizi Minare durak, Beyoğlu içindeki Rahmi M. Koç Müzesi konumuna en yakındır.

Müze Kart ücreti ne kadar?

Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan MüzeKart’ın fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL’dir. MüzeKart’ınız ile tarihte bir yolculuğa çıkmak için MüzeKart satış noktalarına ulaşmak için tıklayınız. MüzeKart ile gezebileceğiniz T.C.

Müze girişleri kimlere ücretsiz?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerine giriş;

 • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenlere,
 • 18 yaş ve altındaki T.C.
 • 65 yaş üstü vatandaşlara,
 • Er ve erbaşlara,
 • Üniversitelerin sanat tarihi, arkeoloji ve müzecilik bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere,
 • Engelli vatandaşlara ve bir refakatçisine.
 • You might be interested:  Ankara Atb Iş Merkezi Nerede?

  Ankara Rahmi Koç Müzesinde ne var?

  Müze koleksiyonları Ankara ve Atatürk, Karayolu Ulaşımı, Raylı Ulaşım, Denizcilik, Havacılık, Esnaf Sokağı, Makineler, Bilimsel Aletler, İletişim, Oyuncaklar, Tarım, Tıp ve Eczacılık, Günlük Yaşam başlıkları altında sergilenmektedir.

  Ankara Kalesi saat kaça kadar açık?

  Ankara Kalesi Ziyaret Saatleri

  08:30 ile 17:30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

  Çengelhan Rahmi M Koç Müzesine nasıl gidilir?

  Rahmi Koç Müzesine En Yakın Duraklar:

  30019 – Atatürk İlköğretim Okulu 937 metre uzaklıkta, 20 dk yürüme mesafesindedir. 30017 – Yeğenbey Vergi Dairesi 1025 metre uzaklıkta, 20 dk yürüme mesafesindedir. Bu Otobüs hatları Ankara Kalesi yakınından geçmektedir. Otobüs – 114-3, Otobüs – 347, Otobüs – 363-2.

  Vehbi Koç Müzesine nasıl gidilir?

  Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Müzesi adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 129T, 32T, 54E, 55T, 97T, DT1, SG-2.
  2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
  3. Metro: M2.
  4. Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-11, DOLMUŞ: D-31.

  Rahmi Koç Müzesi kaç TL 2021?

  İstanbul Rahmi Koç Müzesi giriş ücreti yetişkinler için 40 Türk Lirası’dır. Öğrenciler için ise 20 TL tahsil edilir. Denizaltı Ziyareti ve Tekne Turları yetişkinler için 20 TL, öğrenciler için ise 15 TL’dir.

  Müze Kart öğrenci ne kadar?

  Öğrencilere indirim var mı? Akademik öğretim üyeleri ve 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için geçerli olan Müze Kart İndirimli’nin fiyatı Türk vatandaşları için 30 TL’dir. 18 yaşın altındaki TC vatandaşı gençler ve çocuklar için müze ve örenyerlerini ücretsiz ziyaret edebilmektedirler.

  Müze kart ne kadar?

  Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan MüzeKart’ın fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL’dir. MüzeKart’ınız ile tarihte bir yolculuğa çıkmak için MüzeKart satış noktalarına ulaşmak için tıklayınız.

  You might be interested:  Ankara Yasaklar Ne Zaman Başlıyor?

  Panorama 1453 giriş ücreti ne kadar?

  Müzeye giriş ücreti 2022 yılı itibariyle tam 20 TL ve öğrenci ise 10 TL’dir. Panorama 1453’teki Helikopter Simülasyon Turu için ayrı bir ücret talep ediliyor. Öğrenciler müzede olduğu gibi, bu helikopter turundaki indirimden de yararlanabiliyor. Panorama 1453 Tarih Müzesi’nde müzekart geçerli değil.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.