Ankara Şoförler Odası Nerede?

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Tel: (0312) 212 60 60 Adres: Bahçelievler Mah.

Şoförler Odası nereye bağlı?

bunların hepsi türkiye esnaf ve sanatkârlar konfederasyonuna bağlıdır

Şoförler odası ne işe yarar?

Kooperatifler yoluyla iş ve emeğin değerlendirilmesini sağlamak gibi, önemli faaliyetlerin içindedir. Ayrıca, toplumumuz fertlerinin trafik konusunda eğitilmelerini ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirmektedir.

Plaka yenileme işlemi nereden yapılır?

Geçmişte Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ve bağlı kuruluşlara müracaat ederek plaka değişikliği randevusu alınması gerekirdi. Ancak günümüzde tüm işlemler noter aracılığı ile yapılır ve noterlerden randevu almak gibi bir zorunluluk bulunmaz. Dilediğiniz zaman gidip plaka değişikliği işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ankarada plaka nerede bastırılır?

Müracaatı alınan araç sahibine plaka basımı için verilen belge ile (Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Plaka Servisi İstanbul Yolu üzeri Aktim İş Merkezi 59/R Varlık Mah.) plakasını bastıracaktır.

Şoförler Odası resmi bir kurum mu?

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu 4 Nisan 1953 tarihinde kurulmuştur. Anayasanın 135 inci maddesinde tanımlanan Kamu Kurumu Niteliğinde Meslek Kuruluşu, aynı zamanda kamu tüzel kişisidir.

You might be interested:  Ankara Iftar Vaktine Ne Kadar Var?

Şöförler Odası aidat ne kadar?

Kayıt ücreti ve yıllık aidat; bu gruptaki büyükşehir statüsünde bulunan iller ve büyükşehir belediyesi sınırlarına dâhil tüm ilçelerinde 256,00 TL’dir. Üçüncü grup odaların bulunduğu diğer illerin merkez ve ilçelerinde 256,00 TL’dir.

Şoförler Odası saat kaça kadar açık?

ŞOFÖRLER ODASININ MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ

Yapılan düzenleme çerçevesinde Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası 7 Haziran 2021 Pazartesi gününden itibaren saat 08.30-12.30 ile 13:30-17:30 saatlerinde hizmet verecek.

Şoförler Odasını kim denetler?

Esnaf ve sanatkârlar meslek kuruluşları nezdindeki Denetimler Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı ve Ticaret İl Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

Şöförler Odası yönetimi kaç kişiden oluşur?

b) Yönetim kurulu: Başkan dahil olmak üzere, oda sayısı 75 ve daha az olanlarda dokuz, 76-125 olanlarda onbir, 126 ve daha fazla olanlarda onüç kişiden oluşur ve genel kurul üyeleri arasından dört yıl süreyle görev yapmak üzere seçilir. Aynı sayıda yedek üye seçilir.

Şoförler odasından plaka nasıl alınır?

Eski plakayı notere devrederek en yakın Şoförler Odası’na gidip plaka basım ücreti ödeyerek araç plakasını bastırabilirsiniz.

Plaka basım ücreti ne kadar 2022?

Plaka Yenileme Ücreti 2022 Ne Kadar? Plaka yenileme ücreti 2022 yılı için Şoförler Odası’na ödenmesi gereken tutar, 36 TL olarak belirlenmiştir.

Cumartesi günü plaka çıkar mı?

Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği’nin nöbetçi noterlik uygulamasına ilişkin çalışmalar tamamlandı. Uygulamayla otomobil alım-satım işlemleri de hafta sonu yapılabilecek. Plaka basımları da TŞOF’un talimatıyla hafta sonları gerçekleştirilecek.

Ankara Şoförler Odası seçimi ne zaman?

Başkent’te taksicilerin de bağlı bulunduğu Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası, Olağanüstü Genel Kurul’a gidiyor. Yeni başkanın belirleneceği olağanüstü seçim, 15 Ekim pazar günü Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak.

You might be interested:  Istanbul-Ankara Hızlı Tren Ne Kadar?

Noter plaka basar mı?

Notere başvurunuz sonrası sizden bir dilekçe istenecektir. Noterdeki işlemleriniz bittikten sonra ise Şoförler Odası resmi plaka basım merkezine giderek plakanızı bastırabilir ve alabilirsiniz.

Ankara Şoförler Odası Başkanı kim?

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası 22. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Mehmet Yiğiner seçildi.

Şoförler Odasını kim denetler?

Esnaf ve sanatkârlar meslek kuruluşları nezdindeki Denetimler Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı ve Ticaret İl Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

Şoförler Odası yönetim kurulu kaç kişiden oluşur?

c) Yönetim kurulu : Başkan dahil olmak üzere oda sayısı 25 ve daha az olanlarda beş, 26-50 olanlarda yedi, 51-120 olanlarda dokuz, 121 ve daha fazla olanlarda onbir kişiden oluşur ve genel kurul üyeleri arasından dört yıl süreyle görev yapmak üzere seçilir. Aynı sayıda yedek üye seçilir.

Minibüsçüler Odası nereye bağlı?

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu.

Ticaret Odası Başkanları ne kadar maaş alıyor?

Konfederasyonda genel başkana ise asgari ücretin on katı olan 50.004 TL ödenebilecektir. Yönetim kurulu başkan vekillerine ödenecek ücret ise yukarıda belirtilen tutarların 2/4’ü oranında belirlenmektedir. Denetim kurulu ve disiplin kurulu üyelerine ise yukarıda belirtilen tutarların 1/4’ü oranında belirlenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.