Ankara Saldırısı Kim Yaptı?

Ankara ‘da 13 Mart Pazar akşamı düzenlenen ve 37 kişinin öldürüldüğü saldırıyı, bu sabah Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) adlı örgüt üstlendi. Örgütün internet sitesinden bu sabah yapılan açıklamada, saldırıyı Seher Çağla Demir’in gerçekleştirdiği belirtildi.

Ankara patlamasını kim üstlendi?

Ancak Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada saldırıyı yapan kişinin Seher Çağla Demir olduğu, Demir’in 2013 tarihinden itibaren PKK mensubu olduğu, daha sonra Suriye’ye (Suriye Kürdistanı) geçtiği ve bu süre içerisinde YPG kamplarında eğitim aldığı ifade edilmiştir.

Ankara katliamı olayı nedir?

2015 Ankara saldırısı ya da Ankara Gar Katliamı, 10 Ekim 2015’te yerel saatle 10:04 civarında Ankara ilinin Altındağ ilçesinin Ulus semtindeki Ankara Garı kavşağında düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ölümcül bombalı intihar saldırısı.

HSBC binası patlaması ne zaman oldu?

20 Kasım 2003 Perşembe günü, saat sabah 10:55’te, İstanbul Levent’te HSBC, nam-ı diğer Demirbank Binası’nın 5 metre önünde bomba yüklü bir kamyonet infilak etmişti.

Kayseri patlaması kaç kişi öldü?

2016 Kayseri saldırısı, 17 Aralık 2016’da yerel saatte 08:45 sıralarında Kayseri’nin Melikgazi ilçesindeki Erciyes Üniversitesi yakınında bombalı araç ile gerçekleştirilen intihar saldırısı. Saldırılar sonucunda 15 Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ve canlı bomba saldırganı hayatını kaybetti, 56 kişi yaralandı.

You might be interested:  Sosyal Yardım Destek Kartı Limiti Ne Kadar Ankara?

Seher Çağla Demir kimdir?

Başkentin kalbinde bombalı araçla saldırı düzenleyen teröristin, Balıkesir Üniversitesi Turizm Otelcilik 2. sınıf öğrencisi 24 yaşındaki Seher Çağla Demir olduğu saptandı. Demir’in 2013’te terör örgütü PKK’ya katıldığı ve ‘Avaşin’ kod adını kullandığı, terör örgütünün kamplarında eğitim aldığı belirtildi.

Istanbulda ne patladı?

İstanbul Üsküdar’da, 9 katlı bir binanın 6’ncı katında patlama meydana geldi. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Doğal gaz kaynaklı olduğu belirlenen patlamada 1 kişi yaralandı. Bulgurlu Mahallesi Ata Sokak’ta bulunan 9 katlı bir binanın 6’ncı katında henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama yaşandı.

Leyla Kaplan Kimdir?

Leyla Kaplan, Araştırma – İnceleme, Tarih, Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Cemiyetlerde ve Siyasi Teşkilatlarda Türk Kadını (1908- 1960) kitabının yazarıdır. Leyla Kaplan kitapları; Atatürk Araştırma Merkezi aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.

Istanbul’daki patlamada kaç kişi öldü?

20 Kasım 2003 İstanbul (İngiliz Başkonsolosluğu)

Bomba yüklü araçlarla düzenlenen iki saldırıda 51 kişi hayatını kaybederken, 700`ü aşkın kişi de yaralandı. İngiliz yetkililer, İstanbul Başkonsolosu Roger Short`un da patlama sırasında hayatını kaybettiğini açıkladı.

Beşiktaş patlaması kaç kişi öldü?

Saldırılarda 40’ı emniyet mensubu 47 kişi şehit oldu. 242 kişi de yaralandı. Saldırı planında öncelikli hedefi stadyumun güvenliğinden sorumlu çevik kuvvet polisleriydi. Bomba yüklü araç stada yakın bir yere park edildi.

Kayseri patlama ne zaman?

KAYSERİ Erciyes Üniversitesi önünde son dakika gelişmesi yaşanıyor. Gelen ilk bilgilere göre bombalı araçla saldırı gerçekleşti. Kayseri’de Erciyes Üniversitesi kampüsünde bugün saat 08.45’de bir halk otobüsünde patlama meydana geldi. Patlamada yaralıların bulunduğu bildirilirken, olay yerine ambulanslar sevkedildi.

Terör saldırısı ne demek?

Terörizm, terör ya da yıldırıcılık, siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere, belirlenen hedef gruplara veya resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımını ifade eden terim.

You might be interested:  Ankara Ego Tam Kart Ne Kadar?

Güven Akkuş Kimdir?

28 yaşındaki Güven Akkuş’un 1996 yılı 1 Mayıs’ında polise direnip çatışmaya girdiği ve bu suçtan tutuklanıp hüküm giyerek iki yıl cezaevinde yattığı da anlaşıldı Ankara’da Anafartalar Çarşısı’nı kana bulayan intihar eylemcisinin örgütü, Türkiye İhtilalci Komünist Birliği çıktı.

Ankarada ne patladı?

Ankara OSTİM Sanayi Sitesi’nde bulunan Mega Center içindeki 80 kişinin çalıştığı jeneratör üretim tesisinde sabah saatlerinde bir patlama meydana geldi. Patlama sonucu 7 kişi hayatını kaybetti. İlk bulgulara göre, patlamanın nedeni fabrikada kullanılan oksijen tüpleri.

Ankara’da bomba patladı mı?

Ankara Valiliği patlamanın TSİ 18.45’te Güvenpark’ta meydana geldiğini duyurdu. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre, olay yerinde 30, hastanede de 4 kişi hayatını kaybetti. Müezzinoğlu, yaralılardan 19’unun durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.

Anafartalar patlaması ne zaman oldu?

2007 Ankara saldırısı, Türkiye’nin Ankara ilinin Altındağ ilçesinin Ulus semtinde bulunan Anafartalar Çarşısı önünde, 22 Mayıs 2007 günü 18.30 sıralarında meydana gelen bombalı intihar saldırısı. Patlamada 8’i Türk, 1’i Pakistan vatandaşı olmak üzere 9 kişi öldü, 110’dan fazla kişi de yaralandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.