Ankara Ticaret Mahkemeleri Nerede?

Ankara iş mahkemeleri ile ticaret mahkemeleri, ayrı bir binaya taşınmış olup Sıhhiye’deki Adliyede değil; şu adreste bulunmaktadır: CevizlidereMah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:45 İşçi Blokları, Çankaya-Ankara Ankara iş mahkemesi nin taşındığını bilmeyen birçok taraf ve tanık, halen diğer adliye binalarına gitmekte ve duruşmaları kaçırmaktadır.

Ankara Ticaret Mahkemeleri nereye taşındı?

ASLİYE TİCARET MAHKEMELERİ

Ankara Adalet Sarayı’nda 14 Asliye Ticaret Mahkemesi bulunmakta ve Ankara Adliyesi 4 Nolu Ek Hizmet Binası’nda hizmet vermektedir.

Ankara Tüketici Mahkemeleri nerede?

Ankara Adliyesi 4 Nolu Ek Hizmet Binası (Aile Mahkemeleri, Ticaret Mahkemeleri, Tüketici Mahkemeleri, Çocuk Mahkemeleri)

Ankara iş mahkemeleri hangi adliyede?

(Ankara İş Mahkemeleri Ankara Adliyesi Ek Hizmet Binası içerisinde faaliyet göstermektedir.)

Ankara 53 iş mahkemesi nerede?

Çankaya’da Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde bulunan Ankara İş Mahkemeleri Balgat olarak bilinen semtte yer almaktadır.

Ticaret mahkemesi hangi davalara bakar?

Asliye ticaret mahkemesi; dava konusunun değerine veya miktarına bakılmaksızın ticari davalara ve ticari nitelikteki çekişmesiz yargı işlerine bakmakla görevli özel bir mahkemedir (6102 sayılı Ticaret Kanunu m.5/1).

You might be interested:  Ankara Istanbul Otoban Ücreti Ne Kadar?

Ankara iş mahkemesi nasıl gidilir?

Çankaya bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Ankara Adliyesi Ticaret ve İş Mahkemeleri Ek Binası adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 153, 178, 191, 193, 194, 195-1, 195-2.
 2. Metro: M1-M2-M3.

Asliye ticaret mahkemesi nerelerde var?

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Kurulunun, yeni kurulan (Alanya, Aydın, Balıkesir, Diyarbakır, Manisa, Muğla, Sakarya ve Tekirdağ) asliye ticaret mahkemeleri ile mevcut bulunan (Adana, Ankara, Ankara Batı, Antalya, Bakırköy, Bursa, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gebze, İskenderun, İstanbul, İstanbul Anadolu,

Ankara Ticaret Mahkemesi Başkanı Kimdir?

Ticaret Mahkemesi Başkanı İlhan Kara.

Asliye ticaret mahkemesi kaç hakimli?

6545 sayılı Kanun’un 45. maddesiyle şu anda tek hâkimli olan asliye ticaret mahkemeleri tekrar toplu18 mahkeme haline dönüştürülmüş ve iç tahkim ile milletlerarası tahkimde görevli mahkeme olarak asliye ticaret mahkemesi belirlenmiştir.

Ankara Batı Adliyesinde hangi mahkemeler var?

 • Adalet Bakanlığı
 • Anayasa Mahkemesi.
 • Yargıtay Başkanlığı
 • Hakimler ve Savcılar Kurulu.
 • Danıştay Başkanlığı
 • Uyuşmazlık Mahkemesi.
 • E-Devlet.
 • Iş mahkemesi davaları ne kadar sürer?

  İş Mahkemesi Ne Kadar Sürer? İş mahkemesinde açılan işçi ve işveren arasındaki davalara ilişkin Adalet Bakanlığının belirlediği hedef süre 540 gündür.

  İşçi mahkemesi nerede bulunur?

  Buna göre; İş mahkemelerinde açılacak davalarda yetkili mahkeme, davalı gerçek veya tüzel kişinin davanın açıldığı tarihteki yerleşim yeri mahkemesi ile işin veya işlemin yapıldığı yer mahkemesidir. Davalı birden fazla ise bunlardan birinin yerleşim yeri mahkemesi de yetkilidir.

  Iş mahkemesi hangi davalara bakar?

  İş mahkemesi, iş hukuku uyuşmazlıklarından kaynaklanan alacak, tazminat, tespit vb. iş davalarına bakmakla görevli hukuk mahkemesidir (7036 sayılı İş Mahkemeleri Kanunu).

  Ankara Altındağ adliyesi nereye bağlı?

  İlçelerin Bağlı Olduğu Adliyeler

  You might be interested:  Ankara Sözleşmesi Hangi Ülkelerde Geçerli?
  Sıra No Mahal / İlçe İlçenin Bağlı Olduğu Adliye
  71 Polatlı
  72 Altındağ Ankara
  73 Çankaya Ankara
  74 Keçiören Ankara

  4 Ağır Ceza Mahkemesi ne demek?

  Bu mahkemede yargılanan kişilerin hangi suçlar işlemiş olması gerektiği TCK’da belirtilmiştir. Bunlar resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, hileli iflas suçu, yapma ve irtikâp olarak sayılabilir. Devlerin güvenliğine karşı suç işleyen kişiler yine bu mahkemede yargılanırlar.

  Tüketici Mahkemesine başvuru nasıl yapılır?

  Şahsen veya avukat aracılığıyla; elden, posta yoluyla veya elektronik ortamda e-Devlet kapısı üzerinden Tüketici Bilgi Sistemi (TÜBİS) (https://tuketicisikayeti.ticaret.gov.tr) ile tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılabilir. Bu itibarla, tüketici hakem heyetlerine sözlü başvuru yapılamamaktadır.

  Ankara Batı Adliyesinde hangi mahkemeler var?

 • Adalet Bakanlığı
 • Anayasa Mahkemesi.
 • Yargıtay Başkanlığı
 • Hakimler ve Savcılar Kurulu.
 • Danıştay Başkanlığı
 • Uyuşmazlık Mahkemesi.
 • E-Devlet.
 • Ankara Adalet Sarayı hangi mahallede?

  ANKARA ADLİYESİ

  BİNA ADRES
  Ankara Adliyesi 4 Nolu Ek Hizmet Binası Söğütözü Mahallesi 2181. Cadde. No:2, 06510 Çankaya/Ankara
  Ankara Adliyesi 5 Nolu Ek Hizmet Binası Gazi Mahallesi TPE (Türk Patent Enstitüsü) Yerleşkesi No: 115 Yenimahalle/Ankara

  Ankara Sulh Hukuk Mahkemesine nasıl gidilir?

  Yenimahalle bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Ankara Adliyesi Ek Bina adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 202-7, 297-7, 502, 505-2, 536, 540.
  2. Metro: M1-M2-M3.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.