Ankara Şoförler Odası Seçimi Ne Zaman?

Başkent’te taksicilerin de bağlı bulunduğu Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası, Olağanüstü Genel Kurul’a gidiyor. Yeni başkanın belirleneceği olağanüstü seçim, 15 Ekim pazar günü Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak.

Şoförler Cemiyeti seçimi ne zaman?

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası, 16 Ocak 2022 Pazar günü yeni yönetimini seçmek üzere sandığa gidecek.

Ankara Şoförler Odası Başkanı kimdir?

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası 22. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Mehmet Yiğiner seçildi. Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası 22. Olağan Genel Kurulu, Atatürk Spor Salonu’nda yüksek katılımla gerçekleştirildi.

Ankara Şoförler Odası seçimi ne oldu?

ANKARA Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası 21. Olağan Genel Kurul Toplantısı Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Genel Kurulda mevcut Başkan Mehmet Yiğiner, 7 adayın birleştiği ortak aday karşısında seçimi büyük oy farkıyla kazanarak güven tazeledi.

Türkiye Şoförler Federasyonu seçimi ne zaman?

Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca meslek odalarımızın seçimli olağan genel kurul toplantıları 2022 yılı Ocak, Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirilecektir.

You might be interested:  Zonguldak Ankara Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Şoförler Odası başkanı ne kadar maaş alıyor?

İlçelerde görev yapan şoförler odası başkanları bin 600 ile 3 bin 200 lira arası, İlçelerdeki esnaf ve sanatkarlar odası başkanları ise çoğunlukla 3 bin 200 lira maaş alıyor. Maaşın yanı sıra başkanın temsil etme yetkisi içinde araç, iletişim ve yemek giderleri de meslek odası tarafından karşılanıyor.

Türkiyede kaç şoför var?

Geçen yıl sonunda 28 milyon 223 bin 393 kişinin sürücü belgesi sahibi olduğu kayıtlara geçerken, bu yıl 1 Eylül itibarıyla Türkiye genelinde sürücü belgesi bulunan kişi sayısı 28 milyon 804 bin 256’ya ulaştı.

Ankara Şöförler Odası seçimini kim kazandı?

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası 22. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Mehmet Yiğiner seçildi. Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası 22. Olağan Genel Kurulu, Atatürk Spor Salonu’nda yüksek katılımla gerçekleştirildi.

Şoförler odası ne işe yarar?

Kooperatifler yoluyla iş ve emeğin değerlendirilmesini sağlamak gibi, önemli faaliyetlerin içindedir. Ayrıca, toplumumuz fertlerinin trafik konusunda eğitilmelerini ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirmektedir.

Şoförler Odası nereye bağlı?

bunların hepsi türkiye esnaf ve sanatkârlar konfederasyonuna bağlıdır

Mehmet Yiğiner kaç oy aldı?

Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen seçimli genel kurulda 498 oy alan Mehmet Yiğiner, tekrar kulübün başkanlığına getirildi. Seçimlere 907 delegenin 660’ı katıldı. Mehmet Yiğiner kullanılan 498 oyun tamamını alarak kulübün yeni dönemdeki başkanı oldu.

Şoförler Odası Başkanı kimdir?

Odanın 1092 üyesinden 858’i seçimde oy kullandı. Kırmızı listeyle sçeime giren Ali Şahin, 324 oy alarak tekrar başkanlığa seçildi.

2022 Minibüsçüler Odası Başkanı kim oldu?

Koray Öztürk’ün 701 oy aldığı seçimi Kazım Bilge 792 oyla kazandı.

Şöförler Odası aidat ne kadar?

Kayıt ücreti ve yıllık aidat; bu gruptaki büyükşehir statüsünde bulunan iller ve büyükşehir belediyesi sınırlarına dâhil tüm ilçelerinde 256,00 TL’dir. Üçüncü grup odaların bulunduğu diğer illerin merkez ve ilçelerinde 256,00 TL’dir.

You might be interested:  Ankara Mavi Göle Hangi Otobüs Gidiyor?

Şöförler Odasına nasıl kayıt için gerekli evraklar?

Yeni Kayıt

 • 1) Kimlik Fotokopisi (1 adet)
 • 2) Vergi Dairesinden alınan Yoklama Tutanağı yada Vergi Faaliyet Belgesi.
 • 3) Adliyeden alınan Sabıka Kayıt Örneği.
 • 4) Belediyeden alınan İş Yeri Adres Tespit Evrağı
 • 5) Vesikalık Fotoğraf (1 adet)
 • 6) Araç Sahipleri için Ruhsat fotokopisi veya Noter Satış Sözleşmesi.
 • Şoförler Odası resmi bir kurum mu?

  Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu 4 Nisan 1953 tarihinde kurulmuştur. Anayasanın 135 inci maddesinde tanımlanan Kamu Kurumu Niteliğinde Meslek Kuruluşu, aynı zamanda kamu tüzel kişisidir.

  Antalya Şöförler Odası seçimleri ne zaman?

  Antalya şoförler odası seçimi 16 Ocak 2022’de yapılacak.

  Cumartesi günü plaka çıkar mı?

  Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği’nin nöbetçi noterlik uygulamasına ilişkin çalışmalar tamamlandı. Uygulamayla otomobil alım-satım işlemleri de hafta sonu yapılabilecek. Plaka basımları da TŞOF’un talimatıyla hafta sonları gerçekleştirilecek.

  Trabzon Şoförler Odası seçimi ne zaman?

  Trabzon Şoförler Otomobilciler, Minibüsçüler ve Otobüsçüler Esnaf Odası’nda bugün seçim heyecanı yaşandı. Mevcut başkan Ömer Hakan Usta ile eski başkan Turan Altuntaş’ın yarıştığı seçim saat 10.00’da başladı. 1455 kişinin oy verme hakkı olduğu seçimde oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi.

  Van Şoförler Odası Başkanı kim oldu?

  , Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı seçimlerinde güven tazeleyen Emin Tuğrul’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. ve yönetimini tebrik ederim.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.