Ankara Rixos Otel Sahibi Kim?

Rixos Hotels (Türkçe: Rixos Otelleri) Türk iş adamı Fettah Tamince tarafında 2000 yılında Antalya’da Rixos Labada ismiyle açılan ardından 7 farklı ülkede 25 otel ile faaliyet gösteren turizm şirketi.

Rixos Grand Ankara sahibi kim?

Emekli Sandığı’na ait olan ve Başkent’in en eski beş yıldızlı otellerinden olan Büyük Ankara, 2006 yılında Çelikler Holding tarafından alınmış ve yaklaşık 150 milyon dolarlık bir yatırımala yenilenmişti. Otel, 2009 yılında Fettah Tamince’nin sahibi olduğu Rixos zincirinin işletmesine verilmişti.

Rixos kime satıldı?

Fiba Grubu, Rixos Premium Tekirova’yı satın aldı!

Türkiye’nin en büyük otel ve tatil köyü zincirlerinden Rixos, ‘yüzüktaşı’ diye nitelenebilecek değerdeki bir halkasını elden çıkardı. Rixos Grubu, Rixos Premium Tekirova’yı Hüsnü Özyeğin’in sahip olduğu Fiba Grubu’na sattı.

Rixos Hangi grubun?

Rixos Hotels

Kuruluş 2000
Kurucu Fettah Tamince
Genel merkezi Antalya, Türkiye
Sahibi Fettah Tamince

Igor gumenyuk kimdir?

İgor dediği kişi İgor Gumenyuk. Gumenyuk, 3 milyar dolarlık kişisel serveti ile dünya zenginler listesine girmiş Ukraynalı SCM Group’un kurucusu Rinat Ahmedov’un sağ kolu, ortağı ve taşeronu.

Büyük Ankara Oteli kime satıldı?

ANKARA (İHA) – Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki Büyük Ankara Oteli özelleştirme ihalesini 36 milyon 830 bin dolara Çelikler Taahhüt İnşaat Sanayi A.Ş. kazandı. Emekli Sandığı otellerinin satışı Büyük Ankara Oteli ile devam etti.

You might be interested:  Yulaf Ezmesi Nerede Satılır Ankara?

Grand Ankara Otel sahibi kim?

Dünyanın öncü otel gruplarından IHG Hotels &Resorts (IHG), Türkiye’nin önde gelen enerji ve inşaat gruplarından Çelikler Holding ortaklığında InterContinental Grand Ankara’ya imza attığını duyurdu.

Rixos ismi nereden gelir?

Rixos adı Truva savaşından bilinen yedi kahramandan birinin adı olarak bilinir. Strabo’ya göre, Perge Şehri; Truva Savaşı’ndan sonra Mopsos ve Kalkhas isimli kahramanların liderliğinde Argos’tan gelen koloniciler tarafından keşfedilmiştir.

Rixos sahibi nereli?

1972 yılı Van, Çaldıran doğumlu. ilköğretimini Çaldıran İlkokulu’nda tamamlayan Fettah Tamince, bugün Sembol İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı. İlkokul eğitimden sonra, eğitimine Antalya ve Almanya’da devam eden Fettah Tamince, ilk ticari girişlimlerine üniversite yıllarında başladı.

Rixos Hotel kaç yıldız?

Türkiye’nin 7 yıldız statüsündeki ilk oteli Sungate Port Royal’in ardından Rixos Grubu, Türkiye’nin ikinci 7 yıldızlı oteli Rixos Premium’u Belek’te açmıştı.

Türkiye’de 6 yıldızlı otel var mı?

Türkiye’de 6 yıldızlı otel var mı? Türkiye ‘de resmi yönetmelikte 7 yıldız konusunda herhangi bir ibare bulunmuyor. Bu nedenle de herhangi bir otele resmi olarak 7 yıldızlı otel diyemeyiz ama Shangri-La Bosphorous ilk açıldığında basın tarafından Türkiye ‘nin ilk 7 yıldızlı oteli olarak anılıyordu.

Rixos hangi ülkelerde var?

Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Hırvatistan, İsviçre, Rusya ve Kazakistan’da bulunan Rixos, geçtiğimiz yıl da önemli bir yatırıma imza atmıştı.

Ibrahim Tamince kimdir?

Turizm sektörünün önde gelen isimlerinden Rixos Hotelleri’nin sahibi Fettah Tamince’nin oğlu İbrahim Tamince, önceki akşam sevgilisi Miraç Hanım ile görkemli bir düğün töreniyle evlendi. Tamince’nin sahibi olduğu Antalya’daki The Land of Legends Thema Park’ta gerçekleşen düğün, ağızları açıkta bıraktı.

Fettah Tamince nin kaç tane oteli var?

2001 yılında ise ilk Rixos Oteli’ni açtı. 11’i Türkiye’de, üçü Kazakistan’da olmak üzere Ukrayna, Libya, İsviçre, Mısır, Birleşik Arap Emirliklerinde iki ve Hırvatistan’da bir tane olmak üzere toplam 21 oteli bulunuyor.

You might be interested:  Ankara 65 Yaş Kartı Hangi Saatlerde Geçerli?

Sembol inşaat sahibi kim?

Fettah Tamince’nin sahibi olduğu Sembol İnşaat’ın Kazakistan’daki projesinde çalışırken iki ayağı kırılan inşaat işçisi Menderes Kış’ın hak mücadelesi sürüyor.

Rixos Dubai kimin?

Dubai’de Rixos Hotels portföyünü artırdıklarını ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki üçüncü Rixos’u açtıklarını ifade eden Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, “Bölgede her geçen gün artan çok uluslu şirketlerle birlikte Rixos Premium Dubai, avantajlı konumu ve işbirliği yaptığı önemli markalarla Dubai’de

Rixos Tekirova kaça satıldı?

Yıldız Holding, lüks oteller zinciri Rixos’un Fethiye’de bulunan otelini 88 milyon TL + KDV bedelle satın aldı.

Rixos Premium Tekirova sahibi kim?

Swissotel’in de sahibi olan Hüsnü Özyeğin, Fettah Tamince’nin 770 odalı lüks tatil köyü Premium Tekirova Rixos’u satın aldı. Özyeğin ‘Rixos işletmeciliğe devam edecek’ dedi. Türkiye’de resort kategorisinde 8 otel ile faaliyet gösteren Fettah Tamince, en iddialı tesislerinden Antalya’daki Rixos Premium Tekirova’yı sattı

Voyage Otel sahibi kim?

Atlasjet ve Voyage Turizm de Ersoy kardeşlere aittir. Mehmet Ersoy’un eşinin ismi ise Pervin Ersoy’dur. Mehmet Ersoy ile eşinin bir çocukları bulunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.