Ankara Saldirisini Kim Yapti?

Ancak Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada saldırıyı yapan kişinin Seher Çağla Demir olduğu, Demir’in 2013 tarihinden itibaren PKK mensubu olduğu, daha sonra Suriye’ye (Suriye Kürdistanı) geçtiği ve bu süre içerisinde YPG kamplarında eğitim aldığı ifade edilmiştir.

Gar katliamı nedir?

2015 Ankara saldırısı ya da Ankara Gar Katliamı, 10 Ekim 2015’te yerel saatle 10:04 civarında Ankara ilinin Altındağ ilçesinin Ulus semtindeki Ankara Garı kavşağında düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ölümcül bombalı intihar saldırısı.

Istanbul’daki patlamada kaç kişi öldü?

20 Kasım 2003 İstanbul (İngiliz Başkonsolosluğu)

Bomba yüklü araçlarla düzenlenen iki saldırıda 51 kişi hayatını kaybederken, 700`ü aşkın kişi de yaralandı. İngiliz yetkililer, İstanbul Başkonsolosu Roger Short`un da patlama sırasında hayatını kaybettiğini açıkladı.

HSBC binası patlaması ne zaman oldu?

20 Kasım 2003 Perşembe günü, saat sabah 10:55’te, İstanbul Levent’te HSBC, nam-ı diğer Demirbank Binası’nın 5 metre önünde bomba yüklü bir kamyonet infilak etmişti.

Kayseri patlaması kaç kişi öldü?

2016 Kayseri saldırısı, 17 Aralık 2016’da yerel saatte 08:45 sıralarında Kayseri’nin Melikgazi ilçesindeki Erciyes Üniversitesi yakınında bombalı araç ile gerçekleştirilen intihar saldırısı. Saldırılar sonucunda 15 Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ve canlı bomba saldırganı hayatını kaybetti, 56 kişi yaralandı.

You might be interested:  Ankara Toki Evleri Nerede?

Izmirde patlama nerede oldu?

Konak ilçesi Ballıkuyu Mahallesi’nde, Cemil Raşo’ya ait bakkalda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Bu sırada, iş yerinde patlama meydana geldi.

Leyla Kaplan Kimdir?

Leyla Kaplan, Araştırma – İnceleme, Tarih, Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Cemiyetlerde ve Siyasi Teşkilatlarda Türk Kadını (1908- 1960) kitabının yazarıdır. Leyla Kaplan kitapları; Atatürk Araştırma Merkezi aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.

Tim 47 saldırısını kim yaptı?

Saldırıyı bölücü terör örgütü PKK’nın yaptığı kesin’ ifadelerine yer verdi.

Istanbulda ne patladı?

İstanbul Üsküdar’da, 9 katlı bir binanın 6’ncı katında patlama meydana geldi. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Doğal gaz kaynaklı olduğu belirlenen patlamada 1 kişi yaralandı. Bulgurlu Mahallesi Ata Sokak’ta bulunan 9 katlı bir binanın 6’ncı katında henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama yaşandı.

HSBC patlamasında kaç kişi öldü?

Patlamalar sonucunda saldırganlar dâhil 26 kişi öldü, 300’den fazla kişi yaralandı.

HSBC ne anlama gelir?

HSBC Holdings plc (ya da bilinen adıyla HSBC, the Hong Kong and Shanghai Banking Corporation) İngiltere merkezli çok uluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketidir. 1865 yılında Hong Kong’da kurulan bankadır.

Ankarada ne patladı?

Ankara OSTİM Sanayi Sitesi’nde bulunan Mega Center içindeki 80 kişinin çalıştığı jeneratör üretim tesisinde sabah saatlerinde bir patlama meydana geldi. Patlama sonucu 7 kişi hayatını kaybetti. İlk bulgulara göre, patlamanın nedeni fabrikada kullanılan oksijen tüpleri.

Ankara’daki patlama nedir?

Ankara’da bir patlama olduğu yönündeki ihbarlar üzerine yapılan incelemede, söz konusu patlama sesinin F16 Modernizasyon Projesi kapsamında TAİ Genel Müdürlüğünde yapılan test uçuşu sırasında meydana geldiği anlaşılmıştır.

Seher Çağla Demir kimdir?

Başkentin kalbinde bombalı araçla saldırı düzenleyen teröristin, Balıkesir Üniversitesi Turizm Otelcilik 2. sınıf öğrencisi 24 yaşındaki Seher Çağla Demir olduğu saptandı. Demir’in 2013’te terör örgütü PKK’ya katıldığı ve ‘Avaşin’ kod adını kullandığı, terör örgütünün kamplarında eğitim aldığı belirtildi.

You might be interested:  Ankara Iftar Çadırı Nerede?

Ingiliz konsolosluğu ne zaman bombalandı?

20 Kasım 2003’de meydana gelen bombalama bir İngiliz diplomatik misyonuna yapılan en öldürücü saldırıydı. Bugün yeniden bu trajik olayda hayatını kaybedenleri anıyoruz. Düşüncelerimiz her zaman olduğu gibi aileleri ve dostlarıyla.

Ilyas Kuncak kimdir?

HSBC Bank’a yönelik saldırıyı gerçekleştiren teröristin ismi İlyas Kuncak. Kuncak, 1956 Ankara Dikmen nüfusuna kayıtlı. Bu isimler, yapılan DNA testleri sonucunda belirlendi” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.